Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az izlandi fiatalok 0%-a...

Az izlandi fiatalok 0%-a hiszi, hogy Isten teremtette a vilàgot. Minek köszönhető ez a nagyszerű adat?

Figyelt kérdés

Izland többször is a figyelem középpontjàba került màr. A futball vàlogatottjuk hatalmasat fejlődött, ez pedig nem kis dolog.


De Izland az ateizmus miatt is a világ szeme előtt van. Az orszàg jó úton halad afelé, hogy ateista àllam legyen. Én jó dolognak tartom, hogy az àllampolgàrok közül ottennyien nem hisznek az ókori mitológiai lényekben.


De minek köszönhető ez, milyen ott a nevelés?


Azt gondolom, egyszer el kell làtogatnom majd Izlandra :-)


2019. máj. 13. 07:46
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
62%

"Az izlandi fiatalok 0%-a hiszi, hogy Isten teremtette a vilàgot. Minek köszönhető ez a nagyszerű adat?"


Már megint? Minden évben előkerülnek a 0%-os izlandiak:) Nagyon régi csúsztatás ez már

2019. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 lilla64 ***** válasza:
96%
Ez nem egészen igy van.Nem kell mindent elhinni amit az ilyen oldalak irnak.ha helyszinen végeznél kutatást akkor kapnál pontos adatot
2019. máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
Hú apám mi vita keveredett itt...
2019. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Ki volt az, aki töröltetni merészelte az előző vàlaszomat!?


Ez itt a valláskritika rovat. Aki nem bírja a vallàsellenes kijelentéseket, menjen innen!


Semmiféle vita nincs itt, csak a hívők értik félre az egészet. Most elfoglalt vagyok, ezért nincs időm bővebben kifejteni a dolgokat, de később majd rendet teszek.


Meg mit nem kel elhinni? :D A vallàsos fiatalok egy része leszarja a vallàsàt, csak hagyomànyból/szülői nyomàsra megy gyülekezetbe meg ilyenek. Megsúgom, hogy bizonyos emberek még engem is kereszténynek hihetnek, mert vallàsos csalàdból szàrmazom, nem reklàmozom az ateista eszméket és elmegyek - hagyomànyból - az éjféli misére. De ettől hülyeségnek tartom az egészet, csak azért, mert nem szólok be a papnak. Semmi meglepő nincs abban, hogy sokan nem hisznek az isteni teremtésben. Mondom: rólam sem gondoljàk, hogy milyen elveket vallok a felszín alatt.

2019. máj. 13. 15:11
 25/49 A kérdező kommentje:

Nos, mivel most van egy kis időm, ezért - röviden - reagàlnék.


1.

2019. máj. 13. 16:03
 26/49 A kérdező kommentje:

Mivel most van egy kis időm reagàlnék - röviden:


1. A főkérdés:


Az életmód transindex - [link] - szerint:


"Úgy tűnik, Izland jó úton halad afelé, hogy hamarosan teljesen szekuláris állam legyen. Egy nemrég készült felmérés például kimutatta, hogy 25 év alatti izlandi fiatalok 0%-a hiszi azt, hogy Isten teremtette a világot. Ugyanakkor a szigetlakók 50%-a vallja, hogy hisz valamiféle istenben, 40%-uk meg ateista. A felmérés egyik legérdekesebb adata, hogy gyakorlatilag nem lehet Izlandon olyan fiatalt találni, aki azt hiszi, a világ isten kreálmánya lenne. 93,9%-uk az ősrobbanás elméletét hiszi el, 6,1%-nak pedig nincs véleménye a dologról. 0 SZÀZALÉK HISZI AZT, HOGY ISTEN A FELELŐS A VILÀG MEGALKOTÀSÀÉRT."


A nyugat - [link] - írja:


"Arra azonban valószínűleg a kutatás készítői sem számítottak, hogy a végén kiderül: a megkérdezett 25 év alatti fiatalok 94 százaléka szerint az univerzum tényleg az ősrobbanással jött létre, 6 százalék inkább nem mond véleményt, vagy valamilyen egyéb okra vezeti vissza a világ születését, ISTENNEK VISZONT NULLA SZÀZALÉKUK tulajdonítja azt."


A cikkek tehàt azt àllítjàk hogy a fiatalok szerint vagy Ősrobbanás volt, vagy valami màs. De egyikük sem hiszi, hogy Isten lenne akàrmi mögöt. Ez a lényeg.


-----


Még valami a 67%-osnak:


Nekem aztàn tökmindegy, hogy mi a helyzet, csak feltettem egy kérdést, ami ezzel kapcsolatos, mert érdekesnek tűnt. Még ha nem is lennének igazak ezek a hírek viszont, akkor sem lenne rossz kedvem. Természetesen örülök minden làrszólag kritikusan gondolkodó embernek, de nem ràz meg érzelmileg, ha azokról kiderülne, hogy azok hívők. Az én boldogsàgom ugyanis nem ezen múlik. Hanem példàul azon, hogy bàrmikor kefélhetek egy jót az aktuàlis baràtnőmmel. Még valami: szívesen tartanék neked egy kis biblaióràt a keresztény viselkedésről, de mobilról vagyok, szóval megúsztad a dolgot. Azon viszont gondolkodj el, hogy Jézus szerint méltó a Gyehenna tüzére az, aki az embertàrsàt bolodnak nevezi, ez pedig ugye nem sokban különbözik attól, hogy te - keresztény létedre - lehülyéztél engem. Ha van Isten, akkor viszont hàlàt adok neki, hogy megmenekültem a kereszténységtől, mert rosszul vagyok még a gondolattól is, hogy ilyen képmutató emberekkel szívjak a templomban/gyülekezetben egy levegőt.


