Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kirakhat e a főbérlő gyerekkel...

Kirakhat e a főbérlő gyerekkel ha egyébként fizetve van minden?

Figyelt kérdés
nehéz helyzetbe kerültem 1 éves kisfiammal akit egyedül nevelek, jelenleg apám által bérelt házban lakunk. a főbérlő határozatlan időre megengedte hogy ide jönnünk,annyi volt a kikötése hogy igyekezzünk minél hamarabb, de nem volt határidő megszabva. albérlet és rezsi mindig időben van fizetve, nincs lelakva a ház és ő sem szorul a lakhatásra, egyetlen indoka hogy ő nem kiskorú gyerekkel adta ki apámnak. most néhány napja közölte hogy amennyiben a gyerek (még ellenem sincs kifogása) nem megy el innen abban az esetben 1-én apámnak is nekünk is költöznünk kell. ezt megteheti? mit tudunk tenni ellene? apámat ide köti a munka és nekem is itt lesz amint megy a kicsi bölcsődébe (június közepétől) így fontos lenne hogy itt maradjunk, sajnos semmilyen kiadó ingatlan nincs megfelelő távolságon belül

2022. máj. 29. 22:43
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, 2 hónapja mondta hogy+50ezer és maradhatunk (korábban ilyenről nem esett szó), azóta annyival többet kap, néhány napja kattant egyet hogy na így mégse jó.

próbálnék én beszélni vele de ha össze futunk is minden második szava vagy "b.zdmeg" vagy "k.rvaanyád", szóhoz se hagy jutni pedig soha egy rossz szavam nem volt hozzá, sőt igyekszek kedvére tenni, jelét se mutatni hogy itt vagyunk, mikor karanténba volt eljártam neki boltba is mert ugyan családja is az utcában lakik ő tulajdonában lévő házban de azok is tojnak a fejére (gondolom velük is ilyen szépen beszél) de semmi se elég. pontosabban egyszer kitalál valami kikötést aztán pár napon belül meggondolja. egyszer jópofizik egyszer meg menjünk a fenébe.

2022. máj. 30. 02:30
 12/34 anonim ***** válasza:
87%
Megmondta, hogy egy időre. Az egy időre max 4 hónap vagy környéke. Fogadok még csak nem is néztetek lakást... Na pont ezért rak ki. Ha akartál elköltöztél volna magadtól.
2022. máj. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
91%

Pont azért akarja, hogy költözzetek el, mert itt is azt kérdezed: "ezt megteheti? mit tudunk tenni ellene?"


Eleve nehéz kirakni egy bérlőt, akkor is, ha nem fizet. Gyerekes bérlőt meg szinte lehetetlen.


Mi is 2 év alatt tudtuk kirakni a gyerekes bérlőnket. Hiába volt minden hivatalosan lepapírozva.

2022. máj. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
77%

Utolso,nyilvan mert te normalis vagy,de a foberlo itt a leiras alapján kisse bolond ,vad,agressziv. Ha az ilyen nekiindul alt.elmenekul az ember elole ,mert neked megy. Azert nem mindegy. :(

Sajnos a gyerekek amortizalnak. A kislanyom nem bántotta a lakast. De a fiam... Pedig saját lakas volt,de mindent is tönkretett. A betonig levakarta a vakolatot,a szegelyleceket felfeszitette,kuszob atlepoket szinten. Osszefirkalta a falat 30 mp alatt. A beepitett mosogep ajtajat kitorte egy beledugott villaval. 1-2 eves kora kozott legalabb fel millios kart okozott a lakasban. Mondjuk letojtuk mert sajat es megcsinaltuk,de vannak olyan gyerekek akik igenis amortizalnak,pedig ott voltam vele,de annyi ido mig jott a postás,kiteregettem,elmentem wc re mar epp eleg is volt.

2022. máj. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha ti mint bérlők nem szerepeltek a szerződésben, akkor nincs alapotok ott lakni. Bár így meg fizetni sem lett volna, pláne nem többet, ha arról nem készült papíros. Sok bérbeadó fél a gyerekektől, hogy tönkreteszik a lakást, főleg, ha bútorozott. Nem tudom, helyileg merre kerestek, de nem a távolság számít, hanem a közlekedés. Ezerrel próbálj ismerősöknél érdeklődni, hátha van valakinek valakije.
2022. máj. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
95%

Tök mindegy, mekkora a lakás, ha apádnak van kiadva, akkor igen, ti jogtalanul tartózkodtok ott életvitelszerűen. Ezért nem kell megtakarítás nélkül szülni, mert otthagy a pasi, és tessék, máris jön a gond, hogy még lakni sem tudsz hol a gyerekkel.


