Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikortól érvényes a moratórium...

Mikortól érvényes a moratórium? Most még elküldhetem a bérlőmet?

Figyelt kérdés
Eddig rendesen fizetett, de munkája megszűnt és most haladékot kér. De bérből élek én is. Ha eltart ez a borzalom inkább kiadnám másnak. Szerződés engem véd, bonthatom bármikor.
2020. márc. 23. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
53%
Én még nem írtam ide, csak bemásoltam ezt a hszt! Amúgy a kilakoltatási moratórium véleményem szerint sem a magán bérbeadókra vonatkozik, de ez csak az én vélemény. Meg az is, ha egy bérlő megszegné a szerződést és nem volna hajlandó távozni, moratórium ide vagy oda, meg lehetne ezt oldani. S nem erőszakkal!!! Szóval, felesleges a szavakon lovagolni, ingyen ebéd sehol nincs.
2020. ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
53%

D.A.S. oldaláról. Már pedig ők értenek hozzá:



"Amennyiben a lakásbérleti szerződést nem foglalják közjegyzői okiratba, a bérbeadó tulajdonosnak egyedüli lehetősége a nemfizető bérlővel szemben a lakás kiürítése iránti per megindítása. Ez alapján a bíróság az önkényesen elfoglalt lakás kiürítését nemperes eljárás során hozott végzésben rendeli el. Kérdés, hogy mikor minősül önkényesen elfoglaltnak egy lakás? A kérdés megválaszolásához azt kell megvizsgálni, hogy a birtokos az elfoglalt lakás birtoklása, használata tekintetében rendelkezik-e valamilyen jogcímmel. Abban az esetben, ha rendelkezik jogcímmel, illetőleg valamilyen jogviszony alapján használja az ingatlant, önkényességről nem beszélhetünk. Amennyiben a jogviszony bármilyen okból már megszűnt – például a bérbeadó felmondta a szerződést a bérlő nemfizetése miatt – és ennek a bérlő tudatában van, úgy önkényes lakásfoglalónak minősül."


Tudod, hogy mit jelent ez?


Azt jelenti, hogy mentális rövidnadrág vagy (<-- ez sajnos nem az én szövegem, valaki mástól olvastam, aki egy hozzád hasonló szellemi szintű élőlényt akart a helyes útra vezetni, ugyanebben a témában).

2020. ápr. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:

Nocsak, eddig még úgy volt, hogy bérelt lakásra nem is kell bírósági végrehajtást indítani, hiszen "az soha nem volt a tiéd", tehát a volt bérlő csak úgy elmegy, azt a kérdést meg ne feszegessük, hogyan. Most már látom, kicsit szofisztikáltabb a dolog, mégis csak van végrehajtás, szóval akkor mégis csak érvényes a korábban már többször linkelt törvény?


Az önkényes lakásfoglaló definíciója nekem még sántít, a jogszabályból ez nem levezethető. Illetve kicsit kusza a linkelt szöveg, ami azt ecseteli, hogy érvényes szerződéssel nem indíthatunk végrehajtást (ami nyilvánvaló), de felmondott szerződéssel meg rögtön önkényes lakásfoglaló lesz valaki. A végrehajtásról szóló törvény szerint akkor kell a volt bérlővel szemben önkényes lakásfoglalóként eljárni, ha határozott idejű szerződése volt, ami lejárt. Önkényes lakásfoglaló viszont nem lehet egy volt bérlő, mert ennyi erővel minden jogcím nélküli használó is önkényes lakásfoglaló.

2020. ápr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
66%
Mindegy, mert ki leszel rakva, akárhogyan is próbálod csűrni-csavarni, saját szájízed szerint értelmezni a jogszabályt.
2020. ápr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
53%

9:10-es hozzászólás.


Ez már sok - 0 a mi javunkra. De nem baj, nyomjad csak!


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__10400240-ki..

2020. ápr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
53%

Itt is jó néhányan úgy gondolják, hogy albérletre nem vonatkozik a moratórium. Tényleg most már egyedül vagy az egész Világ ellen.


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__10405321-mo..

2020. ápr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
Igen, mert az igazság azon múlik, hogy hányan értenek vele egyet. Nem szükséges alátámasztani semmivel az állítás, elég névtelen oldalakat belinkelni meg arra hivatkozni, hogy a többség így gondolja. Még jó hogy a bíróságon nem szavazással dőlnek el a dolgok, mert nagy bajban lennénk.
2020. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdésre válaszolj akkor, elég egy "igen" vagy egy "nem". Ezek szerint mindenki, aki az ellenkezőjét állítja, mint te, rosszul tudja, csak te tudod jól? Elég egy "igen" vagy egy "nem"!
2020. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
Alá lett támasztva, milliószor, csak ezt figyelmen kívül hagyod.
2020. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

"Alá lett támasztva, milliószor, csak ezt figyelmen kívül hagyod."


Hát igen, de ezért kell neki bérelnie lakást, míg másoknak meg nem.

2020. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!