Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor jön el az ideje hogy...

Mikor jön el az ideje hogy elköltözzek otthonról ? Bővebben lentebb!

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok.Anyámmal és apámmal élek egy háztartásban!

Egy ideje elgondolkodtam mi lenne ha elköltöznék egy albérletbe !

Az anyagi része meg gondolandó, de bírnám!

Van munka helyem amiből mindig félre tudnék rakni a rezsire,a kajára stb.!

A probléma csak az hogy rossz így egyedül lakni !Egyedül kelni,egyedül feküdni, egy szóval magányosan telnének a napjaim nagyon !

Mindig úgy voltam vele hogy majd ha lesz egy párom(feleség,barátnő)na majd akkor ráér! Másrészről pedig bennem van hogy ideje talpra álni egyedül is kissé jobban ennyi idősen illene !



Szóval ki mihez kezdene ebben a helyzetbe ?


2021. aug. 25. 11:55
1 2
 1/12 Noren1989 ***** válasza:
74%

Nos, összeköltöznék ismerősökkel.


Anyagilag adja, társaság is van.

2021. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Albérletben örök adós leszel, és onnan csak külföldre fogsz tudni menni ha szeretnél a hátralévő életedben bármit is elérni, ami a sajátod.

Munkatársam 25 éves, 70et fizet az albérletre, a fizetésünk meg 210-230 körül alakul, és akkor enni is kell, a B jogsit akarna, de amikor elmondtam hogy mennyi, azt a választ kaptam hogy kinek van annyi pénze, szerinted akkor olyan jó buli ez?

22 évesen képezzed magad, ha jó eszed van használjad, tudom hogy senki nem szereti ezt hallani, de ne ide tervezd a jövődet, mert semmid nem lesz. Kivétel ha nagy ráfordítással elvégzed a tanulmányaid és itthon eltudsz helyezkedni nettó 400-600 ezres fizetéssel, én franciaországban forintra átszámolva ennyiért lomoltam raktárban gépkezelőként. Neked megérné lediplomázni, hol ott melósként kint jobban kapnál?


Én a helyedben ülnék a seggemen, a szülőkkel beszélnék erről, és ha adódik lehetőség irány kifelé.

2021. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Tanulj, képezd magad, szerezz egy szakmát, vagy diplomázz le, aztán irány külföld. Ha tanulsz valahol, ott akad majd barátnő is.
2021. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja még valami: azt nem tanácsolom, amit a 2-es írt. Mármint, hogy rakodómunkásnak menj ki külföldre. Egyrészt azért, mert nem a legjobb munka, abból a pénzből itthon még mindig nem fogsz tudni lakást venni. Adj le az igényeidből 3-5 évre és tanulj, fejleszd magadat ezerrel, és csak utána irány külföld. Ha jól csinálod, 3-4x-esen kifizetődik majd.
2021. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

#4

3 év alatt 7,2m megtakarítás ne mondd már hogy olyan rossz pénz, vegyük alapul hogy itthon a lakosság hány %-a tud egyedül félretenni, normális összeget.

2021. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

"vegyük alapul hogy itthon a lakosság hány %-a tud egyedül félretenni, normális összeget"


Persze, ha azt veszed alapul, akkor jó, szóval minden viszonylagos.


Viszont, ha azt mondom neked, hogy én külföldön, mesterképzéses egyetemi végzettséggel és 11 év szakmai tapasztalattal a harmincas éveim elején havi 2 milliót teszek félre, akkor az jön ki, hogy 3 év alatt pont 10x ennyit tudok félrerakni. Mondjuk én az egyik leggazdagabb országban vagyok, nem tudom te mit dolgozol, de lehet, hogy ha itt lennél, te is kb 2-3x annyit tudnál félrerakni (spórolástól is függ). Szóval szerintem igaz, amit írtam: ha képzed magad és ügyesen lavírozol a munkaerőpiacon, akkor megvan a 3-4x-es szorzó.

2021. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

5-6. Az sem mindegy, hogy az összegyűjtött pénzeteket ott abban az országban akarjátok használni, ahol összegyűjtöttétek, vagy pedig egyszer hazajönnétek élni Magyarországra, a pénzt is hazahoznátok és abból itt vennétek dolgokat (ingatlant, autót, stb.)


Mert ez hogy 3 év alatt 7 milliót, vagy havi 2 milliót tesztek félre ez így semmit nem mond, hogyha kint akartok élni egész életetekben, mivel nem ismerjük a kinti árakat. Oké, hogy eltesztek ennyit, csak ha ott ahol éltek 200 millióba kerül egy ház/lakás, akkor ez így most mégsem ugyanaz.

2021. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

7-es. Igen, ez a klasszikus "na de kint drágább ám az élet"-érv.


Ez valahol igaz, de van két dolog: pár év kinti munka után haza lehet vinni a megkeresett pénzt. Ha 3 év alatt félre tudsz tenni 70-80 milliót, majd azt hazaviszed, akkor kb 45-50 millióval több pénzed van, mintha otthon maradtál volna.


A másik pedig, ha pedig nem akarsz hazamenni, akkor sem muszáj a legdrágább környéken lakást venned.

Példa: sikerül kijutnod az USA-ba, és tegyük fel kapsz állást Manhattanben. Bolond vagy, ha az Upper East Side-on kezdesz el lakásokat nézegetni, mert 2-3 millió dollárt expatként nem nagyon fogsz összespórolgatni magadnak alkalmazotti bérből még top managerként sem.


Helyette nézel magadnak házat az agglomerációban, mittudomén Yonkersben, ahol olyan áron tudsz venni, mint mondjuk Solymáron vagy Budaörsön.

2021. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
8. Én is ezt mondom. Kimenni 5-10 évre valahová és ott összespórolni annyit, amennyit itt 30-40 év alatt se és aztán hazajönni, annak van értelme. De kimenni nyomorogni, hogy itt helyett ott ne tudjál venni ugyanúgy ingatlant (vagy máshogy anyagilag előre jutni) annak nincs. Persze ha valakinek olyan szakmája, képességei vannak, hogy bevándorlóként egy olyan országban is nagyon sokra tudja vinni anyagilag, rá ez nyilván nem vonatkozik. Nyilván a 6-os válaszoló aki havi 2 milliót tesz el, az szinte akárhol van, ott is sok pénznek számít. 5 év alatt 120 millió ft és akkor még be se fektette, csak bankszámlán rohasztotta. Ez már nyugaton is pénznek számít.
2021. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7

Én a megélhetés miatt jutottam ki, és rendbe akartam hozni anyagilag magamat, nagyjából képben voltam hogy mennyi pénzre lenne szükségem, így jó pár évre számoltam eleve, tehát csak ritkán jártam haza. Ott is élhettem volna szerintem mert a saját ingatlan bár drága lett volna, a bérleti díj tűrhető volt, olyan ruhákra volt pénzem, amire itthon azt mondom drága, összességében nem panaszkodtam arra az életre, ha nem akartam volna itthon házat venni, akkor maradtam volna ott, és egy 2 éves autóba, és egy motorba fektettem volna még pénzt.

2021. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!