Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fizetünk vagy megyünk?

Fizetünk vagy megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg albérletben lakunk (kis család 2 felnőtt 1db 4 éves kisgyerek) majdnem 1 éve jöttünk ide (márciusban lesz 1 év) nappalikonyha ami egyben van és egy szoba 40nm. Ezért fizetünk 140.000ft+18ktg+ rezsit. Eddig rendben van, természetesen mindig mindent időben fizetünk 1x sem volt késés se itt sem máshol. Viszont a főbérő most hívott hogy az árak nagyon elszabadultak és emelni szeretne most, mondtam hogy értem és mennyit? erre ő: Minimum 40.000ft al Itt hangsúly a "Minimum".


A lakás jelenlegi árak mellet rendben volt de mondhatjuk hogy nem egy olcsó de ez nekünk most nagyon nem korrekt.


Pontosan tudom hogy a tulaj azt tesz amit akar csak ez nekem nagyon unkorrekt vagy extrém. Fiam idén kezdte az ovodát és megint költözni máshova... Ugye jól tudom hogy azt mondhatom neki hogy az egy évig ami a szerződésben van nem emelhet árat? legalább ennyi időnk legyen kitalálni mi legyen...



2023. jan. 18. 14:32
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
25%
Nem emelés nélüli évekig ott élésről van, szó hanem arról, ha benne van a szerződésben, hogy évente csak az éves infláció szerinti mértékkel emelhet akkor ne akarjon már többel/többször mert az van a szerződésben, és abban egyetztünk meg (a mai világban az is bőven elég)
2023. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
72%

Ha emelni akarok, először meg fogom kérdezni,hogy nektek belefér-e. Ha nem mentek bele, és az alberletpiacon jóval többért is kiadhatom a lakást, akkor fel fogok mondani, 2 hónapossal, teljesen jogszerűen.

Az, hogy mi bőven elég szerinted, nem értelmezhető a szabadversenyes piacon. Ha többért ki tudom adni, kit érdekel, hogy szerinted minek kéne elégnek lenni.

Nem jótékony szervezet vagyok.

2023. jan. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
30%
32-es. Nem azért de #31-nek igaza van. Igen megteheted, de marhára nem fair. Jótékonykdoni nem kell, de korrektnek lennni és tartani magad a szeződésben leírtakhoz igen. (Szivességi lakáshasználóval jótékonykodsz max). Amúgy akkor én is megkérdezem, akkor mi a frásznak beírni az infláció vagy akármi követő emelést? Ha annyival és annyiszor emelsz amenyivel akarsz, és ha nem tetszik kiraksz? Más ha családi/egyéb okból mondod fel mert nyilván nincs a szeződésben, hogy nem adhatod el, költözhetsz be ,stb. De azért mert többel emelnél mint ami jogos, azért elég undorító húzás.
2023. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
88%

31: De mindenki abban állapodik meg, amiben akar! Én ilyenről még nem hallottam, hogy rögzítve lenne évekre előre (!), hogy mennyit lehet emelni.

Ki tudja, mi lesz 3 hét múlva? Teljesen irreális 1, 2, 3 évre előre megszabni, hogy ami most 100, az 2 év múlva is maximum 123 lehet.

Hónapról hónapra történnek teljesen váratlan dolgok, már az sem biztos, ami tegnap volt. A szolgáltatás jellegéből adódik, hogy az ember igyekszik stabilan kiszámíthatóan tartani egy hosszútávú lakhatást, de nem vállalhat a teljes gazdasági környezetért a bérbeadó veszteséget. Egy ilyen üzletben a bérlő és a bérbeadó egyaránt kell vállalja a rajtuk kívül álló körülmények változásáért a terheket.


Képzeld, van olyan, hogy valaki 7 hónapig airbnb-zik egy lakással és csak 5 hónapra adja ki hosszú távra. Azután szezonban újra airbnb és télen újra hosszú táv.


Értelmezhetetlen, hogy ha valaki 1 évre kötött szerződést, akkor mért van megütközve, ha az 1 év elteltével szóba kerül az új megállapodás. Egy évre állapodtak meg abban, hogy a lakás hosszú távra ki lesz adva, azután akár meg is szüntetheti ezt a tevékenységet a tulajdonos, mert másra akarja használni a lakását.

Sőt, menet közben is megszüntetheti, csak a szerződésben vállalt kompenzációkkal.

2023. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%
34. Szerintem 31 határozatlan szeződésről beszél (azokban-ahogyan az enyémben is -meg van határozva, hogy évente 1* lehet inflációkövető emelés). A határozott egy év, aztán új szeződés, más tészta...
2023. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%

35: Értem, de ezen a területen mozgok, és arról számolok be, hogy sose hallottam ilyenről és az én szerződésemben nincs. Tájékoztatásul mondtam.


És a mostani gazdasági környezettől ez tejesen idegen. 2020. márc. 11-én lezárták a határokat, minden bérlő hazament, a bérleti díjak leestek 180000-ről 80000-re, 2022 végére alatt kúsztak vissza ugyanoda - mert visszajöttek az emberek, újra akkora a kereslet. Szerinted most is 80 000-ért kéne kiadni a lakást? Nonszensz. Erre még plusz a valós infláció 25-80%, jegybanki alapkamat 13%, bankközi irányadó kamat 18%, állampapír 16%... Legjobban akkor járna minden bérbeadó, ha hazaküldené az összes bérlőt és ezekbe tenné a pénzét, mert az 2x annyi hozam, mint amit a bérleti díj hoz. Csak jófejségből nem csináljuk ezt meg, ha már van egy jó bérlő és/vagy bejáratott üzlet. DE emelünk. A pék is vagy bezár, vagy emel.

2023. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%
* Bocsánat, de 3-4-szer annyi hozam, ha a lakás értéknövekedését nem vesszük figyelembe, csak a bérleti díjat. Nekem 55-60 milliós lakás van 140 000-ért kiadva.
2023. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%

" Amúgy akkor én is megkérdezem, akkor mi a frásznak beírni az infláció vagy akármi követő emelést? "


Hát ez szerintem is hülyeség, ha a hivatalos infláció 15 százalék, akkor 100as albinál 115re emeli csak, ha mondjuk az albérletpiac meg úgy elhúzott 3 év alatt, hogy kiadhatná 170ért?


Ezért nem írok bele semmi ilyen baromságot. Szólok, ha emelni akarok, és megállapodunk valamiben, egyebként meg jogom van felmondani. Neki is joga van felmondani és olcsóbbat keresni. Általában ez nem sikerül, mert ha reálisan van beárazba az albérlet, akkor nem fog úgysem olcsobbat találni.

2023. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
28%
Rejtély akkor miért van jopár olyan ismerősöm, meg itt is olvasni gyakran, hogy a tulajdonos évekig nem emel...Amúgy akinek kell a pénz, és annyira nem éri meg lakást kiadni, nyugodta adja el a lakását és fektesse másba, senki nem tartja vissza.
2023. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
Nem rejtély ez, valakinek nem számít az emelés mértéke, valaki meg szeretné megkapni az ingatlan reális értékét. Semmi rejtély.
2023. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!