Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az izlandi fiatalok 0%-a...

Az izlandi fiatalok 0%-a hiszi, hogy Isten teremtette a vilàgot. Minek köszönhető ez a nagyszerű adat?

Figyelt kérdés

Izland többször is a figyelem középpontjàba került màr. A futball vàlogatottjuk hatalmasat fejlődött, ez pedig nem kis dolog.


De Izland az ateizmus miatt is a világ szeme előtt van. Az orszàg jó úton halad afelé, hogy ateista àllam legyen. Én jó dolognak tartom, hogy az àllampolgàrok közül ottennyien nem hisznek az ókori mitológiai lényekben.


De minek köszönhető ez, milyen ott a nevelés?


Azt gondolom, egyszer el kell làtogatnom majd Izlandra :-)


2019. máj. 13. 07:46
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
82%

Rákerestem én is és ezt találtam:

Az izlandi társadalomban nagyon világosan látszik a generációs törés: az 55 évnél idősebb lakosok 80,6 százaléka vallja magát kereszténynek, és csak 11,8 százalékuk ateistának. Addig a 25 évnél fiatalabbak között 42 százaléknyian mondták magukat kereszténynek (azzal együtt, hogy a világ teremtésének bibliai magyarázatát nem fogadták el), és 40,5 százaléknyian atesitának.


Semmi baj kérdező, biztos jó vagy másban, ha már a szövegértésed tök nulla. 😀😀😀😀😀😀

2019. máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

#41


A szövegértésed éppenséggel neked közelít a nullához, hiszen két forrást is bemásoltam, amik közül mindegyik az én állításomat támasztja alá. Görgess vissza, ott van a két link, a lényeget nagybetűvel kiemeltem.


Az, hogy nem ugyanazt olvastuk, csak azt bizonyítja tehát, hogy nem kutattam fel minden forrást, figyelmetlen voltam. (Hozzáteszem, hogy egy nyomorult linket nem voltál képes adni, csak ideszórtál valami szöveget.)


Nálad viszont súlyosabb a helyzet, hiszen ha végigolvastad a topikot, akkor látnod kellett az én forrásaimat is, az meg ugye tudod mit jelent rád nézve?

2019. máj. 19. 10:23
 43/49 A kérdező kommentje:

#38


Te pedig LEBUKTÁL, mert Jehova tanúja vagy.


A másik topikban láttam, hogy miként érvelsz a "jehova" név mellett. Érdekes, hogy nem merted felvállalni a nézeteidet, mert valahol te is érezted, hogy ciki.


Ez nevetséges!

2019. máj. 19. 10:26
 44/49 anonim ***** válasza:
0%

Látod ezért nem vagy kompetens a kérdésben, hiszen ezt sem látod jól. Nem vagyok Tanú, de ettől még érvelni tudok mellettük, hiszen nyilvános minden információ, amit tanítanak. Azt mindenkinek ajánlom. De a te kérdésed ettől független. Vagyis annyiban nem, hogy az Izlandi fiatal Tanúk miatt sem lehet nulla százalék, de más, magukat kereszténynek vallók is vannak, akik nem a mindenféle értelmes beavatkozás nélküli, "valahogyan kialakult"-ban hisznek!


Egyébként nem árt ezen elgondolkozni őszintén és előítéletmentesen mindenkinek. Vajon melyikhez kell valóban vak hit, vagyis más szóval kikre vonatkoztatható inkább a vakbuzgó kifejezés?


Azokra akik egy ellenőrizhetetlen, megismételhetetlen, a valószínűségszámítás szerint is szinte a nullával egyenlő esélyű, felfoghatatlan komplexitású, értelem nélküli folyamatban hisznek, mint Tervező pótlékban, vagy akik őszintén és alázatosan elismerik, hogy intelligens, értelmes tervezés nélkül még a legegyszerűbb sejt sem jöhet létre??


És erre nagyon nem jó válasz, hogy "de valahogy létrejött", mert ez egy őszinte embernek kevés! De mondok még valamit, ez valójában még egy VALÓBAN tudományosan gondolkozó embernek is nagyon kevésnek kell, hogy legyen.


Pedig erről lényegében több és hihetőbb választ nem kapsz egyetlen materialista természettudóstól.

2019. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
0%
... sem. :)
2019. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

"Nem vagyok Tanú, de ettől még érvelni tudok mellettük, hiszen nyilvános minden információ, amit tanítanak"


>Köszönöm, ezzel bizonyítottad, hogy lényegében Jehova tanúja vagy.


Lehet, hogy nem vagy megkeresztelve, hogy de osztod az eszméiket, ugyanolyan vagy, mint Istvan35 régen.


Tanúkkal/Tanú szimpatizánsokkal meg nem vitázok, mert ostobák mind.

2019. máj. 19. 12:43
 47/49 anonim ***** válasza:
0%

Nincs mit vitázni, a kérdésed úgy is értelmetlen!

A többivel kapcsolatban pedig egyszerűen önmagadat csapod be, hiszen alapvető ténybeli állításokat tagadsz le vagy mész el mellette. Ettől senki más sem lesz kevesebb, csak te!


Azt azért vésd jól be magadba, hogy amíg az egyik újjaddal másokra mutogatsz, addig három ujjad magad felé mutat!

2019. máj. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:

47-es!


Jehova tanúi eszméket vallasz. Ezen a ponton már nem velem, hanem a teljes gyakorikerdesek.hu oldallal állsz ellentétben, ugyanis a Tanúkkal senki sem ért egyet.


Innentől fogva nem vagy hiteles. Még ha legalább egy katolikus ember lennél, akkor lehet, hogy vitáznék veled, de így, hogy tudom, teljes a sötétség nálad nem fogom ugyanazt leírni, amiket MILLIÓSZOR leírtam már más tanúknak: hogy mennyire tévesen látják a korai kereszténységet, hogy mennyire helytelenül használják a Bibliát, hogy a természettudományos tudásuk lényegében nulla, mert fogalmuk sincs a tudományos közösség munkásságáról, stb.


Ezeket a dolgokat számtalan topikban leírtam már. Javaslom keress rá az opendoor, Isandor, grkaty felhasználó Tanúkkal való vitákra. Semmi újat nem tudsz mondani, csak azt, amit ők is írtak a jw.org illetve az Őrtorony magazinok alapján.


Ha esetleg gondjaid vannak, akkor írj ki egy külön kérdést azokkal a dolgokkal kapcsolatban, amikkel nem értesz egyet, aztán figyeld a következményeket.


Szóval innentől fogva OFF.


Ezt a topikot zárolom, több kommetnek itt nem szeretnék helyet adni, mert az eredeti kérdéstől már eltértünk.


Köszönöm a megértést.

2019. máj. 20. 08:39
 49/49 anonim ***** válasza:
11%
Csak az a baj, hogy az állításoddal ellentétben sok nem Tanú történész, biológus vagy társadalomtudós szakember is egyetért ezen, most említett igazságokkal! Hitelesség - egyetlen épkézláb érved sem volt még.
2019. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!