Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi legyen a lakásban, albérlők...

Mi legyen a lakásban, albérlőként milyen berendezést, gépeket szeretnél?

Figyelt kérdés
Kérem, azok válaszoljanak, akik bútorozott, gépesített lakást szeretnének.

2021. ápr. 12. 14:01
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
20. Teljesen igazad van. Tényleg tanácstalan vagyok, anno határozatlan idejű szerződéseim voltak, ügyvéddel íratva, de a mai világban, azt hallom, hogy közjegyző nélkül merénylet belevágni. A lakásra nem vár senki, kifejezetten befektetés céljából vettem. De ha nem adom ki, tényleg ráfizetés.
2021. ápr. 12. 15:35
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéddel is megírattathatod, ugyanúgy hozzáírja a záradékot.

Legfeljebb közjegyzővel ellenjegyeztetheted.

Bár szerintem az ügyvéd sem olcsóbb, mint a közjegyző, legfeljebb - tapasztalatom szerint - az ügyvéd alaposabb szerződést ír.

A közjegyző azt ír bele amit te mondasz, az ügyvéd olyanra is felhívja a figyelmed, amire nem is gondoltál.

Arra nem tudok válaszolni, hogy mennyire egységesek a közjegyzői díjak, de szerintem túl nagy eltérés nem lehet köztük.

2021. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bérlői szempontból a határozott idő jobban tetszene, természetesen olyanokat aláírnék, hogy ha nem fizetek, nem tartom be a szabályokat, akkor felbomlik a szerződés. Egyébként viszont nem vagyok problémás bérlő, szeretném, ha addig a fél-egy évig biztos lenne a lakhatásom, nem rakhatnának ki azért, mert éppen kellene a lakás hirtelen.

Amit nagyon díjaznék bérlőként, hogyha a közjegyzői kiköltözési nyilatkozatot a bérbeadó fizetné. A jelenlegi albérletnél nekem kellett, tapasztalatlan is voltam, így számomra egy elég jelentős pluszköltség lett, miközben éppen egy csomó pénz kifizetésére szerződtem le a bérbeadóval.


Az eredeti kérdésre válaszolva számomra feltétel, hogy legyen mosógép, tűzhely, sütő. Nagy pozitívum a porszívó, TV és ha a jelenlegi albérletem miatt nem kellett volna már venni, akkor a mikró (így nekem az személy szerint csak útban lenne). Előny a vasaló, vasalódeszka. Szárítógép csak akkor, ha nincs hova teregetni. Nem gép, de a lakáshoz ideális teregetőállvány is nagy pozitívum. Vízforralóra, kávéfőzőre, pirítógépre, egyéb konyhai kisgépre nincs igényem, mert ezek kisebb tételek, megveszem/megvettem magamnak. Viszont ha külföldi diákokat akarsz megcélozni, akkor nagyon hasznos, ha van.


Bútorok tekintetében inkább kevesebb, jól kihasználható bútor szerintem az ideális, és inkább minimalista mennyiség, hogy ha mégis lenne egy-két bútora a bérlőnek, az is beférjen. És ha lehet választani, modern, egyszerű, semleges színű legyen, ha fel akarod dobni, olyan kiegészítők legyenek hangsúlyosabb színűek, jellegzetesebbek, amiket könnyen le lehet cserélni, ha mégsem tetszik (függöny, szőnyeg, ágytakaró).

2021. ápr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
23. Köszönöm az ötleteket, alkalmazom. Mondjuk, nekem az alap, hogy a közjegyzőt én fizetem, eszembe nem jutna a bérlőre terhelni. Még nem is hallottam ilyet. Az az igazzság, hogy én az a tipikus balek bérbeadó voltam anno, minden felesleges beruházászt megcsináltam az akkori bérlőimnek. Az egyik pl. 8000 Ft-ot fizetettetett velem (20 éve) egy belső zárért, mert ő "félt". A bérleti díj meg 20 ezer volt akkor. Vagy pl. 3 év után kicseréltette a wc-t, amit 3 évvel hamarabb újonnan építtettem be, stb. Nem akarom még egyszer ismételni, ezért is fogok közjegyzői szerződést írattatni. Anno az ügyvédem még azt is beleírta, hogy a bért az infációnak megfelelően évente emeljük, én 8 évig nem emeltem, stb. De most azért lesz egyetlen kikötésem, aki azt nem vállalja, ne jöjjön... havonta egyszer, egyeztetett időpontban megtekintem a lakást. Mert az egyik bérlőm pl úgy tönkretette a fürdőszobát, hogy teljesen fel kellett újítanom. Szóval, sok károm lett. Most korrekt bérlőt szeretnék.
2021. ápr. 12. 19:12
 25/36 anonim ***** válasza:

A modern, jó állapotú lakás volt számunkra pl fontos, hosszútávra bérelünk, és vannak saját bútoraink, gépeink, szinte minden, így nem volt elvárás a bútorozottság. Ami elvárható, azok az alap dolgok szerintem, mint pl tűzhely, hűtőszekrény, ha modern lakás akkor mosogatógép. Mi pl hűtőt is hoztunk magunkkal, mikrót, konyhai gépeket, kivéve a sütőt.

