Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ilyen ezek ismeret...

Szerintetek ilyen ezek ismeretében megérné beköltöznöm Budapestre? Mennyibe kerül ott átlagban egy albérlet?

Figyelt kérdés

Nos, én Budapest mellett lakom (budai oldalon) egy kis községben. A buszaim Széll Kálmánra visznek be, kb. olyan 30-40 perc alatt, forgalomtól függően. Amíg gimibe jártam, ezzel eddig nem is volt gond, csak néha, nem jött a busz pl. már eső miatt is akár, késett, így én is késtem, (pedig mindig sokkal hamarabb indulok), ritkán járnak amúgyis, kimaradt, tele volt... szóval azért sok mindent kellett eltűrnöm így is, egy városban lakó osztálytársamhoz képest. Most érettségiztem, és szeptembertől elvileg az Elte tanulója leszek. (Astoriánál) Ez itthonról 30-40 perc busz lenne, és 3 metró megálló, tehát olyan 1 óra, ha beleszámítom a sétákat stb. Persze csúcsforgalomban biztos több. Na most tudom sokaknak az 1 óra az semmi, meg én is így voltam eddig. De jobban belegondolva sokkal kényelmesebb lenne. Az hogy ‘vidéken’ lakom, csomószor hátrányt jelent. Pl. nem tudok kinn lenni sokáig, mert az utolsó buszom 11kor megy, ha valamiért gyorsan elugranék, vásárolnék, szórakoznék, ennék, stb egyet akkor mindig számolni kell ezzel, hogy tök sok idő mire odaérek, nincs az hogy á, 10 perc alatt már ott is vagyok. A másik, hogy barátom szintén Budapesten lakik albérletben (vele nem szeretnék összeköltözni még), és így hozzá is utazgatnom kell gyakran. Amit 2 évig tűrtünk, de mindig belegondolok, hogy jobb lenne, ha közelebb laknánk. Amikor nála vagyok, tök jó, mert gondolunk egyet és elmegyünk gyorsan ide vagy oda, de itthon nekem nincs meg ez a lehetőségem, és mivel fiatal vagyok, eléggé igényelném. Egyébként a szüleimmel élek, és a tesómmal (ő is nemrég költözött be, de ő már elvégezte az egyetemet, és már dolgozik, csak most a korona miatt homeofficeban, ezért most itthon van már egy ideje). Anyáékkal sokszor zavarjuk egymást, ők reggel vannak ébren, anya főz, takarít, pakol stb., apa munkába megy, én meg általában éjjel tevékenykedem, szóval mindannyian megzavarjuk egymás nyugodságát. Ha elköltöznék, gondolom fura lenne beleszokni, milyen egy háztartást egyedül vezetni, mosni, mosogatni, főzni, bevásárolni, de kíváncsi lennék erre. Jobb előbb megtapasztalni, mint később.


Szerintetek ezek alapján mennyire érné meg?

Tehát akkor sulim közelebb lenne, nem venne el csomó időt az utazás (értve ezt akármire), barátom is a közelben, önállósodnék.. stb.

Volt már olyan, aki ilyen ‘fiatalon’ költözött el? Milyen volt? Mit gondoltok?


18L



2020. júl. 3. 01:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

#9

7-es vagyok

Te normális vagy?????

Mi a franccal sértettelek meg, hogy ilyen turha paraszt módra reagáltál?

És képzeld el, nekem nem jelentett problémát már 16 évesen sem mosni, mosogatni és bevásárolni, mert így lettem nevelve.

Főzni később tanultam meg, amikor férjhez mentem.

És hogy jön a házimunkához az eltartás?

Magamat nem kellett eltartanom, mert a szüleim eltartottak az első diplomámig, ennek ellenére nem vakarództam otthon, hanem kivettem a házimunkából a részem.Igaz nálunk már kisgyerekként is meg voltak a feladatok, ezért nem voltam az élethez totál hülye 18 évesen.

