Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten a teremtés után azt...

Isten a teremtés után azt mondta hogy minden jó, de mégsem lett az. Honnan tudhatjuk hogy az új földön tényleg jó lesz, és nem ugyanígy csak azt hiszi Isten?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 11:51
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

NEM válaszoltál.

Csak annyit írtál a kérésről, hogy szerinted a világ teljesen jó.

Ez meg nem igaz.


És nem válaszoltál a kérdésemre, hogy miért nem lennénk itt, ha a világ szerinted is rossz lenne.


Istent pedig tényleg átdefiniáltad - még akkor is, ha te erről nem tudsz. A keresztények istene végtelen, a tiéd meg NEM AZ.

2019. jún. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
Feladom... térjen vissza a #26-os válaszra.
2019. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:

Továbbra is csak azt látom benne, hogy ott a világ jó.

Ez pedig 𝐧𝐞𝐦 𝐢𝐠𝐚𝐳.

Nem jó egy olyan világ, ami utána magától tönkremegy.

Illetve nem mondhatja ezt egy olyan isten, aki 𝐭𝐮𝐝𝐣𝐚, hogy a világa hamarosan tönkremegy. Még akkor sem mondhatja, ha a világ abban a pillanatban még jónak néz ki.

Ha ezt nem érted meg, akkor inkább ne beszélgess erről.

2019. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
Tönkremegy? Mikor?
2019. jún. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

Nincs időm veled szórakozni.

Azért képzeld el az édent, milyen csodálatos lehetett... és nézd meg a mai világunkat.

Nem ment tönkre.

Á... dehogy.


Menj innen, elveszed a levegőt a normális emberektől.

2019. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
38%
Az a durva, hogy szerintem idő közben rájöttél, hogy két különböző dologról beszélünk, de most már képtelen vagy beismerni. A világ egyszerűen tökéletesen működik, mint önfenntartó rendszer. Te is tudod, le is írtad, mégis visszatérsz arra, hogy a társadalom meg milyen már. De a kérdés nem ez volt, én meg arra válaszoltam, lásd #26. Hihetetlen, de azóta magyarázom ugyan azt neked... csak neked. Ha egyéb kérdésed lenne, esetleg próbald meg megfogalmazni és írd ki magadból. Talán oda is írok, talán nem, de te egyikről sem dönthetsz. Legfeljebb lebutázol, utasítgatsz, levegőben hadonászol, de egyiktől sem lesz igazad.
2019. jún. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:

"Az a durva, hogy szerintem idő közben rájöttél, hogy két különböző dologról beszélünk, de most már képtelen vagy beismerni"

Bocsi hogy beleszólok, de szerintem ezt magadnak írhattad volna.

Csak egy kis gondolatébresztő! Próbáld meg elképzelni az édent/mennyországot, aztán hasonlítsd össze ezzel a világgal amiben élsz! Rögtön megkapod mennyire messze is áll a tökéletestől a világunk.

2019. jún. 18. 00:39
 48/60 anonim ***** válasza:

Próbáld meg értelmezni a mondatokat! Elsősorban a saját kérdésedet. Szerinted Isten azt mondta a teremtés után, hogy minden jó. Erre válaszoltam neked, hogy ebből a mondatból arra lehet következtetni, hogy a világ működése, a fizikai törvények mindegyike onnantól kezdve érvényes, és tökéletesen szabályozottan tartja az egész rendszert. És az van, hogy ebben hiba nincsen. Szóval ezt válaszoltam, de úgy látszik nehéz befogadni ezt a gondolatmenetet, mert te valójában egy másik kérdést szerettél volna feltenni, talán azt, hogy "az emberek jók és tökéletesek, soha nem követnek el bűnt?" csak hát erre nem találtál mondatot a Bibliában, mert ilyet ugye nem is ír sehol, és akkor nem lehetne jönni ugyan azt hajtogatni, hogy "el van romolva minden" meg "nem is ez volt a nagy terv" pedig ezekről szó sem volt ebben a kérdésben. Én meg a kérdésre válaszoltam. Ezt 3 oldalon keresztül magyaráztam, de úgy tűnik azok akiknek az a hitvallásuk hogy a Biblia hülyeség, azok nehezebben viselik a tényeket, mint a legtöbb vallásos, és megállás nélkül arra érvelnek ami nem is volt benne a válaszban.

