Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem engedik egyes...

Pszicho88 kérdése:

Miért nem engedik egyes helyeken, hogy ottani lakcímkártyára jelentkezzen be a bérlő, ha kivesz 1 évre egy albérletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Albérletet szeretnék kivenni, 1 évre.

Egyik helyen közölték velem, hogy nem tudok az ottani lakcímre átiratkozni, szóval ha ez gond, akkor nem tudom kivenni a lakást.

Miért van ez?



2019. szept. 6. 11:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
87%

3as vagyok


Azt nem értik a tulajok általában, hogy a bérlő kirakásának semmi köze a lakcímbejelentéshez. Ráadásul nem is a tulaj privilégiuma ezt eldönteni, hanem a bérlő kötelessége. Lennének érdekes dolgok, ha valóban büntetnék azt, aki nem ott lakik, ahova be van jelentve.. De mindegy, úgyis mindig a tulajnak van igaza,hisz a bérlő van kiszolgáltatott helyzetben.

2019. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%
Még annyit, hogy persze vannak okádék emberek, akik tönkretesznek mindent, nem fizetnek és nem lehet őket kidobni. De most őszintén én hogyan tudom bizonyítani, hogy normális vagyok?
2019. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
12%

Állandóra senki sem fogad a házába bérlőt.

Azt ugyanis nem lehet csak úgy kirakni !!

Ideglenesen viszont be kell jelentkezni,hogy az önkormányzatnál bent legyen a lakó nyilvántartásban .

2019. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
98%

# 13


Hülyeség. A lakcímbejelentés semmilyen esetben nem keletkeztet jogot a lakás használatára. A bérbeadó pedig nem döntheti el, hogy te milyen minőségben jelented be a lakást! Még azt sem ő dönti el, hogy egyáltalán bejelented-e. Egyes emberek kicsit félreértelmezik ezt a lakáskiadás dolgot, nem kéne vele foglalkozni, ha segghülye vagy és még kiskirálykodni is akarsz a bérlő felett.

2019. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
98%
Nekem 2 bérlőm is van, akik állandóra vannak bejelentkezve. Semmilyen hátrányát nem tapasztaltam. A lakcímre valo bejelentkezés semmilyen jogot nem ad neki a lakás használatára. A lakás használatának a jogát (a birtokhasználati jogot) a bérleti szerződéssel kapták meg. Ha elmennek, és nem jelentkeznének ki, beballagok az önkormányzathoz,és kijelentem őket. (Kényszerkijelentés). Mivel a lakás tulaja én vagyok, semmit sem kérdez az ügyintéző. A kényszerkijelentést bármikor megcsinálhatom. Amiatt a hiedelem miatt nem engedik őket bejelentkezni, hogy akkor joguk lesz ott lakni, és nehezebb őket kirakni. Ez szimpla hülyeség. Még egyszer: a bejelentett lakcím nem ad jogot annak a lakásnak a használatára.
2019. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
38%

Mert nem tanulta meg a bérbeadó szakmát a bérbeadó és így lövése sincsen, milyen jogi biztosítékot kérjen tőled, hogy ő biztosítva legyen, hogy nemfizetés esetén elmenj a lakásból.

A törvények a bérlőt védik Magyarországon ilyen esetben, évekig bennmaradhatnak és rombolhatnak a bérlők, ha a tulaj nincs képben.


Számlaképes lakást keress, ott meg fogják engedni!

2019. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy a többi válaszoló is írta, mert a legtöbb bérbeadó öntudatos kivakarózott proli, aki azonnal sok pénzt akar látni az ő szent ékszerdobozából, de arra már nem veszi a fáradságot, hogy körbejárja rendesen a témát.


Mi még két-három hónapig lakunk albérletben, nálunk a parkolás miatt állandó bejelentkezésre volt szükség. Volt némi szájhúzás, aztán rájöttek, hogy a bejelentkezés után másnap is felkelt a nap, fizetünk rendesen, és el is fogunk költözni a megbeszélt időpontban... ugyanis a bérleti szerződésen ez nem változtat.

2019. szept. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
92%

Én szoktam engedni, ha kérik a bejelentést. Be irom a szerződésbe, hogy a kaució nem lelakható és csak akkor jár vissza, ha hivatalosan kijelentkezik az ingatlanból.

A végén van egy kis szájhúzás, amikor kérik a kauciót es lusták kijelentkezni, de letojom.

2019. szept. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Kilakoltatási moratórium alatt a közjegyzői okirat se segít. Emiatt is van több albérlet kiadó áprilistól, és csökken le a számuk a moratórium előtt 2 hónappal. Nálam is szabályozva van a bejelentés -csak ideiglenesre jelentheti be magát- és a szerződésben az is benne van, hogy a kijelentést is az albérlő intézi. A helyedben olyat keresnék, aki jobban tisztában van a jogaival, mert a kauciót is bukhatod, mert valami bagatellbe beleköt.
2019. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
97%

# 19


De az sem segít, ha kiskirálykodsz, és "csak ideiglenesre" engeded bejelenteni. Ehhez nincs jogod, mindenki maga dönti el, hogy milyen lakcímként jelenti be a lakást, ahol él. De nem is lesz neked ettől jobb, semmit nem befolyásol a kilakoltatással kapcsolatban.

2019. szept. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!