Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten a teremtés után azt...

Isten a teremtés után azt mondta hogy minden jó, de mégsem lett az. Honnan tudhatjuk hogy az új földön tényleg jó lesz, és nem ugyanígy csak azt hiszi Isten?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 11:51
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

Mirőlszól, akkor közelítsük meg máshonnan a kérdést, mert nagyon nem érted, miről van szó.

Isten ígért egy feltámadást, egy új földet mindazoknak akik hűségesen követték őt. Egy olyan új világot ami egész más mint ez, ahol minden jó.

Ebből következik hogy ez a világ Isten szerint sem jó, hiszen akkor nem lenne szükség egy újra.

Viszont ez ellentmondásban áll azzal hogy Isten maga a teremtéskor még azt hitte hogy ez a világ jó.

2019. jún. 18. 17:51
 52/60 anonim ***** válasza:

"mind nagyon béna"

Ezt ki mondta?


"es ti jobban csináltátok volna."

Hát tudod, NAGYON SOK dolgot igen, tényleg jobban csináltam volna. Ugye SEMMI ÉRTELMESET nem tudtál arra válaszolni, amit írtam.


De mondok még egy példát:

van a gégeideg. Olvasd el, mit mond róla a szakember, és nézd meg a képet:

[link]

SZERINTED EZ ÍGY JÓ?


Amúgy: válaszolnál erre a kérdésemre?

Meg az előzőkre?

Örülnék neki.

Egyenes választ kérek.


"Bár egyikünk sem ismeri a teremtés célját, mégis kijelentitek, hogy a módszer eleve rossz"

Bármi is a célja, ez így NEM TÖKÉLETES. Ráadásul igen messze van a tökéletestől.

Azt nem mondtam, hogy biztosan rossz... lehetne még sokkal rosszabb is.

Például az első élőlények alig éltek, és még az oxigént se bírták.

Mi hozzájuk képest kiemelkedőek vagyunk.


MIRŐLSZÓL!

Most már nem csak mellébeszélést várok, hanem egyenes válaszokat a kérdéseimre!

2019. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:

A Bibliában többször leírják, hogy itt és most egyszerre két világban élünk. Az egyik az anyagi rendszer, ami tudással megismerhető, és ezekkel az ismeretekkel általunk szabályozható is. Tudunk nappalt teremteni az éjszakában, kilépni a vilagűrbe, szúnyogot írtani (néha sikerül), és talán egyszer bolygókat népesítünk be vagy tökéletesen vezéreljük az időjárást, akár tengereket is kettéválaszthatunk, visszahozunk embereket a halálból, akármi lehet majd, mert ez a világ (az anyagi) megismerhető. Ez a világ se nem jó, se nem rossz, ez egy gépezet. És szomorú, hogy halunk és pusztulunk látszólag értelmetlenül, lehet hogy abból a pillanatnál is sokkal kevesebb időből amennyit a megismerésre kaptunk még úgy látszik nagy pazarlás zajlik, hívhatjátok ezt rossznak is akár, de a kérdésben lévő kijelentés mint írtam már ki tudja hányszor, azt jelentené, hogy "minden jó" vagyis működik. Nagyjából értem én, hogy szerintetek a trabant is működik de Istentől mimimun egy ferrarit vártatok volna, de ez akkor lenne igaz, ha tudnánk mire jó nekünk egy autó, ha egyáltalán autó, csak azért mert értjük mitől gurul alattunk amiben ülünk. Vagy hát ha ti tudjátok, mondjatok egyetlen olyan autótípust ami jelenleg minden embernek megfelelne. Nyilván nincs ilyen. Mert ez is attól függ ki milyen célra szeretné használni. Még mindig ott tartunk, hogy nem tudjuk mi a cél. Az is lehet, sőt elég valószínű, hogy ennek az anyagi világnak célja sincsen. Csak van, mint egy gép, de működik. Mióta mi tudunk róla egyszer sem állt meg (erre írtam, hogy ha egyszer is elromlott volna mi nem lehetnénk most itt). Véletlenül megszűnne a gravitáció egy pillanatra az egész univerzumban. Hol lennénk mi ha ez bármikor megtőrtént volna? Írtátok, hogy ennek a célja mi emberek vagyunk, de ez sem igaz, mi az anyagi világban a gépezet részei vagyunk, születünk, halunk, akár ki is pusztulhatunk évezredekre aztán kezdjük előről, nincs célunk. Nem jutunk "valahova" ha emelkedünk visszaesünk, civilizációk virágoznak fel és pusztulnak el látszólag értelmetlenül. Ez az anyagi világ, minden jól van, mert működik és ennyi.

