Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fizetünk vagy megyünk?

Fizetünk vagy megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg albérletben lakunk (kis család 2 felnőtt 1db 4 éves kisgyerek) majdnem 1 éve jöttünk ide (márciusban lesz 1 év) nappalikonyha ami egyben van és egy szoba 40nm. Ezért fizetünk 140.000ft+18ktg+ rezsit. Eddig rendben van, természetesen mindig mindent időben fizetünk 1x sem volt késés se itt sem máshol. Viszont a főbérő most hívott hogy az árak nagyon elszabadultak és emelni szeretne most, mondtam hogy értem és mennyit? erre ő: Minimum 40.000ft al Itt hangsúly a "Minimum".


A lakás jelenlegi árak mellet rendben volt de mondhatjuk hogy nem egy olcsó de ez nekünk most nagyon nem korrekt.


Pontosan tudom hogy a tulaj azt tesz amit akar csak ez nekem nagyon unkorrekt vagy extrém. Fiam idén kezdte az ovodát és megint költözni máshova... Ugye jól tudom hogy azt mondhatom neki hogy az egy évig ami a szerződésben van nem emelhet árat? legalább ennyi időnk legyen kitalálni mi legyen...



2023. jan. 18. 14:32
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem kerüld ki a főbérlőt, kérdezd meg a tulajdonost, hogy ő mennyiért adná ki ezt az ingatlant. Úgyis a tulajdonos határozza meg az árat nem a főbérlő.
2023. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Bocsánat akkor én irtam rosszul tulajtól bérlejük csak valamiért mindig főbérlőnek hívom... (én hibám bocsánat)
2023. jan. 18. 14:39
 3/59 anonim ***** válasza:
93%

Nem árt, ha érdeklödsz, mennyi mostanában azon a környéken egy ekkora lakás bérlete rezsivel.

Nagy valószínüséggel máshol sem kapsz olcsóbban hasonló lakást, éppen ellenkezöleg, az árak mennek fel, mindenhol többet kell fizetni.

Ha meg vagytok elégedve a hellyel, fizessétek a magasabb összeget, akkor nem kell költözni.

2023. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg fix határidős szerződésnél nem mondhat fel (hacsak nincs valami komoly probléma) és nem emelhet díjat. De ha szívóztok akkor márciusban simán kitehet, mármint nem hosszabbít szerződést és kész. Mérlegelném, hogy mennyire éri meg beleállni egy vitába.
2023. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt emelés, méghozzá drasztikus. Megindultunk mi is, hogy keresünk másikat, hát gyorsan fel is adtuk, mivel vagy ugyanennyit kell fizetni, vagy még többet. Ez van sajnos, nem lehet mit tenni.
2023. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Hát igen ezt a részét is megértem. Én csak annyi mondtam neki hogy most emel 40 ezerrel akkor jövőre mi lesz megint 40 el emel és egy nappali konyhás 1 kis szobás lakásért el fog kérni 220+18 ami már nem 18 mert a közösköltség is 2x volt emelve az 1 év alatt szóval nemsokára jön az új emelés + rezsi?
2023. jan. 18. 15:03
 7/59 anonim ***** válasza:
82%

Hát nézd, tudom, hogy nem fog tetszeni, amit most írok, de pont ezért nem szokás albérletbe gyereket vállalni.


Ezt a havi 140 ezer+18 ezer ktg-et fizethetnétek ennyi erővel egy ugyanekkora, de saját lakásra vagy házra, és nem lennétek így kiszolgàltatva. 5 éve, mielőtt gyereket vállaltatok, még nem voltak ilyen hiteleket, tanulni kellett volna, dolgozni, spórolni, akárki külföldre menni pár évre, ahogy másik teszik és önerővel lakást venni.


Most így igen, ez van. A szerződés lejártáig amúgy nem emelhet, de utána igen.

2023. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%
Évfordulókor emelkedhet a bérleti díj. Addig nézz körül a környéken, hogy mennyiért van hasonló lakás ahova gyermekkel is lehet menni.
2023. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
98%

"akkor jövőre mi lesz megint 40 el emel és egy nappali konyhás 1 kis szobás lakásért el fog kérni 220+18"


hát ha annyi lesz a piaci értéke akkor ja.

2023. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
18%

Azt kell mondjam a 7-el nagyon egyet tudok érteni.

Most ezzel szivatni fogtok másokat is, beindul egy ilyen körforgás, és csak a rabszolgatartó munkáltatók jönnek majd ki jól belőle mert mindent megtesztek hogy több pénzhez jussatok a főnök meg majd azt hiszi most már az a normális hogy a dolgozóval a pénzért bármit megtehet mert kiszolgáltatott helyzetben van.

Le merem fogadni, bocsi, hogy szakmunkás vagy betanitott melósok vagytok, igy tényleg nem lett volna szabad ebbe az országba szülni.

2023. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!