Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten a teremtés után azt...

Isten a teremtés után azt mondta hogy minden jó, de mégsem lett az. Honnan tudhatjuk hogy az új földön tényleg jó lesz, és nem ugyanígy csak azt hiszi Isten?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 11:51
1 2 3 4 5 6
 31/60 Ozmium42 ***** válasza:
46%
A Biblia istene nem abszolútum, hanem egy láthatatlan ember, aki nagyon okos, nagyon erős és mindig leskelődik. Lényegében egy ókori uralkodó, aki úgy van kitalálva, hogy királyabb király legyen, mint az akkori királyok. Ha így értelmezed, és nem valami absztrakt, végtelen, mindenható, mindentudó micsodát, akkor teljesen érthető ez a sztori. A tanulság annyi, hogy a főnök mindig mindent jól csinál, és ha baj van, akkor mindig minden más hibája.
2019. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
12%

Nézd, mirőlszól...

tudom, hogy te nem vagy nagyon okos.

Mégis arra kérlek, hogy itt most ne tedd fel az összes kérdést, amit már évek óta feltesztek ilyenkor.

Leírom röviden:

- a jelenlegi világunk NEM JÓ. Tuti biztos, 100%, hogy nem teljesen jó.

- egy végtelen isten NEM TEREMT nem jó világot. Olyat SEM teremt, ami elromlik. Olyat SEM teremt, ami rövid időre romlik el (pár ezer milliárd évre).

- a szabad akarat SEM tud keresztbe tenni egy végtelen isten terveinek.


TEHÁT ebből következik, hogy NINCS végtelen istenünk.

Kész, pont.


Hogy mi van helyette, azt nem tudjuk.


Ami pedig a kérdezőt illeti: természetesen NINCSEN semmiféle garancia arra, hogy ha lesz következő világ, akkor az jobb lesz.

2019. jún. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

Biztos nehéz volt számodra értelmezni amit a #26-nál írtam. Én ezeket a kérdéseket most először teszem fel neked, hátha segít megérteni, hogy a világ működésében hiba nincsen. Nem romlott el sehány évre, mert akkor nem lehetnénk most itt.

Te biztos nagyon okos vagy, hiszen érted mi a végtelen, és tudod hogy nekünk olyan istenünk nincs, ami meg helyette van, az meg nem lehet végtelen, tehát nem Isten, így tehát szerinted nincs Isten, csak valami tökéletlen teremtő lény, akit talán egy másik tökéletlen lény teremtett és így tovább, mert a te tudatod ennél többet képtelen befogadni, akiknek meg mégis sikerül, azok mind nagyon buták. Teljesen érthető, tényleg nincs is több kérdésem.

2019. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, csak bízunk benne.
2019. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:

Na, mirőlszól, fejlődsz.

Egész jól megértetted, amit írtam.


Itt van csak gond:

"Nem romlott el"

ha szerinted a világunk tökéletes, akkor valami nagyon nagy baj van veled.


"mert akkor nem lehetnénk most itt."

Pontosan miért is?

2019. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
Ezt mondom. Nem érted mi a különbség egy tökéletesen működő önfenntartó rendszer és a társadalmi rend működtetése között. De örülök, hogy te onnan úgy látod én legalább fejlődök valami általad elképzelt rendszerben. Esetleg próbáld meg elolvasni a #26-os választ, az a kérdésre vonatkozott, nem a te problémáidra megoldás. A szabad akaratról, a végtelenről, a mindenségről, meg elmélkedj azokal akik szintén úgy gondolják tudják mit jelentenek ezek. Én a kérdésre válaszoltam, ha érted, ha nem, köze nincs ahhoz amiket te reagáltál rá.
2019. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

A történet nem szól arról, hogy Isten figyelmeztette volna az embereket a szellemidézés veszélyére. Tulajdonképpen szellemidézésről lehetett szó.

Az új világban nem lesz kísértő, nem lesznek kísértések, mert a kísértők nem lesznek ott, nem csaphatják be az embereket az emberinél magasabb intelligenciájukkal.

2019. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

"Az új világban nem lesz kísértő"

Tehát akkor nem lesznek ott angyalok, csak válogatva, a szabad akaratuk erős korlátozásával.

Akkor a mostani világunk miért nem ilyenre készült eleve?

És itt miért engedhető a szabad akarat korlátozása, ha az embernél meg nem?

2019. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

mirőlszól, a #26-ot remekül értettem elsőre is.

Tudjuk, hogy te nem vagy keresztény, és egy véges istenben hiszel.

Ez az isten tényleg büszke lehet magára, ha a semmiből teremteni tudott egy olyan világot, ami immár majdnem 14 milliárd éve önfenntartó, és még legalább 100 milliárd évig ez így lesz, ha nem sokkal tovább.

Én is büszke lennék magamra, ha ilyet tudnék csinálni.


De ez NEM a keresztények istene.

Tehát akkor nem hívhatod Istennek. Találj neki egy nevet.


Ja, és még egy.

A világ teremtésre tényleg büszke lehet.

De az angyalok és az emberek hatalmas kudarc voltak neki!

Bár nem végtelen - de az ő képességeivel mindent látott előre, ami a teremtés után történt.

Nagyon csúnya természete van neki, ha ezt így hagyta!

2019. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
De érted, hogy nem Istent definiáltam hanem a fenti kerdésre válaszoltam? Próbáld meg, csak próbáld meg! Örülök hogy "ti" tudjátok kiben miben hiszek, de ennek köze nincs az egészhez. Egyszerű mondatértelmezés, több köze van az általános iskolás nyelvtanhoz mint a teológiához.
2019. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!