A másik világot végül is mindenki úgy hívja ahogy akarja, a hit lényege abban lenne, hogy szerintem van, akik nem hisznek azok szerint meg nincs. Erről a világról szintén nem tudjuk hogy jó vagy rossz, csak azt hogy mi ebben az anyagi formánkban nem vagyunk képesek ezt egészében értelmezni, de valamilyen részleteiben igen. Erre van talán az értelmünk. Az értelem az, ami az anyagi világban felfedezi a rendszert, és teremteni próbál vele. Emberek sokaságából közösséget, elveket, erkölcsöt, hitvilágot, és ezeknek még mindig semmi köze a nemanyagi világhoz, ez még mind ebből a gépezetből kivett alkatrészekből összeállított alkotás, ami hatalmas dolog, mert ha nem is a semmiből teremtetett, azelőtt nem létezett, és mégis lett, az értelem által. És ez az értelem, ami képes kigondolni valamit ami addig nem is létezett, ugyan úgy képes megismerni valamit ami nem része az anyagi világnak. Ahogy az anyagiból nem anyagit hoz létre, mint mikor a fából faház lesz, a faházból otthon, ugyan úgy képes a fákban látni az Istent, vagy megérezni az erőt, a kapcsolatot a fával. Tudták ezt az emberek mindig, mindig más formában. Szóval a nemanyagi világot talan érteni nem tudjuk, de értelmezni belőle részeket igen. Ez a világ szintén itt van most nekünk, a gépezettel ellentétben ez a világ halad valamerre. Növekszik, fejlődik, és ki tudja mikor, de egyszer eléri a tökéletes szintet és formát, legalábbis erre kaptunk ígéretet a Biblia szerint. A legjobb analógia rá, valóban a születés, a mi nemanyagi világunk még meg sem született. Erre persze szintén mondhatjátok, hogy egy sötét, szűk kis vizibombánál ezerszer jobb hely is lehetne a világ születés előtt, de talán ez is szempont, hogy mi is érezzük, ideje elhagyni ezt a világot, akkor is ha nyugi van és csövön jön az étel, mert egyre szűkösebb a tér, és nem igazán kényelmes nekünk. Akkor meg biztos azt fogjátok mondani, milyen Isten már az, aki nem tud egyből odatenni egy tökéletes kölköt aki alapból jólnevelt, sosincs vele semmi baj és szereti őt ahogy van. Erről talán kérdezzétek meg a szülőket, hogy ha ők dönthetnének erről, akkor kérnék-e a gyereküket rögtön 18 évesen, tökéletesre felnevelt formájában. Úgyhogy mondhatod, hogy azért lett beígérve egy jó világ, mert ez a mostani szerinted rossz, de Isten nem biztos hogy így látja. Mondhatod, hogy az újszülött rossz mert fekszik, ordít, és ürít, de a szülei talán nem így gondolják. És ha mondjuk annak a gyereknek azt mondják egyszer majd szaladgálni fog, akkor ezt nem azért ígérik be neki, mert most még el van romolva, vagy mert nem engedik lábra állni. Csakhát mondhatjátok, hogy ez ami van, nem éppen gyerekjáték, és ez igaz is, és ha van Isten, akkor próbálna segíteni valahogyan, hogy megkönnyítse a dolgokat. Ezért is írt egy ilyen nagy könyvet. Olyanok vannak benne, hogy ne egyetek üvegszilánkot mert meghaltok, ne verd meg a kisgyereket mert jön a nagytesója és mind meghaltok, ne simogasd a cápát mert meghalsz, egyél rendesen és nagyra nősz, tanulj rendesen és előrébb jutsz... és jöttök ti, beleolvastok és azt mondjatok, Isten csak akkor enged élni ha nem eszel üvegszilánkot, ez neki a szabad akarat... csak azokat szereti akik megeszik a főzeléket... Szerinted? Mit lehet ezzel kezdeni? Isten lement zigótába, végigvergődte a születés dolgot és azt mondta, megmutatom hogy lenne jobb nektek, és mivel annyira féltek attól hogy megöllek titeket, nyugodtan öljetek meg ti engem. Ez rossz? Ez jó? Tökéletlen vagy tökéletes? Mert ez számít ugye?

Szerintetek én nem vagyok keresztény, és nem a keresztény Istenben hiszek. Talán a keresztények is ezt gondolják rólam. Én még csak nem is hiszem a Bibliában leírtakat, hanem tapasztalom, hogy a mondanivalója igaz. Még csak nem is hiszek egy Istenben, hanem tapasztalom, hogy van, hogy szeret, hogy hozzám szól. Ez talán nem is megfelelő magatartás egy kereszténytől, igaziból fogalmam sincs mik az elvárások részükről. "Definiáltam Istent." Azért ez vicces, hogy szerintetek megtettem a lehetetlent, de Istenről, hogy miféle meg hogyan van, nem igazán mondtam semmit. Még a teremtett dolgairól sem mindent, valójaban azok egy részének egyetlen mondatáról volt szó.

