Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek meg lehet győzni...

Szerintetek meg lehet győzni egy főbérlőt arról, hogy mehessek két macskával együtt?

Figyelt kérdés

Ha amúgy azt írja, hogy állatokat nem lehet vinni...


Érdemes érvelni olyanokkal, hogy karbonból készült (jól tartja a szagokat), öntisztító macska-toalettel rendelkezem, ami 300,000 forint volt így az ammónia szag kizárva?

Illetve, hogy szintén több-százezer forintos porszívóval is rendelkezem, + igényes macskatartó vagyok ápolom az állataim szőrzetét, nem lesz szőrös az egész lakás?


Vagy inkább felesleges győzködni és próbáljak meg olyan helyet keresni, ahol az állat fel van tüntetve, hogy vihető?

Az a baj, hogy ilyen nagyon kevés van.



2021. febr. 21. 14:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Látom véded a macskáidat. Semmi kifogásom ellene. Viszont tőlünk kérdezed, hogy a tartásukat megengedné-e a tulajdonos vagy sem.

Kinek adsz közülünk a szavára: aki azt válaszolja, hogy lesz kifogása, vagy azéra, aki azt válaszolja, hogy nem lesz.

Nem lenne egyszerűbb érdeklődni magánál a hirdetőnél?

Erős a gyanúm, hogy a feltételt nem hiába írta ki a hirdető - nem engedné.

2021. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
88%

"Ha valamiért ilyen előfordulhat (5 éves macskáim sosem produkáltak ilyet), akkor azt felmosod és kész..."


És mindig otthon vagy? Nincs olyan, hogy elmész 10-12 órára és csak 12 óra múlva tudod feltörölni? Addig tönkremegy, beissza, felpúposodik, a szagot sose veszed ki a fából és alóla.

2021. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
50%
15: Kertbe.
2021. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
80%

Amikor kimetünk külföldre a férjemmel megbeszéltük, hogy először 1 éves szerződéssel kiadjuk a lakásunkat. Nekem a 16 kerületben , a férjemnek az 5 kerületben van lakása. Természetesen hosszabb távra akartuk kiadni. Férjem szerint állatot ne engedjünk, de nekem nem volt kifogásom ellene. Így én 2 diáklánynak adtam ki, az egyiknek volt macskája. Férjem 2 kisgyerekes családnak adta ki. Mi kint voltunk, de ha volt valami elintéznivaló a lakással kapcsolatban, húgom mindig kéznél volt. 1 év múlva hazajöttünk, hogy újabb szerződést kössünk ha akarnak továbbra is maradni. Hozzá kell tennem, hogy mindkét lakás felújtott, gyönyörű állapotban volt. Új bútorzat, padlózat stb. Nos az én lakásomban ahol macska is volt, semmi gond nem volt. Persze voltak kis gondok amit 1 év alatt van egy lakásban, de semmi durva. Ellenben a férjem lakását a 2 gyerekes család teljesen lelakták. 3-4 éves gyerekek akkora kárt csináltak, hogy csak lestünk. Tapéta letépve, összefirkálva. Szőnyeg kakaó foltos, ételmaradék beleszáradva. Bútorok ajtaja leszakítva ( ja, a fiúk rajta lógtak, bocsika) Szomszédok kicsit panaszkodtak, hogy túl zajósak.

A lányok egészen addig amíg oda jártak a főiskolára maradtak. A családdal nem kötöttük újabb szerződést. Nagy kárt okoztak. Na mi megfogadtuk. Soha nem adjuk ki a lakásunkat gyerekeseknek, de olyanoknak igen, akiknek jól nevelt állatuk van. Férjem lakását jelenleg egy fiatal vak lány bérli egy kutyával. Az én lakásom most üresen áll. Szóval akik azt hiszik, hogy egy macska, vagy kutya mekkora kárt okoz, az még nem volt olyan lakásban ahol 2-3 neveletlen gyerek van.

2021. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sem okom, sem jogom NEM elhinni, ami a 24. válaszoló írt. Sok ilyen eset van. Viszont van olyan eset is, ami épp ezek fordítottja. Nincs arról statisztikai kimutatás (illetve nem tudok róla, hogy lenne), hogy melyik megoldásnál keletkezik nagyobb kár. Rokonom kiadott egy kétszobás lakást 2-gyerekes anyukának. Kb. 6 éve semmi gond a lakással.

