Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten a teremtés után azt...

Isten a teremtés után azt mondta hogy minden jó, de mégsem lett az. Honnan tudhatjuk hogy az új földön tényleg jó lesz, és nem ugyanígy csak azt hiszi Isten?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 11:51
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

" A szabad akarat nem abszolút rossz dolog, csak ha rosszra használjuk"

De ha minden jó, akkor nincs miért és nincs hogyan rosszra használni.

Hogy az ember tudja és akarja is rosszra használni, ez bizonyítja hogy nem volt jó a teremtés.

2019. jún. 17. 13:03
 12/60 anonim ***** válasza:
42%

"De ha minden jó, akkor nincs miért és nincs hogyan rosszra használni."


Úgy értette, hogy minden bűntelen, és nincs halál a világban. Minden és mindenki tökéletes volt. Azonban az ember a szabad akarattal kapott egy választási lehetőséget, hogy a Jót, a Létet, az Igazságot, az Életet választja, vagy elfordul ezektől, és a bűnt, hazugságot, dezinformációt, halált választja. Választottunk... De a választás pillanatáig minden igen jó volt. Az ember szabad akarattal Isten mellett döntött. Addig minden jó volt

2019. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:

"Azonban az ember a szabad akarattal kapott egy választási lehetőséget"

A szabad akarat csak lehetőseget ad, nem motivál. Ha az ember (és elég sok angyal is) motiválva volt a rosszra, akkor egyértelműen nem volt jó a teremtés.

2019. jún. 17. 13:12
 14/60 Mansour ***** válasza:
74%

"A szabad akarat csak lehetőseget ad, nem motivál."

Pont ezt akartam írni, hogy a szabad akarat nem kielégítő magyarázat. A szabad akarat csak a képességet adja meg a döntésre, de nem magyarázza, hogy miért is döntene valaki a jó helyett a rossz mellett. Ha esetleg félrevezetik (a kedves vitapartner szavaival: dezinformálják), akkor igen, de akkor már nem az övé a felelősség. Szabad akaratából megint csak nem dönt úgy értelmes lény, hogy ő szeretne dezinformálódni.

2019. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
52%

"Épeszű lény nem választja a jó helyett a rosszat."

Ez elég naiv kijelentés. És sajnos nem is igaz.


"Ha az ember (és elég sok angyal is) motiválva volt a rosszra, akkor egyértelműen nem volt jó a teremtés."

Nem volt a rosszra motiválva az ember, az angyalokat pedig én kihagyom a szórásból, mert nincs benne a Bibliában az angyalok lázadása, és én nem is fogadom el. Úgy döntött Ádám, hogy nem hisz az Istennek többé.


" Ha esetleg félrevezetik (a kedves vitapartner szavaival: dezinformálják), akkor igen, de akkor már nem az övé a felelősség."

De bizony az ő felelőssége. Példa: te azt mondod a fiadnak, hogy ne lője be magát heroinnal, mert függő lesz és belehal, de a díler pedig azt mondja, hogy hazudsz, mert tök jó lesz minden. A fiad nem hisz neked, belövi magát, függő lesz és meghal. Egyrészt az ő felelőssége, másrészt, amíg neked hitt, addig nem volt baj. Kinek a felelőssége? A fiadé.


Amúgy én értem, amit mondotok, és abból a szemszögből igazatok van, de a Biblia nem ebből a szemszögből jelenti ki, hogy minden jó volt, hanem, ahogy magyaráztam.


Ádámnak nem volt kötelessége, hogy egyen a fáról. Senki nem tartott pisztolyt a fejéhez. És ha nem evett volna, nem lett volna bűn a világban, tehát ma is minden jó lenne.

2019. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:

"Nem volt a rosszra motiválva az ember"

Akkor nem választotta volna a rosszat.

Vagy talán szellemi fogyatékosnak lett teremtve Ádám aki ok nélkül hoz döntéseket, anélkül hogy bármi is arra motiválná?

