Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem engedik egyes...

Pszicho88 kérdése:

Miért nem engedik egyes helyeken, hogy ottani lakcímkártyára jelentkezzen be a bérlő, ha kivesz 1 évre egy albérletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Albérletet szeretnék kivenni, 1 évre.

Egyik helyen közölték velem, hogy nem tudok az ottani lakcímre átiratkozni, szóval ha ez gond, akkor nem tudom kivenni a lakást.

Miért van ez?



2019. szept. 6. 11:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
26%
Ha van ideiglenes lakcíme, akkor kell lennie állandónak is, ahová költözhet, ha ki kell lakoltatni. Nem kiskirálykodom, az ideiglenessel mehet orvoshoz, suliba, kaphat utazási kedvezményt.... inkább csak bebiztosítom magam.
2019. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Tehát szerinted ha valaki lakást vesz ki tőled, akkor ő köteles egy másik lakással is rendelkezni? Kicsit furcsa logika ez.
2019. szept. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
A világon semmire nem biztosítod be magad, de szerintem feleslegesen tépjük a szánkat, egy ennyire mélyen beépült tévhittel nincs mit kezdeni egyelőre. Remélhetőleg egyre többen világosodnak meg az országban, hogy a gyakorlatban a tartózkodási és állandó bejelentés között nincs különbség egy albérletben, továbbá egyik révén sem keletkezik a lakónak semmiféle plusz joga.
2019. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
51%

Én engedem a bejelezést, de előre feltöltős óráim vannak a nevemen. Ha nincs feltöltve egyből nem működik.

Nincs sok cécó. Ha valaki nem fizet, akkor nem fizetem be az áramot és a gázt. Nem érdekel a moratórium, meg a perelgetés.

Gyorsan elmegy az ilyen oda, ahol nincsenek ilyen előrefizetős órák.

2019. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
14%
22: Pedig a bérlők többsége ilyen. Vidéki vagy külföldi diákok, projektre érkezett munkavállalók, lakásfelújítók, stb.
2019. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
80%

13# a bibi ott van, hogy ideiglenes lakcímed nem lehet, ha nincs állandó.


Sokan buták.. Ennyire egyszerű... Az, hogy valaki kifog egy balhés lakót, aki ne adj isten kárt okoz... Teljesen mindegy, hogy be volt e jelentkezve....

2019. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
47%
Albérleti szerződes + közjegyzői kiürítési nyilatkozat (azt végrehajtják, ha megszűnne a szerződést + az adó befizetése. Így kerek, lakcimkártyát is adok.
2020. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!