Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszi sok ateista, hogy...

Miért hiszi sok ateista, hogy a vallás káros?

Figyelt kérdés
Azt gond nélkül el tudom fogadni, hogy valaki nem hisz Isten létezésében, sem más spirituális dologban, de hogy ezeket egyenesen károsnak tartja valaki az meglehetősen ostobaságnak tűnik nekem, persze mindenkinek lehet saját véleménye.

2019. jún. 18. 18:56
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
13%

"Miért hiszi sok ateista, hogy a vallás káros?"

A hamis vallások károsak, mert elterelik az Életről, Jézusról a figyelmet, és nem lesz örök életük.

Viszont az ateizmus/a materializmus alapja mindig csalásra, hazugságra, irracionalizmusra épül, így a követői is ezt teszik. Általánosítanak. Ha egy rossz, rossz az egész. Pedig minden ember tudja, hogy ez logikailag nem stimmel

2019. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
36%
Lehet káros is. Az hogy minden formában káros, és semmi szükség nincs rá, az tényleg ostobaság.
2019. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Igenis karos, mert konnyu a birkakat iranyirani vele.

Legujabb peldak, latogatoba jott a papa Csiksomlyora, az ortodox egyhaz hisztizett hogy nem szabad ideengedni, mert visszaadja Erdelyt Magyarorszagnak.

Bulgariaban egyenesen meg akartak tilatni hogy az allam emberei talalkozzanak a papa-val.

Az uz volgyi incidensnel sem a helyi romanok vandalkodtak, hanem szepen mas megyekbol lettek hozva, az egyhaz kisbuszai tucatjaval.


Az atlag hivovel nem lenne baj, de az egyhazakat szepen feneken kellene rugni, es megfosztani minden allami tamogatastol, es eltiltani a politikatol.

Akkor talan jobb vilagban elnenk.

2019. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
88%
A 34%-os tökéletes példa rá, hogy miért káros.
2019. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
14%

"A 34%-os tökéletes példa rá, hogy miért káros."

A materializmus nevő vallásra káros vagyok, és a hamis vallásokra is, igazad van.

Köszönöm szépen a megerősítéseteket, hogy jó úton vagyok. Jézus megmondta, hogy ha őt gyűlöli a világ, akkor a követőit is gyűlölik. Ők evilágból valók, mi nem. A világ gyűlöli, ami nem az övé. Jó úton vagyok, nagyon örülök:)

Továbbra is kérem, hogy kövess engem, és fejezd ki a gyűlöleted, ne tartóztasd magad.

2019. jún. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
55%
Vicces, amikor irracionalitással vádolják az ateizmust vagy a materializmust. :) Szerintem nem tudja, mit jelent a szó.
2019. jún. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
64%
34%-os, csak egy észrevétel. Ha keresztenynek próbálod beállítani magad, akkor nem te vagy az akit ennyire látványosan imádnod kell. Ilyen szintű egoizmus eleve nem is egészséges...
2019. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Anahystor ***** válasza:
100%

"Viszont az ateizmus/a materializmus alapja mindig csalásra, hazugságra, irracionalizmusra épül, így a követői is ezt teszik. Általánosítanak. Ha egy rossz, rossz az egész. Pedig minden ember tudja, hogy ez logikailag nem stimmel"


34%-os! Ki is általánosít????

Mert kezdetnek ugye ott vagy mindjárt te!!!


Ki is hazudozik össze vissza?

Csak nem te???

2019. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Én szabadidős valláskutatóként, mitológia kutatóként, és ugyanakkor szkeptikusként írok ehhez a kérdéshez.


Önmagában az egyezményesített vallások intézményével van baj általában. Nézzünk szét a világban most, vagy a történelem vásznán.


A vallások úgy tudtak terjeszkedni, tért hódítani, hogy a vallás, hitvilág igazságától függetlenül, a már terjeszkedő vallás "alapítói" általában politikai háttérrel, kapcsolattal rendelkeztek. A politika, és a vallás elkezdett egybeforrni, egyik részét képezte a másiknak, ahogyan ma is.


Mivel a politika színterén, szinte csak érdekemberek voltak, és vannak ma is, így a vallás hatalma, vagy korábban a politika hatalma, szorosan függött, és függ egymástól. Tehát érdek emberek döntéseinek az eredményét láthatjuk a történelemben, és napjainkban is. Hogy vannak e kivételek?


Persze, de mivel a negatív töltetű eseményekből sokkal több van, így egyértelmű, hogy ezek jobban hatással vannak az olyan emberekre, akik még nincsenek kapcsolatban a vallással, vagy csak kicsit, avagy éppen ateisták.


Mivel a legtöbb ember nem tesz különbséget, a vallás, és az egyezményesített vallások között, így egy egyoldalú következtetést vonnak le az emberek, legalábbis többségében. Ez persze baj, mert így az ember elítélhet, elutasíthat olyan dolgot, is, ami hasznos lehet.


