Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kirakhat e a főbérlő gyerekkel...

Kirakhat e a főbérlő gyerekkel ha egyébként fizetve van minden?

Figyelt kérdés
nehéz helyzetbe kerültem 1 éves kisfiammal akit egyedül nevelek, jelenleg apám által bérelt házban lakunk. a főbérlő határozatlan időre megengedte hogy ide jönnünk,annyi volt a kikötése hogy igyekezzünk minél hamarabb, de nem volt határidő megszabva. albérlet és rezsi mindig időben van fizetve, nincs lelakva a ház és ő sem szorul a lakhatásra, egyetlen indoka hogy ő nem kiskorú gyerekkel adta ki apámnak. most néhány napja közölte hogy amennyiben a gyerek (még ellenem sincs kifogása) nem megy el innen abban az esetben 1-én apámnak is nekünk is költöznünk kell. ezt megteheti? mit tudunk tenni ellene? apámat ide köti a munka és nekem is itt lesz amint megy a kicsi bölcsődébe (június közepétől) így fontos lenne hogy itt maradjunk, sajnos semmilyen kiadó ingatlan nincs megfelelő távolságon belül

2022. máj. 29. 22:43
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal ha akkor kérsz munkanélkülit, ami 3 hónap, akkor biztosítva vagy a szülés napján. A bíróság pedig megelőlegezheti a gyerektartást, aztán behajtják az apán fél évre visszamenőleg. Olvass ezeknek utána és/vagy van ingyenes jogi segély a bíróságokon heti 1x egy napom, kérj ott segítséget.
2022. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésnél maradjunk egyébként, igen, kirakhat, hiszen te nem szerepelsz semmilyen szerződésben, hivatalosan engedély nélkül tartózkodsz más tulajdonában, azaz betörtél.


Ha nem mész el magadtól, hanem kihívja a rendörs3get, kénytelen leszel abban a percben elcuccolni, különben nagyon megütheted a bokád. De nem értem azt sem, hogy ezen mit nem értesz, milyen jogalapon szeretnél maradni, ha azt mondja, menj el?

2022. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy meg moratórium van,nem rakhat ki:

Ü - Az általános kilakoltatási moratórium november 15-től április 30-ig tart. Viszont a (kisebb megszakítással) 2020. március 11. óta fennálló veszélyhelyzet alatt "rendkívüli" kilakoltatási moratórium van érvényben: egész évre vonatkozóan senkit nem lehet kilakoltatni: sem a nemfizető bérlőt, sem az árverezett ingatlan volt tulajdonosát. Még jogerős ítélet alapján sem, kiköltözési nyilatkozat mellett sem! Jelenleg emiatt a bérbeadás, illetve az árverési vétel is fokozott kockázattal jár, hiszen nem lehet tudni, meddig tart még a veszélyhelyzet, illetve a kilakoltatási moratórium és mikor jut hozzá a tulajdonos az ingatlanához.


Tele van vele a fb. Van aki 2 eve vett ingatlant es azota se ment ki a regi tulaj.

2022. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
33, a moratórium arra vonatkozik, ai hivatalosan ott lakik. A kérdező meg a gyereke nem, hát ennyi erővel én is odaköltözhetnék a gyerekemmel, és kérhetném, hogy ne rakjanak ki 😅
2022. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!