Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kutyásoknak kiszoktátok adni...

Kutyásoknak kiszoktátok adni a lakásotokat?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom Miskolcon

Most fejeztem be a felújítását.

Illetve már egy ideje készen van


Csak át álltam arra,hogy a lakásban minden előre fizetős legyen.

Villany,gáz,víz


Annyi a lényege a kártyás előre fizetésnek,hogy csak annyi villanyt,gázt,vizet tudsz használni amit elötte megvásároltál.


Szóval van most egy lakó aki 1 évre ki venné szerződést is írna,csak hát kutyával jönne,ami nálam eléggé tabu.



2022. szept. 16. 09:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván ott a kaució a karok fedezésére…

De minek kínlódni kutya/macska által okozott károkkal, ha állat nélkül is ki lehet adni egy lakást?

2022. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 nemaRendőrség ***** válasza:
94%

Mi nemsokára akarunk kiadni, én úgy vagyok vele, hogy jöhet gyerek, jöhet kisállat, nem érdekel, viszont bőven áron felül adom.


20-30e forinttal drágábban havonta, hogyha bármit elrontanak a kaución felül akkor ki tudjam fizetni.


Illetve havi kaucióra is gondoltam, egy 10%/hó, mert sokan nem tudják megengedni a 2-3 havit, legyen akkor 1-2 havi, de akkor minden hónapban van plusz 10% aminek egy részét év végén vagy a kiköltözéskor egyben az egészet visszakapnak (persze csak akkor ha nincs semmi baj).


Mivel kisállat/kisgyerek barátként akarom hirdetni így szerintem nem lesz gond.


Az előrefizetős óra viszont jó ötlet

2022. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
43%
Én áron alul hirdettem a lakásom, de kutyásnak és színesfémtolvajoknak nem adom ki.
2022. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%

Állatbarát vagyok bérbeadóként is, nekünk is van kutya, macska.

Így aztán a bérlőmnek sem tiltom, de eleinte míg jól meg nem ismerjük egymást, havonta megbeszélt időben ellenőrzést tartok és ha találnék kárt, azt azonnal, a kauciótól függetlenül ki kellene javítatnia, ne halmozódjon nekem évekig. Azért a feltételes mód, mert eddig erre még nem volt példa, pedig 6-8 évekig laknak nálam, a jelenlegi is 5-ik éve, macsekkal.

Nálam eleve csak egyedülálló, 30+-os értelmiségi férfi jöhet szóba, így aztán gyereket nem is kell tiltanom.

Nem mindig volt ez így, de évtizedek keserves megtapasztalása vezetett idáig, azóta béke van.

Dohányozni csak lakáson kívül, ami nem jelenthet gondot, mert nagy terasza van a lakásnak, bár nem családi ház és nem panel.

2022. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes amit a fizetős órákról írsz Kérdező!

Villanyról tudok, nálunk is az van. Gáznál is lehetséges, de részben rohadt drága, másrészt millió engedély kell hozzá és még rászorultsági alapon is bírálják, tehát templom egerének kell lenned, hogy megkapd.

Viszont előrefizetős vízóráról még nem hallottam, pedig eléggé tájékozott vagyok ezen a téren bérbeadóként.

2022. szept. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképpen! Főleg, ha most újítottam fel.
2022. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

15#

Pedig a az előre fizetéses vízóra is kb. Ugyanazon az elven működik,mint a többi...


Van hozzá egy mágneskártya amit tetszőleges alkalommal tetszőleges összeggel fel kell tölteni,aztán utána azt az összeget el tudja használni.


Sok utána járásba került míg végül be tudtam ezeket szereltetni.

De így akartam meg oldani,mert voltak már rossz tapasztalataim,nem fizetésekkel.


Miskolcon van ez a kiadó lakás,itt sajnos gyakoriak.

2022. szept. 16. 12:03
 18/30 A kérdező kommentje:

A bútorokat annyira nem sajnálom.

Leginkább,olyan bútorok vannak ott,amit régen a saját lakásomban használtam.


Majd fokozatosan új bútorokat vettem,kidobni a régit,nem volt kedvem,inkább abba a lakásba tettem be, amit kiadok most.


Amit sajnálok,most újítottam fel a lakást pl.az új beltéri ajtókon

( nem akarok kaparásnyomokat látni)


Kicsit előitéletes vagyok,ilyen szempontból azokkal akik háziállatokat tartanak.

Meg akik gyerekkel jönnének.

2022. szept. 16. 12:12
 19/30 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan ahogy írod kérdező.

És mi a megoldás erre? Bérlő, kutya nélkül.

2022. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
34%
Inkább ki sem adom mint egy kutyásnak kiadjam.
2022. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!