Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás bérbeadók, készpénzben...

Lakás bérbeadók, készpénzben vagy átutalással kéritek a bérleti díjat?

Figyelt kérdés

Főleg azoknak a válaszára vagyok kíváncsi, akik nem adnak számlát, nem adóznak utána. Ti csak készpénzt fogadtok el?

Mert ismerős ad ki lakást és ő átutalást is elfogad, viszont nem adózik. Szerintem bajba kerülhet, de szerinte nem.

Mit gondoltok?

Köszönöm!


2022. márc. 3. 00:28
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Hat ugy latom, hogy semmi nem egyertelmu :D

Valaki szerint reagalnak nevtelen bejelentesre, valaki szerint nem.


Elvileg nincs csak ugy NAV vizsgalat, de a 14. valaszolo egy egyszeru adoszamigenylesnel kapott egy ellenorzest.


#20 "...és ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen fizetési móddal veszi át a pénzt a bérbeadó, a szerződés az egyetlen okirat, ami a bérbeadás tényét igazolja, akár fizet a bérlő, akár nem."

Ertem, hogy az adozasnak nincs koze a fizetesi modhoz, csak ha valaki keszpenzt kap, akkor annak nincs nyoma, tehat nem olyan veszes, hogy nem adozik, erted. Elkolti bevasarlaskor es kesz. Az utalasnak meg nyoma van.

2022. márc. 3. 10:08
 22/27 anonim ***** válasza:
87%

#21

20-as vagyok


Én értlek, mert nem csak bérbeadó vagyok, hanem könyvelő is.


Kevesen tudják, pedig az a törvény, hogy ÉRVÉNYES SZERZŐDÉS(!) esetén mindenképpen adóznia kell a bérbeadónak, a szerződésben foglalt bérleti díj után - ezért írtam, hogy tök mindegy, hogy milyen formában fizet a bérlő - még abban az esetben is, ha a bérlő egy fillért nem fizet. Ennek behajtása polgári peres eljárás, ami nincs összefüggésben az adózással.

2022. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
A, ertem, koszi!
2022. márc. 3. 10:35
 24/27 anonim ***** válasza:
49%
#22: ha nincs bevétel, mi alapján adózol?
2022. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
93%

#24

Igazság alapon igazad is lenne, csak hogy az adót - mint mondtam, érvényes szerződés alapján - fizetned kell. A követelés behajtása a te gondod, az a NAV-ot nem érdekli!

A cégeknek is be kell fizetniük az ÁFÁ-t az eladott termékek/szolgáltatások után, még ha az nem is került kifizetésre a partnerük által.

2022. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
60%
A bérlői oldal szemszögéből is lehetne ezt vizsgálni, miért csak kp-ban akar fizetni pl. mikor nekem az utalás is jó lenne. Van, hogy azért nem, mert kiderülne nála, hogy papíron nem is keres annyit, mint a bérleti díj.
2022. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
49%

"Valaki szerint reagalnak nevtelen bejelentesre, valaki szerint nem."

Ilyenre reagálnak:

[link]

2022. márc. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!