Na szevasz.

2019. máj. 13. 16:24
 27/49 anonim ***** válasza:
93%

Most újra kioktathatnálak téged, hogy például a zsidóknál a bolond szó magában foglalta az istentagadást (ateista), ezért esett oly nagy súllyal, de úgy érzem, hogy felesleges.

Ha már felhoztad az a szentírási részt...

De minek egy olyan szinten lévővel vesződni, aki nem képes értelmezni, hogy a 0% itt csak a teremtéstörténetet szó szerint értőkre vonatkozik. Bár szerintem még így is túlzás, mert nyilván nem kérdeztek meg mindenkit.

2019. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel rá hogy minden európai ország szekuláris és az is marad mit számít az hogy ateisták-e az emberek vagy nem?
2019. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
0%

Nos kérdező, ezt nevezik vágyvezérelt újságírásnak! Ezekkel a cikkekkel éppen a valósággal mennek szembe, mert soha, sehol nem volt még -de nem is lesz olyan nagyobb létszámú társadalom, ahol valamely módon ne lennének vallásosak az emberek, tehát mindenféle hit nélkül élnének. Még a nagyon durván kommunista Albánia sem vált azzá annak idején. De a jelenben Észak-Koreát lehetne leginkább "ateista" államnak tekinteni, de 1: az emberek szívéből nem lehet steril módon kiirtani a vallásos érzést, az értelem, egy felsőbb Intelligencia keresését, 2: ha Isten klasszikus fogalmát felcserélik az aktuális diktátor imádatával, akkor ezzel megint csak azt bizonyítják, hogy nekik is megvan az istenük. A Biblia Istene szerint csak egy bálvány ugyan, de nekik ez a bálvány az istenük. Mindenkinek megvan a maga istene, MINDENKINEK. Ha más nem is, akkor a hasad az istened.

Miért? Mert az ember így van teremtve! Hiheti azt, hogy ő egy hatalmi központ, hogy a tudomány mindenre képes, vagy legalábbis képes lesz, de ez csak vágyálom! Valójában sokan ma abba a súlyos hibába esnek, hogy istenítik a tudományt, holott az általában jó esetben csak arra képes, hogy leírja a dolgok működését, de arra nem hogy MIÉRT működik úgy.


Jól figyeld meg, hogy rendszerint éppen a legnagyobb tudósok a legszerényebbek is egyúttal, mivel bennük megvan az az alázat, amivel elismerik, hogy minél mélyebbre látnak a dolgok mélyére, annál több kérdésük lesz, és annál kevesebb válaszuk.


Ami a te isteneidet illeti, sajnos rossz bálványozokat választottál! Ez a szöveged sok mindent elárul a nagyképűen kijelentett bibliaismeretedről:


"Én jó dolognak tartom, hogy az àllampolgàrok közül ottennyien nem hisznek az ókori mitológiai lényekben."


Én kereszténynek tartom magam, aki meggyőződéssel hisz a Biblia Istenében, de bizony én is jó dolognak tartom, hogy sokan nem hisznek az ókori mitológiai lényekben! No mit szólsz? :) Fura mi? Tudod miért?


Ennek egészen egyszerűen az az oka, hogy Isten a Szavában is elutasítja ezek létét és imádatát. Szó szerint tiltja! Sajnos az emberek többségének a Biblia csukott könyv és fogalmuk sincs annak valódi tartalmáról. Mégis sokan önjelölt szakértőnek képzelik magukat.

Ez esetben pl. tudni kéne, hogy a Szentírás határozottan és egyértelműen tiltja a mitológiai istennek (nem létező bálványok) imádatát, a jóslás és mindenféle spirituális hókusz-pókusz minden formáját!

Sokan azt hiszik, hogy a Biblia tele van ilyesféle misztikával és babonával, ezzel szemben pedig az igazság az, hogy ez a több ezer évvel ezelőtt (és több mint ezer évig) írt könyv a természetimádokról, a babonás szokásokról szól, pedig mi sem áll messze a valóságtól, legnagyobb mértékben elutasítja azt!


Ennyit arról, amit rosszul ismersz.

2019. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

Bocsi, javítok:



"... pedig az igazság az, hogy ez a több ezer évvel ezelőtt (és több mint ezer évig) írt könyv NEM a természetimádokról, a babonás szokásokról szól, sőt

mi sem áll messzebb a valóságtól, legnagyobb mértékben elutasítja azt!

2019. máj. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!