Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kirakhat e a főbérlő gyerekkel...

Kirakhat e a főbérlő gyerekkel ha egyébként fizetve van minden?

Figyelt kérdés
nehéz helyzetbe kerültem 1 éves kisfiammal akit egyedül nevelek, jelenleg apám által bérelt házban lakunk. a főbérlő határozatlan időre megengedte hogy ide jönnünk,annyi volt a kikötése hogy igyekezzünk minél hamarabb, de nem volt határidő megszabva. albérlet és rezsi mindig időben van fizetve, nincs lelakva a ház és ő sem szorul a lakhatásra, egyetlen indoka hogy ő nem kiskorú gyerekkel adta ki apámnak. most néhány napja közölte hogy amennyiben a gyerek (még ellenem sincs kifogása) nem megy el innen abban az esetben 1-én apámnak is nekünk is költöznünk kell. ezt megteheti? mit tudunk tenni ellene? apámat ide köti a munka és nekem is itt lesz amint megy a kicsi bölcsődébe (június közepétől) így fontos lenne hogy itt maradjunk, sajnos semmilyen kiadó ingatlan nincs megfelelő távolságon belül

2022. máj. 29. 22:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Hol az apa?
2022. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mertetek gyereket vállalni így, ilyen bizonytalan anyagi /lakhatasi háttérrel?
2022. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
88%
19-es vagyok. Én ezt értem, de akkor sem a tulajdonos gondja. Ha nem akar a lakásba gyereket akkor nem akar és kész, ezt értsd meg légyszíves. Nem kötelessége neked lakhatást biztosítani (pénzért sem), mert téged otthagyott a csávód (?), nincs normálisan bejelentett munkahelyed, és emiatt csend/gyed/akármi gondod van. Ha nagy a gáz menj anyaotthonba ne haragudj. Igaza van egy előttem szólónak, ilyen anyagi körülmények közé minek vállalltál gyereket? Mert a csapból is az folyik? Ha azt mondja a média ugorj ki az ablakon kiugrasz? Én sem szeretnék gyereket bérlőt mert aztán meg jön, hogy neki minden is jár mert a "gyerekemagyerekemagyerekem". És ugyan székurja a kéglit, folyton üvölt, és agyvérzést kapnak a szomszédok, de nem lehet rászólni mert "dehát gyerek", és még én vagyok a szemét, ha nem akarom támogatni...
2022. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

mindt mondtam folyamatosan dolgoztam, az utóbbi 5 évben talán egy hetet voltam összesen munka nélkül (1-2nap 2munka között). 4honapos terhes voltam mikor kiderült, addig havim is rendben volt. az apja pedig ott van hogy 7.honapban bekattant és kishíján megölt, aztán nem engedett lelépni se, mikor 3 hetes volt kicsi akkor sikerült egyáltalán megszökni tőle, képes volt kizárni a gyerektől ő meg hagyta hagy sírjon majd abba hagyja...


kertes ház elég nagy udvarral, annyira közel nincs a szomszéd, az ingatlanban meg nem keletkezett semmi kár, ha lenne ilyen akkor nem "csodálkoznék" úgymond

2022. máj. 30. 23:38
 25/34 A kérdező kommentje:
ja és majd 4 éve éltünk együtt minden probléma nélkül mielőtt terhes lettem, 7. hónapig még őszintén várta is aztán egyszer csak meggondolta magát, engem össze vert onnantól meg k.rvazni meg bulizni járt folyamatosan.
2022. máj. 30. 23:41
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen háttérrel és körülmények között nagyon gáz a gyerekvallalas! Felelőtlenség!!!


Koltozzetek el normális körülmények közé edesapaddal együtt.

2022. máj. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Látom sajnos nem érted a lényeget. A tulaj egy és nem több embernek adta ki a lakást. Simán mondhatja, hogy nem akar gyereket, csak azért is, mert nem szereti őket, ehhez nem kell, hogy kárt tegyen a gyerek. Megengedte, hogy átmenetileg (!) ott lakjatok, de a leírásból kiderül, hogy eszed ágában sincs onnan elmenni,és rögtön a gyerekre hivatkozol. Na ezért nem engedik sokan a gyerekes bérlőket. Bocs, de nem a tulaj vállalta és nem is az Apukád. Neked kellene gondoskodni róla meg az exednek (pereld gyerektartásért). Elhihszem, hogy dolgoztál, de valami csak nem stimmel, ha ne kapsz csak huszonvalahány ezret...Amúgy meg minimálbér körüli fizuval nem kell gyereket vállalni...Máskor védekezz megbízhatóbb módszerrel (érdekes, én sosem lettem terhes amikor nem akartam az elmúlt 30 évben, nahát, nem is értem....)
2022. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
mivel határozott idejű szerződésem volt (fél év és úgy hosszabbították mindig fél évvel) ha a szerződés fix nincs olyan hogy nem küldhet el, simán csak nem hosszabbít szerződést. március 31-el járt le, ha április 28ig vagyok kiírva fizetnie kellett volna a gyedet de pont 29-ére voltunk kiírva, így nincs kifizetőhely, mossa kezeit mindenki. nem eszem ágában sincs elmenni de míg nem mehetett bölcsődébe addig nem tudtam elmenni dolgozni, június 16-al kezdheti én 17én már kezdek a munkahelyen de korábban ha a fejem tetejére álltam se tudtam hova tenni. a gyerektartást már több mint fél éve igényeltem, de hogy semmilyen életjelet nem ad nem veszi át bírósági papírokat az is majd fél év volt mire az elhelyezést megadták hogy tudjam intézni papírjait/dolgait mert engedélye nélkül még lakcímet se tudtam bejelenteni míg nem volt végzés. így hogy nem veszi át a bíró szerint 1-2 év mire lesz belőle valami, ha nem fizeti akkor is húzódik halasztódik ha meg tiltakozik is akkor évek lehetnek.
2022. máj. 31. 12:33
 29/34 anonim ***** válasza:
43%
Nem kötözködni akarok, de ha tervezett volt a gyerek előtte miért nem kerestél olyan melót, ahol rendesen határozatlan időre be vagy jelentve? Én is voltam ilyen hosszabbítgatós helyen, de amikor komolyan szóba került a babaprojekt kerestem másik állást, pont ezért (fél év után találtam, utána még egy évet dolgoztam ott, és akkor lettem terhes, GYED után vissza is vettek oda). Ha meg "becsúszott" akkor felelőtlenek vagytok.
2022. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
85%

kérdező, rossz volt olvasni a válaszaidat, nem irigylem szegény lakáskiadót, szívességet tett, és ez a hála

azonnal nemet kellett volna neked mondani, átmenetileg sem kellett volna beengednie a lakásba

szerintem sos keress másik helyet, mert apád is elveszíti a feje fölül a lakhatást, ha ezt sokáig így folytatod

azért a pofátlanságnak is van határa

2022. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!