Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy szokás albérletet kivenni...

Hogy szokás albérletet kivenni? Amikor elmentek megnézni egy potenciális albit, visztek magatokkal foglalót vagy a teljes összeget?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy kell ezt igazán csinálni ( talán mert sosem volt választási opcióm )

de hogy szokás?


1. Amikor ti mentek albit nézni, akkor van nálatok kp-ban 2 hó kaució + 1 havi lakbér?

Félnék magammal hurcolászni egyik albiból a másikba, városon keresztül kb 400e forintot...


2. Vagy csak foglalót visztek magatokkal? Ha igen, akkor milyen összegben?

(Budapestről beszélünk, min 25 négyzetméter, kevesebb mint 40 negyzetmeter lakásokat nézek, egyedül költözöm majd ) Milyen összegű előleget vagy foglalót szokás adni?

3. Szokás már rögtön a megtekintés napján szerződést kötni?

A tulajoknál van ott előre megírt szerződés?

Vagy ezt később szokás megbeszélni a tulajjal messengeren hogy találkozzunk 3 nap múlva X helyen és aznap lepapírozzuk, odaadja a kulcsot, stb?

4. Mi a garancia arra, hogy ha adok foglalót, a tulaj nem teszi el a pénzt, és nem adja ki másnak a lakást?

Oké írunk egy papírt róla amin ott van az aláírása... de mennyire biztonságos ez?


Ti hogy vesztek ki egy albérletet?


2022. dec. 10. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebben nem volt jellemző a közjegyzős szerződés Megnéztem a lakást, eldöntöttem, hogy jó lesz. A tulaj, hozott egy papírt a földhivatalból, amin rajta van, hogy övé a lakás, meg az igazolványait, meg utolsó pár havi közüzemi számlát. Elmentem OTP -be, vettem le pénzt és írtuk a szerződést. Most ezt telefonról át lehet utalni. Illetve sokan a közjegyző előtt kötött szerződést használják. Biztonságos és egyszerű, igaz nincs ingyen. Közjegyző nincs a helyszínen, szóval a pénzt ne vidd magaddal!
2022. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

"Szokás már rögtön a megtekintés napján szerződést kötni?"


Nem, azt még nem, csak megmondani, hogy szeretnéd kivenni.



"A tulajoknál van ott előre megírt szerződés?"


Nem, hiszen az adott bérlővel való megállapodásra szabjátok együtt a szerződést. A fő elképzelésről viszont minden infót el kell mondania neki is, neked is, hiszen ebből derül ki, egymást keresitek-e.

2022. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Nehéz ügy, mert valószínűleg naiv vagy ez ügyben, ha egy csalóval kerülsz kapcsolatba, át fog verni.

Ha tetszik a lakás, akkor vigyél valamennyi foglalót, de semmiképpen sem a két havi kauciót, és az első havi lakbért.

Aki foglalónak ennyit kér, az valószínűleg átverés.

Szerződést és kauciót beköltözéskor írjatok, ha lehet utald a pénzt, hogy nyoma legyen.

Ha nem megy bele az utalásba, akkor is simlis.

2022. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
3: Nekünk közjegyző által hitelesítve van, hogy KP kell fizetni. ;)
2022. dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Foglalót puszira sosem adok mert átverhetnek.

Tulajok felének ez nem tetszett úgyhogy velük nem is jutok dűlőre.


Úgy szoktam, hogy megnézem a lakást, tulaj később átküldi emailben a szerződést, átnézem és ha minden rendben kér időpontot közjegyzőhöz.

Közjegyzői díjat felesben fizetjük, aláírjuk a szerződést, kauciót átadom, közjegyző lepecsételi, hogy minden úgy történt ahogy le van írva és tanúsítják, hogy nincs törvénytelen a szerződésben.

2022. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Bérbeadóként tudok írni:

Én SOHA nem fogadok el azonnali foglalózást. Akiket odahívtam aznapra, másnapra, azoknak mind megmutatom még a lakást. Aztán kölcsönösen visszajelzünk, hogy nekik kellene-e a lakás (hiszen nyilván nem csak egyet néznek meg), másrészt meg, hogy részemről jöhetnek-e (szimpatikusak-e).

2022. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem több lakásom van amiket kiadok. Úgy szokott kinézni, eljön, megnézi, ha tetszik is mindig mondom, várjon egy napot, gondolja át, ha kell akkor hívjon. Ha felhív, hogy kell, akkor átküldök neki szerződést, megbeszéljük, ha kell módosítunk rajta, amikor kész foglalok időpontot a közjegyzőhöz, odamegyünk, aláírunk, megkapom a pénzt és átadom a lakást. Egyszer volt olyan, hogy valaki azonnal vette elő a sokszázezret, hogy akkor ő azonnal fizet meg kiveszi, de ez nekem nagyon furcsa volt, mondtam hogy tegye el a pénzt, majd a közjegyzőnél veszem át, mondtam neki nyugodjon meg, nem adom ki másnak a lakást. Amúgy ha többen vannak versenyben, mindig annak adom akivel először tudok menni közjegyzőhöz és fizet.
2022. dec. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Soha nem volt nálam semmi kp. Ha ott helyben eldöntötte a tulaj, vagy a főbérlő, hogy nekem adja ki a lakást, vagy szobát, akkor mondtam neki, hogy jó, várjon x percet, lemegyek a legközelebbi ATM-ig. Majd átolvastuk együtt a szerződést, aláírtuk, és leszámoltuk a pénzt, de olyan is volt, aki mondta, hogy ne fáradjak, ez a számlaszáma, utaljam át.

2016 óta albérletezek, a foglaló fogalmát sem értem. Van a lakbér, amit havonta fizetek, meg a kaució, amit egyszer adok oda, mikor beköltözök, és visszakapom, ha kiköltözök. Miért kéne foglalózni egy lakást? Ha a tulaj ott helyben úgy dönt, hogy beköltözök, akkor utalom/leszámolom neki a lakbért meg a kauciót, aláírjuk a szerződést, kész.

Ha gondolkodási időt kér bármelyikünk, akkor meg miért is kéne pénzt adnom neki? Majd felhívom holnap, hogy "igen, ezt a lakást szeretném", vagy felhív ő engem, hogy "igen, téged szeretnélek bérlőnek".

2023. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!