Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mik a lehetőségek albérletnél,...

Mik a lehetőségek albérletnél, ha a bérlő nagyobb kárt okozott, mint amennyit q kaució fedez?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 06:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

"És mi van ha azt mondják hogy én szedtem le? Vagy hogy eleve nem is volt ott ajtó?"

Átadáskor leltárazni kell, fotóval és pontos állapotleírással, amit aláírtok mind.

Miért?

Hát ezért, mert így valóban nincs bizonyíték rá.

2020. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Összesítve: Megspóroltad magadnak azokat a plusz költségeket és munkákat, amik által egy ilyen helyzetet megelőzni, bebiztosítani vagy kártalanítani tudnál.

Összegben ugyanott vagy.

Egy normális, legális bérbeadónak több munkája, költsége van a kiadásra, mint amit beletettél.

Ez egy ilyen foglalkozás, ez van.

2020. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Sajnos ebben nagyot hibáztam. Az első évben minden hónapban mentem, aztán egyre ritkábban, mert minden rendben volt. Pár éve már mindent átutalással küldenek. Ha mentem is a lakasba, akkor is csak a konyhában fogadtak, ott meg mindent rendben találtam. Es tiszta, igényes embereknek tűntek.
2020. máj. 20. 16:21
 14/34 A kérdező kommentje:
Készült leltár, na de az ajtókról, ablakokról?
2020. máj. 20. 16:23
 15/34 xswerdy ***** válasza:

12-es, nem tudom, miből gondolod, hogy a kérdező ne lenne normális, meg legális bérbeadó?


A teendők: mielőbb csinál fényképeket, vegyél fel egy jegyzőkönyvet az állapotokról, amit írass alá tanúkkal. Lehetőleg szomszéd, gondnok, vagy hasonló legyen, ne személyes jó barátod, akinek az elfogultsága felmerülhet. Ezek után állítsd össze, hogy szerinted mennyi a károd, beleértve a felújítás idejére kieső bérleti díjat, elmaradt bérleti díjakat, rezsit, és küldd el neki ajánlott levélben, és hogy hova utalja a pénzt 8 napon belül. Utána adj ki fizetési meghagyást közjegyző által. Ehhez tudnod kell címét. Ha nem tudod, lekérheted a népesség-nyilvántartóból. Persze ez is költség, majd írd hozzá a többihez.


Természetesen a kaució feletti kárt, elmaradt bérleti díjat, stb. is ki kell fizetnie, én nem hagynám azért annyiban. A lakást mielőbb rendbe hoznám, és igyekeznék kiadni újra.

2020. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez így utólag veszett fejsze nyele.A megtérülés valószínűsége egyenlő a nullával. Ha tisztességesek lettek volna,nem tiltottak volna le a facebookról, Ők jelentkeztek volna az utolsó havi bérlet és a rezsi kifizetésének javaslatával stb.Igy azt gondolom, hogy a bennmaradt kauciót gondolták ők a rezsi és a bérleti díj fedezetének, a többit eszük ágában sem volt elismerni.Egyébként nekem is volt egy hasonló buktám, mint bérbeadó,szerencsére az okozott kár egy részét ki tudtam velük fizettetni,de a veszteségem így is százezrekben mérhető.Hiába volt hivatalos szerződésem,még így is inkább lenyeltem a békát, mert biztos, hogy a pereskedés csak tovább növelte volna a veszteségemet (például azzal, hogy szakértőt kellett volna felfogadnom, és nem is kezdhettem volna neki a helyreállításnak bizonytalan ideig),mert hosszasabban nem tudtam volna a lakást hasznosítani.
2020. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 xswerdy ***** válasza:

szerintem azért jó eséllyel már a fizetési meghagyásra nem mondanak ellent, nem lesz per.


A felújításnak neki lehet kezdeni, sőt neki is kell, nem kell megvárni az eljárás végét. Ezért kell független tanúkkal aláíratni a jegyzőkönyvet. Ha egy évig nem újítod fel, akkor már természetesen nem követelheted arra az időre a bérleti díjat. De kb. 3 hónapra már reálisan igen, a mesterek jellemzően nem másnap kezdenek.

2020. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Közben sikerült elérnem őket másik telefonszámról.

Teljesen elzárkóznak attól, hogy fizessenek. Mondván, nincs pénzük, ha lenne, az albérletet sem mondták volna fel. Állításuk szerint már nem Pesten laknak és azt mondta a nő, hogy állnak elébe egy esetleges pernek is, mert amint lehet, elhagyják az országot is. Ez könnyen lehet, hogy blöff, bár a gyerekeik Angliában élnek, az egyik ott is ment férjhez.

Egyszerűen fogalmam sincs, merre induljak el, így hogy a címüket sem tudom. Hogyan kell fizetési meghagyást hagyni? Minél gyorsabban kéne a pénzem, mielőtt tenyleg elmennek.

Arra is gondoltam, hogy írnék a gyerekeiknek, hátha ők kifizetik. Az egyiknek írtam is Facebookon, de még nem olvasta. Mellékeltem képeket is. Azt sem tudjam mennyit kérjek, mert még nem tudtam felbecsültetni a kárt. Sajnos a munkálatokat sem tudom elkezdeni, hiszen miből?

Szőnyegeket, bútorokat kinéztem, mondtam a nőnek, de kiröhögött. Azt mondta hogy majd küldd valami szedett-vedett szőnyeget az enyémek helyett. Ezt ugye nem vagyok köteles elfogadni?

2020. máj. 21. 10:43
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldon elek,es termeszetesen berelem csak a lakasomat.Itt ha a berlo tobb ev utan koltozik el,akkor az termeszetes,hogy a tulajdonos felujitja utanuk a lakast.9 ev hasznalat utan itt ujrafestenek,uj szonyegpadlo,sot uj konyhabutor is kerul a lakasba.Tehat a sokeves hasznalat soran keletkezo termeszetes elhasznalodast (szakadt koszos tapeta,szonyeg)nem szamitjak fel a berlonek.Azt azert te sem varhatod el,hogy ugyanolyan csili-vili lesz a lakas 9 ev hasznalat utan,mint amikor kiadtad.A butorok elhasznalodasat nem tudom hogy szamoljak el,en mindig butorozatlan alberletet valasztottam.A rezsihatralek persze nagy szemetseg a berloid reszerol.Ez egy draga tanulopenz volt neked.Legkozelebb reszletes leltarral es sok-sok fotoval add ki a lakast.(Az en szerzodesem 20! szamozott oldalbol all)
2020. máj. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó felvetése jogos! 9 év sok idő, akár egy teljes felújítással is lehet számolni. Természetesen lehetnek olyan károk, amik nem a rendeltetésszerű használatból adódnak, azokat ki kell fizetniük, illetve az elmaradt bérleti díjat is. De nem hajthatod be rajtuk a lakásod amortizációját, ez csak a bérbeadók tévképzete! A problémát tetézi, hogy nem volt pontos átadás-átvételi jegyzőkönyv, amikor beköltöztek, tehát az is lehet, hogy 9 év távlatából rosszul emlékszel egy hiányzó ajtóra.
2020. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!