Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltözéskor a kaucióból...

Kiköltözéskor a kaucióból fizetik a lakás tisztasági festését?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

3,5 éve élünk egy albérletben a párommal, viszont dec elején fel fogjuk mondani, költözni szeretnénk.

Lényeg: 200 ezer Ft kaució van befizetve, mindenről van szerződés, minden tiszta. A lakás kb 41-42 nm.


Természetesen vigyáztunk a lakásra, nem rongáltunk semmit, de azért az évek során a falon lett 1-2 folt, gondolok itt arra, hogy a nappaliban a kanapén ülve a fejünk sokszor ért a falhoz, ami kicsit bepiszkította, valamint véletlen az asztal túlságosan rá volt nyomva a falra és ez szintén nyomott hagyott (nem vertük le a falat, semmi ilyesmi), de mindkét esetben egy nedves törlőkendő lehozta a koszt. Viszont sajnos egyúttal a fal színét is kicsit "kiszedte". Van 2-3 darab kisebb almányi elütés a falon, mi nyilván egyből észrevesszük, mert rááll a szemünk, amúgy nem feltűnő, de hát nyilván ott van.

A kérdésem ezzel kapcsolatos: a tulaj mondhatja azt, ha látja a foltot, hogy kell egy tisztasági festés, amit a mi kauciónkból von le? Vagy ilyenkor mi az eljárás? A festéket mi megvesszük és ennyi vagy a munkásokat is nekünk kéne kifizetni? Igazából a jelenlegi festést is a tulaj "tákolta" össze, nem szakember csinálta. Festéket már vettünk, szerintetek inkább fessünk ki mi (van festő barátunk, és a párom is ért hozzá) és akkor nincs ebből "gond"?

Alapjáraton normális a tulaj, ha gondunk volt mindig segített, de az érződik rajta, hogy bár van bőven pénze, sajnálja költeni, mindig a lehető legolcsóbb megoldást kereste.

Nem tudom ehhez hogy állna, én pedig nem szeretnék emiatt bukni a kaucióból, főleg hogy tényleg vigyáztunk mindenre és ezt sem szándékosan csináltuk.

Illetve ez a nappali csak. A többi helyiségben, konyha, hálófülke, fürdőben semmi gond nincs a festéssel, makulátlan. Na de mi van, ha ő azt mondja az egész lakást inkább kifestené, hogy minden friss legyen, ezt is vonhatja a kaucióból? Én úgy gondolnám nem, mert az hogy a hibátlan festést ő inkább újrafestené, az már az ő magánügye, mi ott kárt nem tettünk.

Csak szeretnék előre tisztában lenni mindennel, ha esetleg mégis belekötne ebbe a festés témába.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. nov. 23. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem a kaucióból kellene rendezni. Tisztasági festést illik minden kiadás előtt megejtenie a tulajnak.
2020. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tisztasági festést illik csinálni amúgy is, ez nem kaucióból megy.

De ha mát megvettétek a festéket, akkor lényegében mindegy, én a saját lelki békém érdekében megcsinálnám a problémás helyiséget.

2020. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Mint tulajdonos: nálam a tisztasági festést 5 év alatt lehet lelakni. Ha valaki korábban elmegy, akkor arányosan, megosztva fizetjük a tisztasági festést. Ha 5 évig lakott az ingatlanban, akkor 100%-ban én fizetem a festést.

Minden bérlőnek frissen festve adom át a lakást, de nem festetek saját pénzből évente

2020. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#3 Nálad az arányos levonás mit takart eddig, ha megkérdezhetem?

Egyébként nálunk ilyen a szerződésben nincs, hogy eddig és eddig arányosan kell fizetni, utána a tulaj fizeti stb.


De igazából tényleg megvettük a festéket, nem volt egy nagy összeg, úgyhogy szerintem kifestjük mi és akkor elébe megyünk egy esetleges problémának. :)

2020. nov. 23. 14:43
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mi 1 évig laktunk albiban,mi is kifestettük a megmaradt festékkel az előszobafalat,ahol összekoszoltuk a cipőkkel. Végülis nem nagy fáradtság,a tulaj meg örült is neki. Nagyon jó főbérlőm volt. :)

1es voltam.

2020. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell írni a szerződésbe és utána nem szabad meglepődni. Én nem gondolom úgy, hogy egy albérlőváltás mindenkép tisztasági festést igényel. Ha pl egy kutya tönkreteszi a falat az a kaucióból rendezésre kerül, amúgy meg normális amortizáció esetén mint tulaj nincsenek extra igényeim. A kaució visszajár teljesen.
2020. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem a kaucióból.

Nehéz is lenne, mert 1 M fölött van egy ekkora lakás festése.

Nálunk kártérítés miatt 1 éve mérte fel egy igazságügyi kárszakértő, 1,4 M-t számolt. 4 m belmagasság.

2020. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Különben ilyen fajta foltokat megpróbálhatsz falradírral és sima radírral is levenni.

A kanapénál furcsa, hogy mért nem tettetek fel falvédőt.

2020. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

1 millió felett???? :D

Na jó, azért ne túlozzunk, hogy lenne már 1 millió egy nappali kifestése? Vagy akár az egész 42 nm2-é? Ez azért nagyon-nagyon erős túlzás, az a kárszakértő el lehetett tévedve.

Itt meg eleve csak a nappali a kérdéses, ami kb 20 nm2, belmagassága 2,6 m.

De mindegy, már eldöntöttük, hogy kifestjük mi, aztán ennyi. :)

2020. nov. 23. 20:11
 10/17 anonim ***** válasza:
22%

9: Kérjél be árajánlatokat!

Sajnos nem kapsz olcsóbban szakit.

2020. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!