És képzeld, én a fiamat is így nevelem, mindent meg tud csinálni, tehát jó bugris szokás szerint nem fogja megenni a retek és nem fog éhen halni, ha nem lesz mellette csicska.

2020. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#11 bocs ha megbantottalak, de amit te irtal, szamomra az is a parasztsag hatarat surolta. Nyilvan tudom hogy kell vegezni ezeket a dolgokat, de szerintem tok mas egyedul vezetni egy haztartast, szoval nem volt szukseg az odaszurkalodo valaszodra sem:)
2020. júl. 3. 12:57
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőség pénzügyileg akkor mindenképpen igen, költözz be.
2020. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

Szóval az parasztság, ha megmondja valaki apu-anyu szmefényének, jövőbeli egyetemistának, hogy otthon is lehet gyakorolni a házimunkát.


Láthatóan halvány fogalmad sincs arról, hogy hogy működik az önálló élet, elég sokk lesz az egyetemi élet elsőre, mások örülnének ha koli helyett otthonról járhatnának be .

2020. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%

#14

Köszönöm 14-es!

11-es vagyok.

Én is gondoltam, hogy írok még egy pár gondolatot, de minek?

Majd jön a nagybetűs élet ...

2020. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Szóval anyut kirúgták, apunak nincs pénze eltartani a családot, de te 130ezres albérletről álmodozol, mert "a pénzt meg lehet oldani máshogy". A pasid mit szól hozzá, hogy így kívánod finanszírozni az egyetemi tanulmányaidat...?
2020. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

#6os vagyok: kérdező, annyira gyerek vagy még, látszik, hogy a mai 18 éveseknél nem ez a felnőttkor.


Elárulok neked valamit, felteszel egy kérdést, ami lényegében anyagi jellegű. Honnan tudjuk mi hogy megengedhetik-e a szüleid? ezek szerint nem. Örülj hogy tudják finanszírozni a tanulmányaidat, és ez a legkisebb gondod, hogy be kell utaznod.


Neeeem, el se kezdted még az egyetemet, lehet hogy ott hagyod fél év múlva, de neked már albérlet, önálló élet, pasizás :D

Mindezt természetesen a szülők tehére, mert olyat nem említettél, hogy te dolgoznál is esetleg mellette ;)

2020. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%
Amúgy a fiúdhoz miért nem akarsz költözni vagy rosszban vagytok és már szakítani készültök? Mert az lenne a legjobb megoldás pénzügyileg, ahogy látom lakótársat elfogadnál de a fiúddal nem költöznél össze ez nagyon érdekes.
2020. júl. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%

Én 3 évig bejártam, kicsit hosszabb idő volt, mint neked 1,5 óra. Nyilván megoldható, de szerintem hosszútávon baromi fárasztó, főleg ha késnek a vonatok buszok, vagy te késed, stb.

Arról nem is beszélve, hogy málhásszamárként mindent magaddal cipelsz mindenhová, és nincs hely ahová vissza tudsz vonulni pl lyukas órak közt,

Folyton rohansz, hogy elérd a hazafelé tartó buszt, vonatot, és semmi más programod nincs, csak órák, meg utazás, és varakozás átszállásnál.

Ha egy bevásárlást betervezel, akkor éjszaka érsz haza, vagy ha többiekkel elmész valahová, ők már otthon lesznek 20 perc múlva mikor te még a pályaudvaron várakozol.

Szóval a beköltözés ezek miatt sokkal jobb.

Te helyezetedben neked kell mérgelni, hogy mennyire szívás az utazás, de az idő, tanulás szempontjából szerintem egyszerűbbek a hétköznapok ha van egy kis lakásod, szobád a közelben ahová be tudsz kuckózni. :)

2020. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha vizsgázni mész, akkor is jobb reggel negyed nyolcig aludni, mint 6-kor kelni.:)
2020. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!