A vallások valódi alapítói viszont, ide sorolni lehetne több tucat prófétát, isteni kiválasztottat, általában, szinte kivétel nélkül, az ember számára építő szándékú, jól kamatoztatható tanításokat adtak át. Jézus azt mondta, az emberek legyenek szerények, szelídek, önfeláldozóak, vezérelje őket a szeretet. Gautama Sziddhártha történelmi Buddha, a tanítványait az erőszakmentes, tiszta tudatú életre ösztönözte. Zarathusztra, vagy Hórusz sem támogatta mások bántalmazását, kizsákmányolását, ahogyan szinte egyik próféta, tanító sem. Ha valaki veszi a fáradtságot, és elég érdeklődése van, akkor megértheti, hogy a hitvilágok, csak úgy lehetnek károsak, ha azt az emberek félreértelmezik, és nem a valódi vallásalapítók szavait követik, máskülönben nem.


Azt hiszem mindent elmondtam. Én nem támogatom, és nem is ellenzem a vallást, A hitvilágok többségét építőnek, és jónak találom, mindaddig, amíg az önző érdekek, az intézmények nem akarják kisajátítani maguknak, és téves, önző értelmezéseiknek nem adnak teret, ami erőszakhoz, és szenvedéshez vezethet.

2019. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

,,1, A felső gondviselésben való hit akadályozza a világ objektív szemléletét.


Amennyiben azt gondolod, hogy a sorsod egy felsőbb hatalom irányítja (amelynek tulajdonságait a vallás/papok határozzák meg), akkor az elvárásoknak megfelelő döntést hozol (torzult kép) és nem pusztán a tények alapján a számodra legkedvezőbb döntést hozod."


A hit Isten létezésében nem feltétlenül jelenti azt, hogy úgy gondolom ő irányítja a sorsom és minden előre meg van írva, ez egy megalapozatlan feltételezés.


,,(akár öngyilkos merényletet is elkövetnek emberek vallási okokkal)"


Az iszlám vallás követőinél gyakori, más vallásoknál tudtommal már jóval kevésbé.


,,2, Családi vonatkozások.


Mennyi káros feszültség keletkezik a vallásosság miatt az olyan családokban, ahol eltérő világnézetűek az emberek?


Például milyen szinten tudja egy vallásos szülő/házastárs elfogadni az eltérő világnézetű családtagot."


És milyen szinten tudja egy vulgár materialista ateista szülő/házastárs elfogadni az eltérő világnézetű családtagot?


,,3, Hazugságra vesz rá.


Karácsonykor mit mond a keresztény szülő a gyermekének? Ki hozza a fa alá az ajándékot? "A JÉZUSKA"


És valójában honnan származnak az ajándékok? A szülők, rokonok vették azokat és adják szeretettel a gyereknek.


NEKIK hálás a gyerek? Nem, hanem a "JÉZUSKÁNAK". Ráadásul egyszer úgyis kiderül a hazugság!


Nekem nagy csalódás volt, hogy becsaptak!!!


(és még hányszor hazudnak így a gyereknek?!!)"


Az ateista pedig JÉZUSKA helyett Mikulást hazudik. Én egyébként 5 évesen sem hittem el egyetlen vérrokonomnak sem, hogy az ajándékot amit tőlük kaptam nem ők vették, hanem a JÉZUSKA hozta.


,,4, Térítés


Az ateisták és más vallásúak kéretlen győzködése a saját vallás elfogadására. Unalmas, zavaró! Ha vallás szabadság van, akkor ne próbáljon senki rábeszélni egy olyan hitre, amit én nem akarok gyakorolni (sokszor egészen agresszív módon)."


De az ateista, aki kéretlenül meg akarja győzni a hívőket a saját igazáról (sokszor agresszív módon) az persze rendben van, ugye?


,,Például egy megromlott házasság esetén tilos volt a válás"


Ezzel megfogtál.


,,Most mond meg őszintén, a vérátömlesztés, a gyermekkori védőoltások nem elfogadása, vagy a kasztrendszer nem őrültség?"


A vérátömlesztés elutasítása tudtommal csak a Jehova tanúinál van jelen, a többi vallás nem felelős érte, ahogy a kasztrendszer a hinduizmusnál amiért a többi vallás szintén nem felelős, a védőoltások ellenzői között pedig, ki kell ábrándítsalak, nem csak vallásos emberek vannak.


,,Vicces, amikor irracionalitással vádolják az ateizmust vagy a materializmust"


Ugyan annyi a bizonyíték Isten nemlétezésére, mint a létezésére, ennek ellenére dogmásan hinni, hogy nem létezik kevésbé irracionális lenne, mint megkérdőjelezhetetlenül hinni, hogy létezik?


# 29 ,,Én nem támogatom, és nem is ellenzem a vallást"


Semmi bajom az ilyen ateistákkal, sőt, bár minden ateista így gondolkodna.

2019. jún. 19. 20:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!