Ja meg nem értek semmit és állandóan mellébeszélek. Sajnálom ha így látjátok, sajnos ennél egyszerűbben nem tudom leírni. Ha ezt most megértenétek, akkor elvileg az összes kérdéseteket megválaszoltam. A békákat, a spermiumokat és a gégeideget is. Az eredeti kérdést meg fogalmam sincs hányszor. Bocs hogy nem ferrari, bocs hogy nem vattacukorfelhő!

2019. jún. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

"Ez a világ se nem jó, se nem rossz, ez egy gépezet"

Ha a gépezet teli van logikátlan megoldádokkal, az egy elég rossz gépezet...

2019. jún. 19. 00:21
 55/60 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű hogy nem jó így ebben a formában, és csak valószínűsíthető, hogy az istenben van valódi jóság, de olyan ez mintha fullasztott, korlátozott formában jönne ki belőle.
2019. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy válaszoltál.

A válaszodból látszik az is, hogy jóindulatú vagy.


Egy pár dolgot leírok, amin el kellene gondolkodnod.

Amiről nem írok, az szerintem nagyjából rendben van nálad.


"úgy látszik nagy pazarlás zajlik"

Ez teljesen biztos, nem kérdéses. De egy NEM végtelen istennél - TALÁN - elfogadható. Viszont csakis akkor elfogadható, ha evolúcióval teremtett, és nem szólt bele közvetlenül.

Különben gyerekjáték lett volna mindent kijavítania, amiről beszéltem, meg az összes többi, sok milliárd hasonló dolgot is.

Tehát elsőnek azt mondhatjuk, hogy igazából nem érdekli őt nagyon ez a világ.


"Istentől mimimun egy ferrarit vártatok volna"

Nem, egyáltalán nem.

Istentől igen kevés lenne egy közönséges Ferrari.

Istentől egy olyan autót várnánk, amelyiknek SOHA nem csúszik meg a kereke, és soha nem fogy ki teljesen a tankból az üzemanyag. Mindig el lehet vele jutni a legközelebbi töltőig.

Érted a különbséget?


"Még mindig ott tartunk, hogy nem tudjuk mi a cél."

Ez igaz.

Viszont akármi is a cél, egy biztos: vannak olyan utak, amelyek BÁRMIFÉLE célhoz nem a legjobbak. Ilyen pl. a kacskaringós gégeideg. Halálbiztos, hogy a rövid egyenes jobb lenne - AKÁRMI is a cél.

EZÉRT gondoljuk úgy, hogy vagy nincs isten - vagy pedig evolúcióval teremtett.


"ha egyszer is elromlott volna mi nem lehetnénk most itt"

Többször is volt ilyen a világunkban, csak akkor még nem létezett élet. Vagy nem tudunk róla, mert elpusztult az egész.

De a Föld történetében is volt ilyen: pl. a Hold keletkezése, vagy a dinók pusztulása. Akkor akár az egész élet is kipusztulhatott volna.


"ez a világ halad valamerre"

Mármint a Földön?

Igen... de az anyagi világ ugyanígy fejlődik. Nézd csak meg. Írtam is már róla.


"kérnék-e a gyereküket rögtön 18 évesen, tökéletesre felnevelt formájában"

Igen, nagyon sokan. Mi ezzel a probléma?

Isten - még a tiéd is - képes lenne egy nagyon jól működő világot teremteni. Olyat, amelyikben nincsen szenvedés és gyorsan fejlődik. Az egész, nem csak egy parányi bolygó felszínének egy kis része.

Ahol mindenkinek van nemes célja, és mindenki követi is azt.

Miért nem ezt teremtette meg?


"ne egyetek üvegszilánkot mert meghaltok"

Miért létezik üvegszilánk?

Miért létezik törékeny üveg? Lehetne olyan, mint a gumi.

Nem értem.


"Szerintetek én nem vagyok keresztény"

Ez 100%, fölösleges vitatkozni rajta. De mi ezzel a probléma?

Elég sok ilyen ember van, aki a Bibliát olvassa, de nem érti teljesen, és ezért magának értelmezi, a maga módján.

Te is ilyen vagy.

Csak egyre kérlek, de ez nagyon fontos: MONDD MEG MINDENKINEK, hogy te nem a keresztények istenében hiszel, hanem átértelmezted.