Szerintem maradjunk annyiban, hogy erre is van számtalan példa, meg arra is.

Hagyjuk a tulajdonos döntésére, mert ez neki elidegeníthetetlen joga, hogy kinek és milyen feltételek mellett adja bérbe a lakását.

Ha a kérdező kérésére beleegyezik a macskákba - ő dolga.

2021. febr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
77%

24: Elhiszem amit írsz, de gyereket és állatot beengedni az albérletbe nagy lutri. A károkozás elkerülhetetlen, a helyreállítás költségei magasak, ezért az ember olyannak adja ki a lakást, aki a legkisebb kockázatot jelenti.

Esetemben kizárólag egyedülálló, gyermektelen középkorú vagy annál idősebb részére. Az egyetlen állat, ami jöhet, az aranyhal. Az ilyen bérlővel még sosem volt gondom, a gyerekes család viszont egy év alatt tett mindent tönkre.

A lakást pedig egy három macsekot tartó exrendőrtől vettem, mélyen áron alul, mert olyan állapotú volt, mindez egy kulturált társasházban. Tégláig-betonig kellett visszabontani, hipóval locsolni a falat, mire eltűnt a vizeletszag.

Szóval kedves kérdező: elhiszem, hogy tisztán tartod a macskáidat, de hidd el, garanciát vállalni te sem tudsz, hiszen van, hogy az állatok egyedül maradnak. Úgyhogy én is azt javaslom, aktívan keress kifejezetten állatbarát lakást. Ha nincs odaírva, az inkább egy nagy "nem".

2021. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
60%

Keress masik alberletet. Szinte biztos hogy nem tudnad a tulaj ravenni.

Vasarlas nem johet szoba? ott annyi macskat tartanal amennyi jol esik.

2021. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
56%

Kérdezz rá. Mi szintén macskásak voltunk, mindenhol rákérdeztem, hogy jelenleg is szobacica, nem rombol, lehet-e. Volt, ahol kategorikusan nemet mondtak, de azok inkább az ingatlanosok voltak, akik rá se kérdeztek a tulajnál, csak rávágták, hogy nem.

Egyébként mindenhol az volt a válasz, hogyha vállaljuk a felelősséget, persze.

Most is olyan helyen lakunk, ahol a tulaj úgy állt hozzá, hogy hááát, ha tényleg nem rombol... Azóta az engedélyével plusz egy cicával bővültünk. :)

Szóval én azt mondom, próbálkozni kell.

2021. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
57%
Én pont azért nem engedném, mert van macskám. Enyém se pisil félre és mások szerint nálam soha nem volt macska szag, szóval ez nem is érdekel, van domestos a világon, de karmol. És hogy a macskának éppen mi lesz a fixa ideája, az lutri. Ha széttépi a kanapét, és kifizetik kaucióból, az még a könnyebbik, de nincs kedvem pl évente újra tapétázni a falat, mert a macska épp ott kapart, vagy folyamatosan szúnyoghálót cserélni, mert széttépte a cica. Keress olyan hirdetést, én azért ilyet is elég sokat látok, ahol engedik.
2021. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
28%
Én őszintén nem értem ezeket a "kaparós, pisis" macskákat. Ha szobatiszta nem fog mellépisilni, 2 almot kell venni. Egy bútorozatlan lakásba mit tesz tönkre? Venni kell kaparófát, macskabútort és arra rászoktatni. A karmait meg nyugodtan meg lehet tanulni visszavágni. Ha hozzáértéssel van vágva nem lesz tőle baja. Olyan, mint az embereknek a körömvágás. Persze, mondjuk ehhez az is kell, hogy az állattartónak legyen önkritikája. Nyilván ha károkozás van, azt mindegy állat vagy ember teszi, meg kell téríteni. Gondolom aki retkes, meg neveletlen állata van, az nem is akar luxus lakást kivenni, hogy aztán minden kárt neki kelljen megfizetni.
2021. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!