2019. jún. 17. 14:10
 17/60 anonim ***** válasza:

"Akkor nem választotta volna a rosszat."

Bizonyítsd!


"Vagy talán szellemi fogyatékosnak lett teremtve Ádám aki ok nélkül hoz döntéseket, anélkül hogy bármi is arra motiválná?"

Nem. Az a magyarázat, amit írtam

2019. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
49%

"Vagy talán szellemi fogyatékosnak lett teremtve Ádám aki ok nélkül hoz döntéseket, anélkül hogy bármi is arra motiválná?"

Ugye már rég észrevetted, hogy túlléptünk és válaszoltam erre a motivációs dologra?


"De bizony az ő felelőssége. Példa: te azt mondod a fiadnak, hogy ne lője be magát heroinnal, mert függő lesz és belehal, de a díler pedig azt mondja, hogy hazudsz, mert tök jó lesz minden. A fiad nem hisz neked, belövi magát, függő lesz és meghal. Egyrészt az ő felelőssége, másrészt, amíg neked hitt, addig nem volt baj. Kinek a felelőssége? A fiadé."

Ezzel vonj párhuzamot az édeni eset közt.

2019. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

"Bizonyítsd!"

Az ember minden döntését okkal hozza, mert valamilyen külső vagy belső kényszer erre motiválja.

A rossz döntéshez olyan motiváció kell, ami rosszra sarkall, szimpla logika.

Ha Isten olyan világot teremtett, ami rosszra motiválja a teremtényeit, akkor az nem egy jó világ, szimpla logika.


"De bizony az ő felelőssége. Példa: te azt mondod a fiadnak, hogy ne lője be magát heroinnal, mert függő lesz és belehal, de a díler pedig azt mondja, hogy hazudsz, mert tök jó lesz minden. A fiad nem hisz neked, belövi magát, függő lesz és meghal. Egyrészt az ő felelőssége, másrészt, amíg neked hitt, addig nem volt baj. Kinek a felelőssége? A fiadé"

Itt egyértelműen az apáé a felelősség, hisz az ő dolga lett volna hogy értelmes gyereket neveljen. Csak a példádban szereplő apa szimplán kókler volt a neveléshez. Azt hitte hogy ha valamit csak úgy kijelent és lógni hagy a levegőben, annak bármi foganatja lesz.

Egy értelmes és jó apa nem tiltana és várná a csodát, hanem elmagyarázná mi és miert rossz a heroinban, és a gyerek kapásból nem hinne a dílernek.

Egy jó teremtő pedig kapásból nem teremtene heroint és kész.

2019. jún. 17. 15:01
 20/60 anonim ***** válasza:
32%

""Bizonyítsd!"


Az ember minden döntését okkal hozza, mert valamilyen külső vagy belső kényszer erre motiválja."


Elnézésed kérem, kissé összekavarodtam + meló. Ebben egyetértünk, felesleges volt bizonyítást kérnem!


"Itt egyértelműen az apáé a felelősség, hisz az ő dolga lett volna hogy értelmes gyereket neveljen. Csak a példádban szereplő apa szimplán kókler volt a neveléshez. Azt hitte hogy ha valamit csak úgy kijelent és lógni hagy a levegőben, annak bármi foganatja lesz."

Mellébeszélés. A példám úgy értendő, hogy tökéletes nevelést kapott. Így a gyerek felelőssége. De ezt csak a megértés miatt hoztam példának, nem ment át:( Tudod, példával szemléltetünk a jobb megértés miatt.


Ha úgy tetszik, a motiválás megvolt. Kígyó szava vs. Isten szava. Ádám döntött, nem hitt Istennek. Pedig addig minden jó volt. Ordas nagy marhaságot csinált, ahogy azok is, akik ma sem hisznek Istennek.

Na ennyi. Ha akarod, végiggondolod, ha akarod nem. Szabad akaratod van, te döntesz, mire használod. Most sem én kényszerítelek semmire, és nem is az esetleges hiányos szülői neveltetés.

2019. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!