Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ilyen ezek ismeret...

Szerintetek ilyen ezek ismeretében megérné beköltöznöm Budapestre? Mennyibe kerül ott átlagban egy albérlet?

Figyelt kérdés

Nos, én Budapest mellett lakom (budai oldalon) egy kis községben. A buszaim Széll Kálmánra visznek be, kb. olyan 30-40 perc alatt, forgalomtól függően. Amíg gimibe jártam, ezzel eddig nem is volt gond, csak néha, nem jött a busz pl. már eső miatt is akár, késett, így én is késtem, (pedig mindig sokkal hamarabb indulok), ritkán járnak amúgyis, kimaradt, tele volt... szóval azért sok mindent kellett eltűrnöm így is, egy városban lakó osztálytársamhoz képest. Most érettségiztem, és szeptembertől elvileg az Elte tanulója leszek. (Astoriánál) Ez itthonról 30-40 perc busz lenne, és 3 metró megálló, tehát olyan 1 óra, ha beleszámítom a sétákat stb. Persze csúcsforgalomban biztos több. Na most tudom sokaknak az 1 óra az semmi, meg én is így voltam eddig. De jobban belegondolva sokkal kényelmesebb lenne. Az hogy ‘vidéken’ lakom, csomószor hátrányt jelent. Pl. nem tudok kinn lenni sokáig, mert az utolsó buszom 11kor megy, ha valamiért gyorsan elugranék, vásárolnék, szórakoznék, ennék, stb egyet akkor mindig számolni kell ezzel, hogy tök sok idő mire odaérek, nincs az hogy á, 10 perc alatt már ott is vagyok. A másik, hogy barátom szintén Budapesten lakik albérletben (vele nem szeretnék összeköltözni még), és így hozzá is utazgatnom kell gyakran. Amit 2 évig tűrtünk, de mindig belegondolok, hogy jobb lenne, ha közelebb laknánk. Amikor nála vagyok, tök jó, mert gondolunk egyet és elmegyünk gyorsan ide vagy oda, de itthon nekem nincs meg ez a lehetőségem, és mivel fiatal vagyok, eléggé igényelném. Egyébként a szüleimmel élek, és a tesómmal (ő is nemrég költözött be, de ő már elvégezte az egyetemet, és már dolgozik, csak most a korona miatt homeofficeban, ezért most itthon van már egy ideje). Anyáékkal sokszor zavarjuk egymást, ők reggel vannak ébren, anya főz, takarít, pakol stb., apa munkába megy, én meg általában éjjel tevékenykedem, szóval mindannyian megzavarjuk egymás nyugodságát. Ha elköltöznék, gondolom fura lenne beleszokni, milyen egy háztartást egyedül vezetni, mosni, mosogatni, főzni, bevásárolni, de kíváncsi lennék erre. Jobb előbb megtapasztalni, mint később.


Szerintetek ezek alapján mennyire érné meg?

Tehát akkor sulim közelebb lenne, nem venne el csomó időt az utazás (értve ezt akármire), barátom is a közelben, önállósodnék.. stb.

Volt már olyan, aki ilyen ‘fiatalon’ költözött el? Milyen volt? Mit gondoltok?


18L



2020. júl. 3. 01:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hogy a te esetedben minden körülmény adott arra, hogy költözz. Azt meg tudom erősíteni, hogy egyetemistaként tényleg egyszerűbb úgy az élet, ha van a közelben egy bázisod, és nem kell egész nap magaddal hurcolni mindent, vagy ahová mondjuk egy reggel 8-as és délután 4-es óra között el tudsz vonulni.


Viszont sajnos a legfontosabb kérdés azzal kapcsolatban, hogy menj-e albérletbe, az az, hogy a szüleid meg tudják-e maguknak engedni. Azért a szüleidet mondom, mert nagyon sokszor az első félévben derül ki, hogy hogy tudod összeállítani az órarended, mennyire nehéz a szakod, stb., úgyhogy simán lehet, hogy nem fogsz tudni azonnal diákmunkázni, és fenntartani magad. Ha nem tudják megengedni, a kollégiummal még mindig bele tudsz kóstolni az önálló diákéletbe.

2020. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Pupusz válasza:
100%
Kedves Kérdező! Nyilván kényelmesebb az albérlet, legalábbis utazás szempontjából. Viszont érdemes azt is kikalkulálnod, hogy ha magadról gondoskodsz, takarítasz, főzöl, mosol, vasalsz, bevásárolsz stb. ezek mennyit vesznek el a megkakarított időből. Megéri-e? A kényelem és annak fokozatai anyagi kérdések. Nyilván a legkényelmesebb, ha rendeled a kaját, bejárónőt fogadsz, de ehhez komoly anyagi fedezetre van szükség. Azon is érdemes elgondolkodnod, ha problémát jelent esetleg a havi 120e+30e rezsi=150ezer/hó, hogy a napi 3 óra utazást megspórolandó, kiadsz 150ezret, viszont napi 3 óra munkával, amit mondjuk erre fordítanál, messze nem fogsz megkeresni ennyit. Legalábbis az esélyeket tekintve. Annak pedig nem sok értelme lenne, hogy azért dolgozz napi 8 órát, plusz gondoskodj magadról, hogy megspórolj vele napi 3 óra utazást, ami alatt pl. tudsz tanulni. Azaz némileg luxus kiadásról van szó. A kérdés, hogy megengedheted-e, szüleid megengedhetik-e ezt maguknak, vagy sem? Ha igen és vállalják a kényelmedért, akkor semmi gond, szerencsés vagy, élj vele. Sok sikert!
2020. júl. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

22: Attól is függ, milyen szakja van.

Én az ELTÉ-ről fogtam magamnak magán nyelvtanárt, diákot, 5000 Ft 90 perc, és akkor bizony meg tudja keresni napi 3 órával a havi bérleti díjat, ha fullon van tanítványokkal.

2020. júl. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!