"Dehát azt mondta jó, de nem az"... eddig jutottatok. Kérdezem, mire mondhatta ezt, de nem akartok rajta gondolkodni, mert... igaziból nem tudom miért. Biztos jobb bele sem gondolni számotokra, hogy mégsincs ott ellentmondás ahol keresitek. Akkor meg minek a kérdés? Hogy név nélkül megint lehülyézhessetek vallásos embereket? Tegyétek. Igaziból nem fáj nekik. Az fáj nekik, hogy nem lehet rajtatok segíteni. Nem a hitre való hajlammal, csak az egyéni gondolkodásra való igénnyel. Azért válaszolnak, mert reménykednek benne, hogy meg tudtok érteni majdhogynem tőmondat szintű válaszokat. És szerintem menne is, de valamiért erősen ellenálltok ennek. Sajnálom, mert lehetne értelmesen is vitatkozni vallási kérdésekről, de eddig azt vettem észre a nemhívő megszállottabb mint a vallási fanatikusok.

2019. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

"a világ működése, a fizikai törvények mindegyike onnantól kezdve érvényes, és tökéletesen szabályozottan tartja az egész rendszert. És az van, hogy ebben hiba nincsen."

Hát... mi a célja ennek a rendszernek?

Mert ha az ember, vagy akár csak a földi élet, akkor ez egy elképesztően pazarló rendszer.

Tehát istentelenül sok hiba van benne.


"Szóval ezt válaszoltam, de úgy látszik nehéz befogadni ezt a gondolatmenetet, mert te valójában egy másik kérdést szerettél volna feltenni, talán azt, hogy "az emberek jók és tökéletesek, soha nem követnek el bűnt?"

Szó nincs itt az emberről.

Már régebben írtuk, biztos elfelejtetted.

Csak pár példát hozok, de millió van:

1: Létezik olyan vidék, ahol békák élnek. Minden évben szaporodnak, az ebihalak szépen elkezdenek fejlődni kis tavacskákban.

De ÖT évből csak EGY olyan van, amikor elég eső van ahhoz, hogy ki is tudjanak fejlődni.

A négy másik évben a tavak kiszáradnak, és az ebihalak kínhalált halnak.

SZERINTED EZ EGY JÓ RENDSZER?


2: Az ember, de nagyon sok más élőlény fejlődése is úgy kezdődik, hogy pár millió spermium elindul az útjára. Ebből csak EGY érkezik meg. A másik pár millió nyomorultul elpusztul.

SZERINTED EZ ÍGY JÓ?


3: Miután az egy szál spermium megérkezett, a zigóta elkezd fejlődni. Már, ha ki nem sodródik, mert ennek is 80% fölötti esélye van. Ugye ő nem tud magától mozogni. Vagy odaviszi az áramlat a méhfalhoz - vagy nem.

Vagy későn viszi oda, és akkor is vége van.

Ez úgy néz ki neked, mint egy jól működő rendszer?


4: Kialakul egy kb. 100 sejtből álló golyó.

Ezután a belsejében levő sejtek MIND öngyilkosok lesznek, csak a külsők maradnak meg. Ennek a célja csakis az, hogy egy sejtekkel burkolt, folyadékot tartalmazó golyó keletkezzen. Tehát a 100 sejtből 90 CSAKIS azért született meg, hogy távot tartson. Születés után szinte azonnal meg is hal.

SZERINTED ENNEK AZ ELKÉSZÍTÉSÉRE NEM LÉTEZIK ENNÉL JOBB MÓDSZER?

Egy mindenható istennek?

Ráadásul pont az öngyilkosság a legjobb módszer erre?


5: Amikor a Földön elkezdődött az élet, elképesztően sok faj és sok élet keletkezett. Lehet, hogy az összes óceán felszínét vastagon beburkolta az élet.

Aztán, ahogy elkezdték termelni a mérgező oxigént, pár 100000 év alatt a fajok KILENCVEN SZÁZALÉKA kipusztult.

SZERINTED EZ EGY JÓL MŰKÖDŐ RENDSZER VOLT?

Ráadásul az istennek százezer éve volt arra, hogy felvértezze a teremtményeit az oxigén elviselésére.

Miért kellett ehhez majdnem minden fajt kipusztítania?

2019. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
24%
Ja értem, most már nem csak pár évre ment tönkre, nem hiba csúszott benne, hanem így az egész univerzumosdi, a Naprendszer, a Föld letrejötte, a Hold keletkezése, az árapály és az élővilág kialakulása, szerintetek ahogy van, mind nagyon béna, es ti jobban csináltátok volna. Bár egyikünk sem ismeri a teremtés célját, mégis kijelentitek, hogy a módszer eleve rossz. Mert vizsgáljuk már párezer éve, és láttok példákat aminek szerintetek semmi értelme. És te sem érted mi miért pont úgy történik ahogyan, ebből pedig levontad a következtetést, hogy akkor rossz. Nincs ezzel sem baj, de ez a te egyéni véleményed, mondhatni hitvilágod, ami nem cáfolata a kerdésben lévő mondatnak.
2019. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!