Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Rossz környéken jobb lakni...

Rossz környéken jobb lakni olcsón, ahol bevédenek, vagy kultúráltabb helyen drágábban, ahol fel is fordulhatnál?

Figyelt kérdés

Rossz környéken élek jelenleg.

Állandóan azt hajt, hogy keressek már annyit hogy le tudjak lépni, építem a karriert.

Csak amióta van egy zaklatóm, bántalmazó, kicsit másképp kezdem látni a világot.


Ezen a rossz helyen ugyanis mindig van vmi balhé, rendszeresek szinte a rendőrök vagy mentő is, a szomszédok figyelnek mindenre(állandó készenlét van), azaz ha sikítok ha bajom van, a szomszéd pl egyből ki fogja hívni a rendőröket, nem kicsit van összetartás is, egymás "bevédése"is. Vagy olyanok akikhez átmehetsz ha nincs valamid otthon, mindenki odavissza segit mindenkit. És kamerákat akarnak felszereltetni.


Ha viszont elmennék vmi kultúráltabb helyre(végre), ahol a szomszédok a másikra rá sem néznek, nem razziáznak szinte soha rendőrök sem, nincs senki készenlétben sem, ott mondhatni engem csendben ki is nyírhatnának lazán azt se venné senki észre. Vagy olyanok is, ha átkopognék "sóért", ki se nyitnák az ajtót.


Vagy nem jól látom az egészet hogy jóformán biztonságosabb egy rossz környéken élni?



#környék #a biztonság?
2022. dec. 1. 18:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Közössége válogatja, ahogy a példád is mutatja.
2022. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Soha nem laknék ilyen ócska környéken.

Jó helyen soha nincs balhé.

Te hozzászoltál a zűrös környékhez.

Ha ez hihető egyáltalán.

Budán még a kocsit sem zárom az utcán..

2022. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

De most ez nekem így olyan zsákutca lett akkor.

Nem bűnözők közt akarnék élni, de olyan helyen sem ahol kvázi teljesen lennék kiszolgáltatott védtelen.

Akkor mégis hol éljek?

2022. dec. 1. 19:02
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én elég jó helyen lakom Budán.

Valóban, nem megyek át sóért a szomszédhoz, viszont van itthon.

Azt sem tudom hogy hogy hívják a szomszédot, viszont nem is érdekel.

Nem foglalkozik senki a másikkal, és ez nagyon jó.

Teljesen az ellentéte a tiédnek, de nem is kell félni.

2022. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

De engem pont egy bántalmazó világosított fel.

Nem mer megütni, illetéktelenül behatolni, amikre ugyan kísérleteket tesz, de nem tud kibontakozni, MERT a szomszéd figyel, mert már ismeri tudja mi van, kijönnek hárman is a folyosóra ha erőszakoskodik és visszavesz egyből, vagy pont rendőr jön, még a ház előtt is szinte haptákban áll velem szemben az, aki mondjuk egy lakatlan szigeten agyon is verne.


Ugyanez a szitu kulturált helyen másképp:

Simán be tudna taszigálni a liftbe vagy lepcsőházba, erőszakkal bejönni, be fogja közben a számat, vagy késsel a hátamban kísérne fel, magunkra zárni az ajtót.


De inkább nem is ez érdekelne, hanem hogy hol akarjak lakni akkor?

2022. dec. 1. 19:15
 6/22 anonim ***** válasza:
50%

Budán még a kocsit sem zárom az utcán..

Rosszul teszed. Budai óvodában dolgozom, s míg tartott a szülői értekezlet, megfújták egy szülő kocsiját.

2022. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
kérdező, ez valami CCC környék...??
2022. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Olcsó környék az olcsó rétegnek.

De ez az a réteg csak, ami mindenre fel van készülve úgy, hogy azonnali reagalásokra képes, beleállnak simán a konfliktusokba, szitukba, ha van, és nem szőnyeg alatt lapzlulva osonnak el vagy leskelődnek, hanem részt vesznek helyből abban ahol van vmi gondolkodás nélkül.


Tényleg ebből beugrott nekem amikor még tinin nem tudtam lerázni egy srácot és megkértem egy "rosszarcút", hogy segítsen nekem. Azt látnotok kellett volna ahogy azonnal átkapcsolt az agya es nem körbemagyaraztatta velem a témát hogy mert mi van, meséljél, hanem a tekintete is egyből megváltozott, éles szúro szemek azonnal, es kérdezte hol van ki az, és már vitt is magával, hogy elintézze a másikat. Szinte EGYETLEN félmondatomra. Ő is ilyen "készenlétes", ahol baj van, vagy balhé, azonnal UGRIK és intézi.


Na ilyenek közt élek felnőve is.


Csak eddig szépen fű alatt itt gyűjtögetek, meg álmodozom, hogy kilépek innen, építgetesem sikeresen is a karrierem, elképzelem az értelmes közeget ahol nem kopognak rám hogy ezt meg azt körözik tudok e róla meg ilyenek :D, hogy nilyen jó is lesz nekem VÉGRE értelmes emberek közt élni értelmesen, erre most egy bántalmazó nagyon keresztülhúzta most a gondolkodásom, már azt sem tudom tényleg azt kéne e akarnom, amit eddig akartam és menni el innen.

2022. dec. 1. 19:50
 9/22 A kérdező kommentje:
Neked lenne pszichológusra szükséged. Beteg emberek a szemelyeskedő emberek.
2022. dec. 1. 19:53
 10/22 A kérdező kommentje:

A nane oldalán is van, hogy lehetőleg közterületen jobb lenni, ha lakásban bántalmaznak oróbálj kimenni az utcára stb. IGEN nagyon nagy befolyasa tud lenni egy nyamvadt szomszédnak is!

Akinek ez röhögés téma húzzon a fr.ncba.

2022. dec. 1. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!