Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikortól érvényes a moratórium...

Mikortól érvényes a moratórium? Most még elküldhetem a bérlőmet?

Figyelt kérdés
Eddig rendesen fizetett, de munkája megszűnt és most haladékot kér. De bérből élek én is. Ha eltart ez a borzalom inkább kiadnám másnak. Szerződés engem véd, bonthatom bármikor.
2020. márc. 23. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
58%
#21 én meg a jogszabályból idéztem, a link is ott van a #16-ban. Szerintem válts ügyvédet :))
2020. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
25%

21


"Lakásügyben hozott bírósági határozat végrehajtása"


Ez a címe a törvény bekezdésének. "Bírósági határozat végrehajtása". Magán bérleti szerződés esetén nincs bírósági határozat. Megszűnik a bérleti szerződés, és kopp. Senkiházi bérlő elvtárs nem akar kiköltözni? Nem gond! Én lennék a bérbeadó bemennék közmű szolgáltatókhoz, és szépen kérném a szolgáltatások szüneteltetését. Aztán megnézném meddig bírja gáz, de főleg áram nélkül! Nehogy már én tartsak el nincstelen, lusta, életképtelen egyedeket!


Végezetül egy friss fórumbejegyzés egy a témával foglalkozó csoportból:


"(...) ami itt van... rohadt nagy gáz! És az a nagyobb baj, hogy ha az itt adott "tanácsokat" megfogadják a tanácsot kérők... borzasztó sokan fognak naaaaagy bajba kerülni! És nem most, hanem mikor ez az egész sz@ros helyzet lecsengett. Évekig fogják fizetni a letíltásokat!!! Mert ha nem a megegyezésre fognak hajtani, hanem csípőből tojnak fizetni... EZ lesz a vége! (...)"

2020. ápr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
59%

# 22


"Ez a címe a törvény bekezdésének. "Bírósági határozat végrehajtása". Magán bérleti szerződés esetén nincs bírósági határozat. Megszűnik a bérleti szerződés, és kopp."


Semmi ráció nincs abban, amit írsz. Ennyi erővel elárverezett ingatlanokra is mondhatnád, hogy megszűnik a tulajdonjog, és kopp. Minden esetben úgy kezdődik a dolog, hogy egyszer csak megszűnik a használat jogcíme. Amennyiben ezek után valaki nem hajlandó önként elhagyni az ingatlant, az egyetlen törvényes dolog, amit lehet tenni, az a végrehajtás kérése. Nem számít, hogy korábbi bérlő, korábbi tulajdonos, korábbi szívességi lakáshasználó, stb.


Nos, ezeket a végrehajtásokat függeszti fel a kilakoltatási moratórium, ami egyébként minden évben, a téli időszakban fennáll. Az, hogy te trükközéssel, vagy törvénytelenséggel mégis költözésre bírod a volt bérlőt, a te dolgod. Ettől még nem kell itt osztani az észt, mintha a te napi gyakorlatod felülírná a jogszabályokat.

2020. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
26%

Én is idézek egy témával foglalkozó fórumról:


"Istenem, annyira nehéz elhinnem, hogy az az ország, ami ennyi szellemi aprósüteményel van tele, mégis HOGYAN tudott annyi nagy elmét adni a világnak. :'(


Csak hatszázszor írtuk le, hogy NINCS moratórium albérletekre, NINCS vis major (amúgy sem tudja az illetékes, hogy mit jelent) és az albérletből való kiköltöztetés NEM kilakoltatás, hanem KIÜRÍTÉS, mert sose volt a tied.


Nem, nem vagyok bérbeadó, bérlő vagyok, csak történetesen elolvasom a vonatkozó jogszabályokat és nem akarok másokat abba a kényelmes hazugságba ringatni, hogy nem lehet őket kitenni."


Hát ennyi.

2020. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
35%
De hitegessétek magatokat továbbra is, aztán majd jön az a bizonyos "kopp", ami emlegetve volt. Nekem igazából tök mindegy, hitel mentes saját lakásom van és állami állásom, lekakilom, hogy mit tesztek. Éljétek továbbra is úgy az életeket, mint ha semmi nem történt volna. Aztán vagy jön a kopp, vagy nem.
2020. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
35%

Még ez is ide, nektek :) :


[link]

2020. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
49%

Mostantól ennyit fogok válaszolni minden okoskodónak:


"az albérletből való kiköltöztetés NEM kilakoltatás, hanem KIÜRÍTÉS, mert sose volt a tied"

2020. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
72%
Jaj, de kár, hogy 18-20 nem szól már hozzá! :( Olyan jó volt olvasni azt a sok mindent, amit írt!
2020. ápr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
62%

1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról


"182/A. § (1) A végrehajtó a lakóingatlan kiürítésének foganatosítását [174. § d) pont] a november 15-től április 30-ig terjedő időszakot követő időszakra halasztja el, ha a kötelezett magánszemély. Nincs helye halasztásnak az önkényesen elfoglalt lakás kiürítése során, vagy ha a kötelezettel szemben korábban rendbírságot szabtak ki."


Lehet itt lovagolni a szavakon, hogy lakáskiürítés vagy kilakoltatás, a törvény "lakóingatlan kiürítés"-nek nevezi. Feketén fehéren le van írva, hogy mettől meddig nem lehet végrehajtást foganatosítani (ez a moratórium):

2020. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
47%

# 29 (20:12) észlény!


Végrehajtás! Végrehajtás! Ott van benne ez a szó. Érted, hogy mit jelent ez a szó, kedves műveletlen barátom? Végrehajtás. Tehát ha például banki hitel adós tulajdonosnak elárverezik a lakását, és nem akar elhúzni belőle önként, akkor következik a végrehajtás! Erre van moratórium. Albérlet esetében nincs végrehajtás, mert nincs mit végrehajtani, nem azért kell kiköltözni a bérlőnek, mert banki, jelzálog, közmű, stb. hátraléka van, hanem mert lejárt a szerződése.


Szállodában kifizetsz két éjszakát, harmadik éjszaka sem akarsz kiköltözni, meg fizetni sem, biztonsági szolgálat kirak. Akkor az kilakoltatás?


Világos már?

2020. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!