Ha nem mondod meg, az nem lenne becsületes dolog a részedről.


Viszont van ennek előnye is: a te istenedre nem tudom bizonyítani, hogy nem létezik.

Akár még létezhet is.

Mindenesetre, ha létezik, akkor remélem, hogy sűrűn csuklik, mert megérdemli. Nagyon is!

2019. jún. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Kérlek olvasd el megegyszer azt a részt, hogy "ez a világ halad valamerre". Nem arra vonatkozott amit válaszoltál. Nem ugyan azt értjük haladás alatt, ha te ezt az anyagi világot látod úgy mintha haladna. Mert ahogy írtam, ez nem halad. Periódusokban váltakozik, amit te egy felfelőívelő szakaszban fejlődésnek élsz meg. Ugyan így ítélsz a világról. Látsz egy jelenetet egy filmből, és eldöntöd jó vagy rossz. Azt gondolod az a tökéletes ami kényelmes, hasznos, de a világ talán több mint egy kardigán télen. Minden attól lesz számodra tény, hogy neked úgy logikus. Még sosem gondoltál arra, hogy neked csak ennyi fér bele? Hogy vannak összefüggések amiket nem láthatsz át? Elképzelted a te életed teljes hosszát a világegyetem működésének idejéhez képest?

Azt írtam, mióta mi tudunk a világról azóta működik. Tehát ha előtte kipusztultunk már egyszer, akkor nyilván azóta nem tudhatunk róla, nem olvasol figyelmesen. Isten nem teremthette evolúcióval a vilagegyetemet, max. az élővilágot... Ezt biztos nem komolyan gondoltad. Most próbáld meg elkepzelni, hogy nem hogy az evolúciótól kezdve nem szólt bele, hanem az ősrobbanástól kezdve hozzá sem nyúlt, és tudta a Holdat meg a dínókat már akkor és nem szólt bele.

Nekem nincs saját Istenem, aki hisz, mind Istenben hisz, a válaszodból az látszik, hogy nem érted mit jelent ez. A Bibliának nincs sajátos értelmezése. Egyféle van. Abban én tévedhetek, és pontosan ekkora eséllyel tévedhet bármelyik felekezet benne. Nem kell elmondanom senkinek miben hogyan hiszek, mert nincs jelentősége, a tetteikből felismerik egymást a hívő emberek.

Megkérdezted a szülőket, vagy megint tényként írtad le amit gondolsz erről?

Semmit sem tudsz bizonyítani Istenről, a létéről és a nem letéről sem. Senki sem. Persze próbálkozni ér! :)

2019. jún. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim válasza:
Itt most valaki tényleg leírta, hogy a világunk tökéletesen működik és nincs hiba a rendszerben? Még ha a nagybűnös emberek "szabadakaratából" meg "sátánimádatából" keletkező környezeti pusztításokat ki is vesszük a képletből, a bolygónkat egyszer elevenen felégeti a Nap. Erre nagyon régen rájöttek.
2019. jún. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
És? A világnak van kezdete és vége. A csillagoknak, a bolygóknak a földi életnek is. Írnak is elég hosszan a világvégéről, nem hinném hogy nagyon titkolták volna a dolgot.Attól még hogy valami tól-ig terjed és tart nem lesz rossz vagy tökéletlen.
2019. jún. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

"Periódusokban váltakozik"

Valóban vannak periódusok, de nem minden folyamat periodikus.

Van a világnak egy saját fejlődése is, ami csak egyszer megy végbe: pl. elfogy a hidrogén.

Az soha nem termelődik újra.


A fizikai fejlődésen (a fentin kívül) én azt értem, hogy az élővilág egyre bonyolultabb. A lelki fejlődés szorosan ehhez kapcsolódik.


"vannak összefüggések amiket nem láthatsz át?"

Hogyne.

De olyanok is vannak, amelyeket átlátok. A gégeideg NEM tökéletes.

Tehát akkor a világ SEM tökéletes.

Mondjuk ez téged nem zavar, a te istened ezt nem várja el.

De a keresztényeké igen.


"aki hisz, mind Istenben hisz"

Nem. Csak a sumer-zsidó-keresztény-muszlim csoportban. De ezen kívül még van 8000 másik vallás!

És sajnos a keresztények már előtted lenyúlták az "Isten" nevet, így azt már te NEM használhatod.

Mivel nem ugyanolyan istenben hiszel, mint ők.

Értem, amit mondasz, hogy a Bibliában csak egy isten van - de sajnos ennek van kb. 6000 értelmezése.

Vagy a felekezeted nevét mindig mondani kell, vagy ha olyan neked nincs, akkor az istened kell elnevezni.

2019. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!