Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltözéskor a kaucióból...

Kiköltözéskor a kaucióból fizetik a lakás tisztasági festését?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

3,5 éve élünk egy albérletben a párommal, viszont dec elején fel fogjuk mondani, költözni szeretnénk.

Lényeg: 200 ezer Ft kaució van befizetve, mindenről van szerződés, minden tiszta. A lakás kb 41-42 nm.


Természetesen vigyáztunk a lakásra, nem rongáltunk semmit, de azért az évek során a falon lett 1-2 folt, gondolok itt arra, hogy a nappaliban a kanapén ülve a fejünk sokszor ért a falhoz, ami kicsit bepiszkította, valamint véletlen az asztal túlságosan rá volt nyomva a falra és ez szintén nyomott hagyott (nem vertük le a falat, semmi ilyesmi), de mindkét esetben egy nedves törlőkendő lehozta a koszt. Viszont sajnos egyúttal a fal színét is kicsit "kiszedte". Van 2-3 darab kisebb almányi elütés a falon, mi nyilván egyből észrevesszük, mert rááll a szemünk, amúgy nem feltűnő, de hát nyilván ott van.

A kérdésem ezzel kapcsolatos: a tulaj mondhatja azt, ha látja a foltot, hogy kell egy tisztasági festés, amit a mi kauciónkból von le? Vagy ilyenkor mi az eljárás? A festéket mi megvesszük és ennyi vagy a munkásokat is nekünk kéne kifizetni? Igazából a jelenlegi festést is a tulaj "tákolta" össze, nem szakember csinálta. Festéket már vettünk, szerintetek inkább fessünk ki mi (van festő barátunk, és a párom is ért hozzá) és akkor nincs ebből "gond"?

Alapjáraton normális a tulaj, ha gondunk volt mindig segített, de az érződik rajta, hogy bár van bőven pénze, sajnálja költeni, mindig a lehető legolcsóbb megoldást kereste.

Nem tudom ehhez hogy állna, én pedig nem szeretnék emiatt bukni a kaucióból, főleg hogy tényleg vigyáztunk mindenre és ezt sem szándékosan csináltuk.

Illetve ez a nappali csak. A többi helyiségben, konyha, hálófülke, fürdőben semmi gond nincs a festéssel, makulátlan. Na de mi van, ha ő azt mondja az egész lakást inkább kifestené, hogy minden friss legyen, ezt is vonhatja a kaucióból? Én úgy gondolnám nem, mert az hogy a hibátlan festést ő inkább újrafestené, az már az ő magánügye, mi ott kárt nem tettünk.

Csak szeretnék előre tisztában lenni mindennel, ha esetleg mégis belekötne ebbe a festés témába.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2020. nov. 23. 12:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mint említettem, a barátunk festő, képben van az árakkal és bármilyen profi a festő, bőven irreális az 1 milliós összeg. Na de most amúgy sem ez a lényeges, lévén hogy barátomék festik ki ingyen.:D
2020. nov. 23. 20:34
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
valóban irreális, nekünk most két szoba teljes glettelése és festése 250e forint volt (35 nm), bár tény hogy volt fél milliós ajánlat is
2020. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Másik kategóriában épp azon rinyált valaki a napokban, hogy 130ezerért mennek a szakik lakást festeni. Az az egy milla valami nagyon más lehet.
2020. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor légyszi küldjétek át ezeknek a festőknek az elérhetőségét, én meg átküldöm a kárszakértést, ha írtok mailcímet.

Különben Bp. belvárosába kellene jönni, eljönnének?

Ez anyaggal, ÁFÁ-val számolt ár?

250 nm a falfelület.

Mennyiért vállalnák?

Köszi.

2020. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A kaucio arra valo hogy abbol fedezi a berbeado a karokat amit okoztal pl eltortel valamit, megrongaltal valamit a lakasaban. Ebbol fedezi azt is ha a szamlakat nem fizeted ki.

A tisztasagi festes arat bele kell kalkulalnia a berleti dijba.

En 2 alberletben laktam eddig kulfoldon es a kauciot mindig visszakaptuk, raadasul nem is kertek 200.000 forintos kauciot.


A falak atfestese ugyan azzal a szinnel nem tart sokaig es nem kerul sokba. Itt vannak festok akik direkt tarsashazakat festenek mielott jon uj alberlo. Ugyan az a szin es a mennyezetet csak akkor festik ha koszos. Alapbol csak a falakat festik le es azokat is csak 1 soron, ugyan azzal a szinnel. Elotte lefoltozzak a koszos reszeket meg ha esetleg van javitas, pl szoglyuk helye.

1 festo 2 olyan lakast kifest mint a tietek 1 nap alatt, vagyis ki tudna festeni ha lenne itt olyan alberlet ami ilyen kicsi. :)

2020. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

14, ha nálad kárszakértő járt, akkor nyilván valami olyan történt a lakással, ami ezt igényli. Ergo nem csak egy szimpla tisztasági festés kell(ett) a lakásodnak, hanem kicsit komolyabb felújítás.

Azért ne keverjük már a szezont a fazonnal.

2020. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
45%

16: Megnéztem tételesen, az avultatott értékű festésre (+ glettelés) a kalkuláció 814 000 Ft, avultatás nélkül 850 000 Ft.

Továbbra is várom azoktól a festőjük elérhetőségét, akik az olcsóbb árakat mondták.

Érdekes, egyet sem írtak...

Jellemző ez ezen az oldalon. Bemondanak irreálisan alacsony árakat, majd nem mondják meg, ki az, aki ennyiért vállalja.

2020. dec. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!