Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fizetünk vagy megyünk?

Fizetünk vagy megyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg albérletben lakunk (kis család 2 felnőtt 1db 4 éves kisgyerek) majdnem 1 éve jöttünk ide (márciusban lesz 1 év) nappalikonyha ami egyben van és egy szoba 40nm. Ezért fizetünk 140.000ft+18ktg+ rezsit. Eddig rendben van, természetesen mindig mindent időben fizetünk 1x sem volt késés se itt sem máshol. Viszont a főbérő most hívott hogy az árak nagyon elszabadultak és emelni szeretne most, mondtam hogy értem és mennyit? erre ő: Minimum 40.000ft al Itt hangsúly a "Minimum".


A lakás jelenlegi árak mellet rendben volt de mondhatjuk hogy nem egy olcsó de ez nekünk most nagyon nem korrekt.


Pontosan tudom hogy a tulaj azt tesz amit akar csak ez nekem nagyon unkorrekt vagy extrém. Fiam idén kezdte az ovodát és megint költözni máshova... Ugye jól tudom hogy azt mondhatom neki hogy az egy évig ami a szerződésben van nem emelhet árat? legalább ennyi időnk legyen kitalálni mi legyen...



2023. jan. 18. 14:32
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
2023. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
68%
Viszont azt mondani, hogy azért, mert valakinek nem emelnek, bszódjon meg az, aki reális, és emel, nonszensz.
2023. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
39%

Mikor emelhetünk bérleti díjat?


- Ha tényleg pár éve újítottuk fel "normálisan" a lakást vagy pár éve épült


- Ha tényleg van mozgástér a lakás bérleti díjában a lakás életminőségéhez képest.


- Ha a bérlőnek tényleg alternatíva a lakás, még az emelt áron is, anélkül, hogy egy forintot is rá kellene költenünk.


- Ha inkább abban vagyunk biztosak, hogy a bérlő gond nélkül fogadja el az emelést és nem abban, hogy elköltözik egy „jobb” lakásba.


- Csak azért nem feltétlenül emelhetünk bérleti díjat, mert már "régen" emeltünk.


Ha a lakásunk az utolsókat rúgja az albérletpiacon, ha az utolsó bérlőnkkel állunk szembe, aki után vagy el kell adnunk a lakást, vagy pedig fel kell újítani sok-sok millióért (ha egyáltalán van annyi megtakarításunk), akkor kétszer-háromszor-négyszer is gondoljuk meg, hogy feladjuk-e a kényelmes és biztos bérlőt egy bizonytalan és teljesen ismeretlen bizonytalanért.

2023. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
30%
Senki nem mondta, hogy "baszodjon meg".
2023. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
80%

"Ha a lakásunk az utolsókat rúgja az albérletpiacon"


Lol, 30 éve hozzá sem nyúlt lakást adtam ki mamabútorokkal, 3 nap alatt, annyiért, amennyit akartam kapni érte. Közjegyzői okirattal meg nyilván be vagyok biztosítva.


Miket vizionál ez a cikk, akkor emelhetek csak, ha felújítok? Esetleg évente bútort ne csereljek a tisztelt bérlő igénye szerint, aki 5.éve 100ezret fizet a 200at érő albérletért, csak mert megbízható?Hol éltek ti😂

2023. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
76%
Tököm nem venne ki egy mamabútoros 30 éve lerohadt lakást. Örülj neki, hogy vannak még igénytelen emberek.
2023. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
65%
Örülök neki, a te véleményed meg hidegen hagy. Álmodban fognak neked emelés nélkül felújítani meg dizájnolni, csak mert ott laksz régóta. Fordítva ülsz a lovon, egyelőre másnak a lakásában laksz, nem te adod ki.
2023. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
78%

"- Csak azért nem feltétlenül emelhetünk bérleti díjat, mert már "régen" emeltünk."


El kell hogy keserítselek: nemcsak hogy emiatt emelhetek, hanem bármi miatt. Vagy megadják amit kérek, vagy nem lesz rá kereslet, ha túláraztam, ilyen egyszerű.

2023. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
70%
Nem zavar, hogy ez idézet egy ingatlanos cikkből? Egybeként emelj nyugodtan és örülj neki ha találsz balekot aki kifizeti. Nem sajnálom tőled, hála égnek nem én vagyok :)
2023. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%
Istenem óvoda...Fogjátok már fel, hogy mindenki a saját érdekeit nézi: A tulajdonosnak az a jó bérlő, akire minél több pénzért rá tud sózni egy putrit amire nem kell költeni, a bérlőnek meg az a jó tulaj, aki minél olcsóbban ad ki minél jobb lakást. Persze ez így elég saroks de alapvetően igaz.
2023. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!