Ha fullon berendezett lakást adsz ki, akkor kérj magasabb árat és 2 hónap kauciót, mivel az amortizáció lehetősége nagyobb így.

2021. ápr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat, alkalmazom. Full felújított lakás, fürdőszoba átalakítva zuhanyzóssá épített zuhanyfülkével, új konyha, nagyon szép bútorral, tűzhellyel, tölgyfa-parketta, friss festés. A bútorok is újak lesznek, egy része már megjött, egy része szállítás alatt. A gépek is újak. Nekem nem nagyon van használt, mert mikor kicserélek egyet, az előzőt nem tartom meg.
2021. ápr. 15. 11:59
 27/36 anonim ***** válasza:

Szimpatikusnak tűnsz. :)

Egy ilyen jellegű lakásért viszont tényleg nyugodtan kérd el a piaci árat, a rendes bérlő szívesen megfizeti, és szűrheted a kevésbé igényest, akinek megfelelne a kopott bútor, amortizáltabb lakás is (ennek megfelelően nem is akar azzal törődni, hogy jobban vigyázzon rá), de meglátja a tiedet, ezért erre csap le.

Ha jófej akarsz lenni, akkor a lakásmegtekintés egyrészt tényleg havi egyszer, egyeztetett időpontban legyen, másrészt én annak örülnék, ha ez egy viszonylag fix időpont lenne, pl. minden hónap első hétfőjén du. 5-kor, amitől igény esetén el lehet térni, de mégis jó előre lehet vele tervezni. (Nyilván késztetés lenne bennem, hogy egy ilyen látogatás előtt kitakarítsak, még ha nem is azt nézed, hanem csak simán az állapotot.) Plusz így kevésbé jut eszébe az embernek, hogy esetleg tapadós, zavaróan ellenőrizgetős tulaj lennél.

Ha még folyamatban van a bútorozás, akkor esetleg a leendő bérlővel is egyeztethetsz, mit szeretne. Például eldöntöd, hogy szánsz még a lakásba egy mikrót, meg egy tévét mondjuk, de ha előbb találsz egy szimpatikus hosszú távú bérlőt, akkor megkérdezed kell-e neki, vagy hogy egy adott kategórián belül milyet szeretne.

2021. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Van aki kifejezetten bútorozatlanul keres albérletet. Ha kicsit akarnék lakáskiadóként kockáztatni, akkor én is így adnám ki.

Viszont nálam szóba sem jöhet bútorozatlan albérlet. Mi mindenképp kell:

- franciaágy, normális matracokkal (értsd: nem kell zsír új, de olyan amibe te is belefeküdnél)

- mosógép

- sütő

- szekrények

- íróasztal + forgószék

- étkezőasztal + székek

- konyhabútor

- valami kabát tárolásra alkalmas dolog (fogas, akasztó stb.)

- valamilyen éjjeliszekrény szerűség is jól jönne

- fürdőszobában valami tárolószekrény a tisztítószereknek


Tehát legyen használhatóan bútorozva. A porszívóhoz, mikróhoz, tv-hez és hasonlókhoz nem ragaszkodnék, ezek apróságok.

Előny lenne még a klíma is, bizonyos lakástípusoknál meg inkább kizáró ok, ha nincs.

Egyébként ha extrém jófej akarsz lenni, akkor nagyjából berendezed, és maximum rákérdezel a szimpatikus bérlőjelölteknél, hogy milyen bútort szeretnének még. Egy 15 ezres ikeás cipőtároló szirsz..ron ne múljon már.

2021. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, a bútorokat már megrendeltem, egy része már meg is jött. Tv , mikró is már megvan, egyedül a függönyöket és a szőnyegeket kell még beszereznem. Fiatalos, inkább minimalista stílus. Slaggi szőnyegekben gondolkodom, vagy valami hasonló modernben. Barna-bézs színek, úgy gondoltam, semleges színek legyenek. Csak utána akarok bérlőt keresni, ha már minden kész. Nekem annyira nem sürgős, de nem is tudom, most a pandémia miatt vajon mennyire lesz erre igény? Még egy számítógép-asztalt fogok rendelni, azt itt ajánlották.
2021. ápr. 15. 23:13
 30/36 anonim ***** válasza:

A shaggy szőnyeget bérlakásban felejtsd el, nagyon nehezen lehet tisztán tartani.

Nekem a saját lakásomban van, egy porgyűjtő, pedig brutál porszívóm van.

2021. ápr. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!