Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha egy albérleti közösségben...

Ha egy albérleti közösségben egy lakónak sokkal több tárolóterülete és lakótere van, mint a másiknak, akkor a rezsit is ennek arányaiban szokás megosztani?

Figyelt kérdés
(Az albérleti díjhoz hasonlóan?)

2022. ápr. 18. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Megbeszélés kérdése.

Vízből, áramból nem használ többet aki nagyobb helyen lakik, a távhő fűtés része viszont terület (igazából légköbméter) alapú. De ez szerintem nem olyan tétel ami miatt balhézni kellene.

2022. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Lehetetlen kiszámítani, és igazságosan elosztani, ezért felesleges ezen variálni.

Elosztani ahányan laknak a lakásban és kész.

Nekem mindig így volt kiadva lakás, 3 fele elosztva a fogyasztás. Ettől az évtől viszont fix összegben számolom a rezsit.

2022. ápr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem. A rezsit osztják annyival, ahányan lakják. Még az se nagyon számít, hogy mennyit vannak ott, hiszen a fizetendő díj jelentős része nem is egyéni fogyasztás. A villany az, ami kivétel, de az meg nem függ a szobamérettől. Ha nem lakik ott senki, akkor se kell sokkal kevesebbet fizetni pl fűtésre.
2022. ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Ezt a berlőknek kell egymás között megbeszélni.
2022. ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Újabban már találkoztam olyan bérbeadóval, ahol m2 árban van meghatározva a bérleti díj. Nyilván igazságosabb is, hogy aki 20 m2-es szobában lakik, az többet fizet, mint aki egy 8-10 m2-esben. Ezen az alapon a fűtést is lehet arányosítani. A víz, villany, egyéb rezsi az főre szól.
2022. ápr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
#5: szerintem két külön dolog, ha a lakást együtt berlik többen és szétdobják a költséget, es egy másik, amikor mindenkinek külön szerződése van szobabérlésre, ott az van, amit az elején elfogadtál és aláírtál.
2022. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
#5 A bérleti díj a legtöbb helyen m2 arányosan van elosztva.
2022. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

#6

Bár nem tudom, hogy jön ez reakcióként az én válaszomhoz, de nyilván ha egy baráti, rokoni kompánia vesz ki egy lakást, akkor úgy rendezik, ahogy akarják. Biztos nem ilyennel kapcsolatban született a kérdés.

Idegenek esetén a bérbeadó szabja az árat, mert roppant ritka, hogy vadidegenek egymással kezdenek el nagyvonalúskodni.

2022. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
#8: szóval szerinted nincs is ertelme a kérdésnek
2022. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
A rezsit általában ugyanolyan százalékban fizetik, viszont a lakbér nagyban függ attól, mekkora az adott szoba.
2022. ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!