Mikor tanulnak már az emberek mások ilyen eseteiből?


Na, egyébként pont azért nem akarja a főbérlő, hogy gyerekkel legyél ott, mert gyerekeket nehéz kirakni albérletből, mondjuk jelen esetben nem, mivel nincs oda bejelentve a gyerek/nem szerepel szerzödésben. Gondolom attól tart, mikor kezdtek el nem fizetni, nem tudja hogy titeket akkor is kirakhat, mivel nem vagytok a szerződésben.

2022. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
89%

Kirakhat. Ahogy így olvasgattam a hozzászólásaidat, ti nem vagytok oda bejelentve hivatalosan (ezt lehet, hogy direkt csinálta, mert ugye így nem véd titeket a törvényt), tehát veletek szemben intézkedhet, viszont apukáddal szemben nem, mert ha határozatlan idejű a szerződés felmondási időre akkor is van jogszabály (ha mondjuk június 1-től 15-ig felmond, akkor július 31-ig tekinthető apukád bérleményének, viszont, ha a felmondás átcsúszik június 16-ra vagy utána, akkor kap apukád plusz egy hónapot) de ez is csak akkor ha hivatalosan megtörtént írásban.


Határozott idejű szerződés viszont fifikásabb, viszont erre tud hivatkozni:


Ptk. 6:340. § (3): Új tulajdonos esetén a határozott idejű bérleti szerződés szintén felmondható, ha az új tulajdonost a bérlő a bérleti szerződés lényeges feltételeiben vagy a bérleti viszony fennállásában megtévesztette.


Erre ráhúzhatja, hogy apukád megtévesztette, met odamentetek ti is.


Nem akarok vészmadárkodni, de tényleg be van apukád oda jelentve? Tényleg készült hivatalos irat vagy csak egy "papírfecni"?

2022. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
96%
Amit ajánlani tudok: keressetek másik bérleményt, hiszen örök civakodás (esetleg veled szembeni tettlegesség) lesz ezután.
2022. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Szerintem is keressetek olyan bérleményt, ahol alapból engedik a gyereket és akkor nincs vita. A tulaj annyiban hibás, hogy tisztább helyzetet teremthetett volna, azzal, hogy azt mondja mondjuk 4 hónapot lehettek ott, és ezt írásába is foglaljátok. Egyébként így is simán megtehet, igy egyszerűen felmond apukádnak és kész. Én se örülnék, ha kikötném hogy nem lehet/kutya/macska/gyerek/akármi, aztán a hosszú távú jó viszonyra való tekintettel ideiglenesen megengedem és a bérlő visszaél ezzel (akkor is zavarna, ha rendesen fizet). Egyszer volt egy bérlőm akinek az anyukája eltörte a lábát, és megkért addig had legyen nála az

anyukája kutyája, mondta előreláthatóan 2-3 hónap, el is vitték 10 hét után szólás nélkül, nem volt gond (én plusz pénzt sem kértem ezért, csak annyit, hogy ha a kutya bármit tönkretesz akkor azt termesztésen ő fizeti, illetve ha nonstop ugat és zavarja a lakókat akkor keressenek más megoldást, de semmi probléma nem merült fel.)

2022. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
aki írja költözzünk hozzá tenném azért vagyunk még itt mert bár előtte 10 évet végig dolgoztam de mindig határozott idejű szerződésem volt, járna a GYED, bejelentéseim alapján majd 200 de nincs munkáltatóm. utolsó munkaadónak akkor kell rendezni ha CSED alatt jár le a munkaviszony, azt 28 nappal a kiírt dátum előtt lehet igényelni. nekem március 31én járt le a szerződésem április 29re volt kiírva gyerek, hála a nagyszerű országvezetésnek 1 nap miatt 200 helyett kapok 22-t. egészségügyi gondjai is voltak kicsinek,10én még lesz egy kisműtétje utána héten kezdi a bölcsit én pedig megyek azonnal dolgozni, de 22 ezerből nem tudtam bébicsőszt fogadni mellé míg dolgozok, bölcsibe meg egészségügyi okokból korábban nem mehetett....
2022. máj. 30. 18:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!