Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ez így korrekt ár?

Szerintetek ez így korrekt ár?

Figyelt kérdés

Van a szüleimnek egy 2 szobás 50m2 lakásuk 11.kerület vahot utcában(sima panel)

Több mint húsz éve vették meg befektetési célból

( azóta folyamatosan ki volt adva albérletbe)


23 éves vagyok tavaly nyár óta lakok benne

Azzal a feltétellel,hogy havi 60 ezret fizetek nekik albérleti díjként+ fizetem a rezsit.


Tudom,hogy egy piaci albérlet többe kerülne,de egy picit sokallom az összeget.



2022. dec. 26. 13:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%
Ha vannak testvéreid, s csak ez az egy lakása van a szüleidnek, akkor velük csesznének ki, ha nagyon olcsón adnák ki neked.
2022. dec. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
Vagyis kapsz a szüleidtől havi 50-80 ezret (amit megspórolsz azon, hogy nem egy idegen albérletben laksz)
2022. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy ha a szülei nem törlesztenek semmi hitelt akkor ez egyszerű keciség. Mit kérsz albérlet díjat a saját utódodtól aminek az lenne a célja, hogy boldogabb élete lenne mint a tiéd volt? Saját gyerekeken akarsz gazdagodni befektetési céllal?

A pénz nem minden 💸

2022. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%

13-as, honnan tudod hogy nekik nem e a nyugdíjuk kiegészítesere vagy a rezsire kell a pénz.


Nem hinném, hogy ez "keciség" lenne. Nem ismered a szülői hátteret.


De ha még jól állnak akkor sem egy "keciség", hogy kérnek 120 ezer helyett 60 ezret.

2022. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
17%

Neked mindened a profit csak ebben bírsz élni ok

De saját gyermekeket nem bírod kihagyni belőle? Nekem nincs gyerekem azért kérdezem

Ên anyàmtól mosolyt kaptam nem örökséget az nem lesz mert nincs mit meg a hitelek miatt

2022. dec. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
2 szobás, magad mellé veszel egy havert, és neked már nem is kerül semmibe...
2022. dec. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
18%
Én 18 éves koromban kaptam a II. kerületben egy lakást még az egyetem kezdése előtt. Szép lett volna ha bérleti díjat kellett volna fizetnem akár akkor akár most...
2022. dec. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
17 csakhogy kérdező nem kapott lakást.
2022. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Több ismerősöm is van, akik úgy nem kaptak lakást, hogy a szüleik a nevükre íratták volna, de úgy igen, hogy ott lakhattak a lakásban ingyen fiatal felnőttként, pláne egyetemistaként. Nem kell ehhez gazdag családnak lenni, van amikor "csak" 1 extra lakása van a szülőknek és egy lakásban lakott mind a 2-3 gyerek egyetemistaként.
2022. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
77%

ma 10:24

Azért régi árak mellett is nem 1-2 havi megtakarítás egy lakás. Meg valamilyen szinten ha az ember felnőtt akkor kezdjen már el magáról gondoskodni és ne a szüleitől várja hogy a feneke alá raknak mindent.

2022. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!