Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mik a lehetőségek albérletnél,...

Mik a lehetőségek albérletnél, ha a bérlő nagyobb kárt okozott, mint amennyit q kaució fedez?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 06:12
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves, hogy leigénytelenezitek akinek nem telik frissen felújított, IKEA bútoros lakásra. Én 90 ezer Ft-ért adok ki egy 1+2 fél szobás lakást. Mennyibe is kerül egy ilyen lakás a legdivatosabb bútorokkal? Elárulom, sokkal többe. És kapásból igénytelen akinek nem telik rá?

Én is laktam anno albérletben, az sem volt ám a legdivatosabban berendezve. Sőt, dupla annyiért lett volna olyan, ami az én igényeimnek jobban megfelelt volna. De annyit nem akartam költeni rá, mert úgy gondolom, az albérlet átmeneti és kidobott pénz. De ne az legyen már az igényes, akinek mindegy, hogy 90 ezret fizet ki vagy 170-et. A legtöbb embernek sajnos nem mindegy.

2020. máj. 24. 14:01
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a 9 év alatt kifizettek neked 9.720.000 ezret. Gondolom vidéki panellakás, tehát az ára már vissza is jött. Nehogy már abból a 10 millió forintból sajnáld a 200 ezret festésre meg 300at egy járólapra. És igen, ha kell max 500-ból berendezném Ikea bútorokból, mert tele a marketplace meg a jófogás használt, jó állapotú ikeás bútorokkal. Kicsit gondolkodj reálisan, te ezt befektetésként vagy vállalkozásként csinálod és igenis néha kell bele rakni pénzt meg energiát, különben a piaci árak felmennek 120-ra, te meg még mindig csak a 90-et fogod kapni. Csak jól jönne havi +30 ezer forint, nem?

Te is az a tipikus tulajdonos vagy, aki örökölt a mamától egy lakást és azt hiszi majd abból meggazdagodik meg dolgozni sem kell többet. Hát el kell, hogy keserítselek, mert ha valaki ingatlanok kiadásából akar passzív jövedelmet vagy megélni belőle, akkor igenis költeni kell néha az állapotok felújítására és valszeg 10 évente egy full felújításra, nem csak az utalást várni a hó elején, meg kicseszni az összes albérlővel és általános amortizáció miatt zsebre rakni a kauciót.

2020. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Te is abba a tipikus bérbeadói elletmondásba estél, miszerint minél tovább bérli valaki a lakásod, annál többet vársz el tőle kiköltözéskor. Csakhogy ennek pont az ellenkezője lenne a természetes reakció, nem is értem, honnan jön ez a hozzáállás.


Neked 9 évig semmi gondod nem volt, valószínűleg egy fityinget nem költöttél a lakásra, de a bérleti díj azért folyt be folyamatosan. Aztán 9 év után meglátod, hogy bizony amortizálódott a lakásod. Erre mi a reakció? "Adja ugyanúgy vissza, ahogy kapta." Ez nonszensz - ha 20 évig lakott volna ott, akkor már egy új lakást is kérnél, vagy mi?


El sem tudod képzelni, mennyivel jobban jártál így, mintha 1-2 évente cserélődtek volna a bérlőid! Hiszen nem volt üresjárat, nem kellett bérlőket keresni, mutogatni nekik a lakást, újabb kockázatot vállalni az új bérlőkkel. Plusz, nem kellett piacképes állapotba hozni a lakást, hiszen egy leamortizálódott lakást hirdetni és mutogatni nem lett volna olyan jó.


Tehát a helyes reakció az lenne, hogy megköszönöd szépen a 9 évnyi bérlést, nem pedig nekiállsz pattogni. Kíváncsi lennék, hogy ha 9 év alatt 9 bérlőd lett volna, akkor kin akarnád behajtani az amortizációt.

2020. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Bérbeadóként írom: teljesen igaza van a kommentelőknek. 9 év bérlés után velük akarod kifizettetni a koszos szőnyeget? Ne viccelj már. Az amortizációt meg bele kell kalkulálnod.


Ha úgy gondolod, hogy nem akarod bútorozatlanul kiadni akkor jogod van hozzá. Ha nem akarsz félmillióért beruházni használt de jó minőségű IKEA-s bútorra ahhoz is jogod van. De hogy elvárd, hogy az 50 éves bútoraid 9 év bérlemény után restaurálva legyenek mert romlott az állaguk... hát nem egy normális gondolat. Meg 9 év után rossz a mosógép? Mi átlag 6-8 évente cserélünk (!!) a lakásainkban.


Az amortizáció teljesen normális dolog, be kell kalkulálnod a bérleti díjba (kb a bérleti díj harmada/negyede simán lehet ez a költség). 9 év után meg ne akarj a bérlővel festést meg hasonlókat fizettetni.

2020. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!