Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikortól érvényes a moratórium...

Mikortól érvényes a moratórium? Most még elküldhetem a bérlőmet?

Figyelt kérdés
Eddig rendesen fizetett, de munkája megszűnt és most haladékot kér. De bérből élek én is. Ha eltart ez a borzalom inkább kiadnám másnak. Szerződés engem véd, bonthatom bármikor.
2020. márc. 23. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
45%
Kilakoltatási moratórium magán ingatlanokra nem vonatkozik. Mint az közismert.
2020. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
29%
#11 a kilakoltatási moratórium NEM INGATLANRA vonatkozik, hanem MINDEN LAKÓRA. Senkit nem lehet kilakoltatni, függetlenül a lakás tulajdonviszonyaitól. Mint az közismert.
2020. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
36%

#12 tényleg? Mutasd már meg nekem az erről szóló jogszabályt/rendeletet, hogy tulajdonos a saját lakásából nem rakhatja ki a nem fizető bérlőt! Na, mutasd! Úgy hogy ne reménykedj, röpülni fogsz, ha nem fizetsz!


De segítek neked, mert jó fej vagyok:


47/2020. Kormány Rendelet


[link]


Idézek is belőle, hogy ne kelljen keresgetned, úgy sem találnád meg:


"3. § (1) A turisztikai, a vendéglátóipari, a szórakoztatóipari, a szerencsejáték, a filmipari, az előadóművész, a rendezvényszervező és a sportszolgáltatást nyújtó ágazatok tekintetében a nem lakás céljára szolgáló helyiségre vonatkozó bérleti szerződéseket 2020. június 30-áig nem lehet felmondással megszüntetni. A felmondási tilalom a Kormány rendeletével a veszélyhelyzet fennállásáig meghosszabbítható."


Ez esetben a kulcsszó a "nem lakás céljára szolgáló helyiség".


Van még kérdésed? Mert szívesen segítek értelmezni a rendeletet, láthatólag eddig nem igazán sikerült.

2020. ápr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 xswerdy ***** válasza:
63%
13-as, te nem a kilakoltatási, hanem a felmondási moratóriumról írsz. Az 5. hozzászólásban ecseteltem a különbséget.
2020. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
36%

14-es, értsétek már meg, hogy a kilakoltatási moratórium a végrehajtásokra vonatkozik! Tehát például ha a bank elárverezett egy magánlakást, akkor a moratórium alatt a lakás eredeti tulajdonosát (az adóst) nem lehet végrehajtani, ergo nem lehet kirakni.


A bérleti viszonyra ez nem vonatkozik, mert ott nincs végrehajtás, hanem szimplán csak megszűnik a szerződés. Óriási különbség! Érted végre?


Mi következik ebből? Az, hogy te is repülni fogsz, akármennyire is reménykedtek, és akárhogy próbáljátok csűrni-csavarni a dolgot.


Okoskodás helyett inkább húzzatok el állást keresni, de sürgősen! Kereskedelem, takarítás, futár cégek, mezőgazdasági idénymunka, ezekben most mind van esély elhelyezkedni.

2020. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
55%

#15 a bérleti szerződés felmondása és a kilakoltatás nem ugyanaz. Te is kevered, mint a kérdező.


[link]


"182/A. § (1) A végrehajtó a lakóingatlan kiürítésének foganatosítását [174. § d) pont] a november 15-től április 30-ig terjedő időszakot követő időszakra halasztja el, ha a kötelezett magánszemély. Nincs helye halasztásnak az önkényesen elfoglalt lakás kiürítése során, vagy ha a kötelezettel szemben korábban rendbírságot szabtak ki."


Semmi utalás arra, hogy az ingatlan kinek a tulajdonában van. A "kötelezett magánszemély" az a lakó, akit ki kellene lakoltatni. Hogy ő bérlő volt, vagy tulajdonos, akinek elárverezték a saját használatú ingatlanát, az mindegy.

2020. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
29%

# 16, sajnos továbbra sem érted, pedig magad idézed a jogszabályt. Pedig benne van. Írom a kulcsszavakat:


"végrehajtó" - Még egyszer írom, bérlő esetében nincs végrehajtás. Megszűnt a szerződés, hatályos PTK alapján kell a bérlőnek takarodnia a gcibe, nem pedig végrehajtás miatt.


"önkényesen elfoglalt" - Ez a másik kulcsszó. Az a bérlő, aki nem akar kitakarodni a gcibe, az önkényes lakásfoglaló. Vagyis rá az általad bemásolt jogszabály egyértelműen nem vonatkozik.


Van még kérdésed?

2020. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
55%

#17 butaságokat írsz.


Már hogyne lenne lakásbérletnél végrehajtás? Ha megszűnt a szerződés, de a bérlő nem távozik önként, akkor természetesen lehet végrehajtást kérni (de az el fog tartani egy darabig, ezért nem igazán releváns a kérdező kérdése).


Önkényes lakásfoglaló pedig az, akinek a beköltözéséhez a tulajdonos nem járult hozzá. Aki valamikor bérlő volt, annak a beköltözéséhez annak idején hozzájárult a tulajdonos, tehát NEM önkényes lakásfoglaló, ezért vonatkozik rá a moratórium.


"Az önkényes lakásfoglalás ezzel szemben egy szabálysértés, ami üres lakás elfoglalását jelenti úgy, hogy arra a bérleti jogviszony létesítésére jogosult (általában a tulajdonos) nem adott engedélyt."


[link]


Örülök, hogy segíthettem.

2020. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
36%

"Fontos tudni, hogy ha van közokiratunk, akkor is egy kiköltözés kikényszerítése beleütközhet például a kilakoltatási moratórium szabályaiba. Eszerint november eleje és április vége között nem lehet kilakoltatást végrehajtani, kivéve akkor, ha az adott személynek van saját vagy közeli hozzátartozója jogcímén használható lakóingatlana."


Ennyi. Aki tud menni apucihoz/anyucihoz, annak mennie kell.

2020. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
19%

#19 már megint butaságot írsz.


A jogszabály csak akkor teszi lehetővé a kilakoltatást a moratórium alatt, ha "a) a kötelezett vagy a vele egy háztartásban élő személy a kiürítendő lakóingatlan helyett más beköltözhető lakóingatlan használatára jogosult".


Tehát ha van valamelyiküknek saját, üres ingatlana, akkor. Anyu-apu lakott háza nem játszik!


Örülök, hogy segíthettem.

2020. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!