Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ha felmondtâk...

Mit csináljak, ha felmondtâk az albérletem?

Figyelt kérdés

Ki mit csinàlna ebbe a helyzetben?

Szóval albérletben élek ès a főberlőm pár napja jelentette be hogy eladja a lakás és február végéig költözzek ki. Szóval durván 30 napom van erre h hogy találjak, illetve kifizessem a kauciót. Probléma itt adódik. Sajnos nincs ennyi megtakarításom. Minden hónapban épp hogy kijövök a pénzből. Januári lakbért február 10.ig kellene kifizetnem. De ha kifizetem nem tudok kauciót fizetni egy új albérletbe, de közbe a főberlő csak akkor adja vissza állítólag a kauciót, ha mindent rendezek. De ugye februárban is ott fogok lakni mèg, így februári lakbért is kikell fizetnem február végén amíg kaptam a határidőt. Magyarul jobb esetben február végén vissza adja a kauciót talán, ha nem talál ki valamit hogy ezt meg azt megkell javítani stb stb. De közbe nekem februárban találni kell alberlet, azaz 2havi kauciót+1 havi lakbért kellene a leendő főerlőnek fizetnem. Ki mit csinálna ebbe a helyzetben? Én arra gondoltam, hogy mar nem fizetek ki februárban, nyugodtan vonja le kaucióból, így talán bebiztositom magam. De nemtudom ez mennyire lenne jó ötlet?!?! Szóval mit csináljak? Köszönöm.


2023. jan. 30. 06:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
65%
Ez a fizu egész biztosan kamu. 160 a lakás, 30 mondjuk a rezsi, marad 30ezer 3 emberre? Egy embernek is duplája a havi kaja. És akkor semmi buszbérlet vagy menzás kaja vagy egy nyomorult cipő.
2023. jan. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
81%
Ja félreszámoltam, mindegy. Ez kvára felelőtlenség így is.
2023. jan. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fizetsz neki februárban, akkor lesz 160ezer ftod és egy bukott kauciód.

Neked meg 2 havi új lakbér kéne meg kaució.

2023. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a felelőtlenség most?? Belekerultem egy ilyen helyzetbe. Ez így alakult. Apukra nem lehet számítani. Szüleim már nem élnek. Család úgymond nincs. Könnyű úgy beszélni akinek rendben az élete. Én annyit kérdeztem működhet e hogy kauciobol vonja le q lakbért. Ítélkezni nem itt kellene. Kíváncsi lennék ki hogy oldana ezt meg? Vállalnék több munkát, de mivel délután mát otthon vannak a kicsit így nem tudok. És amúgy jár családi és egyéb támogatás szóval senkit se veszélyeztetik.
2023. jan. 30. 09:28
 25/79 anonim ***** válasza:
92%

Senkit se veszélyeztetsz? Havi 60ezerből, amiből a kaját sem lehet megoldani? Ugyan, mit esztek bszki, ütes kenyeret? Aminek szintén ezer ft kilója?


Megnyugodtunk, hogy kapod a családit, abból aztán lehet 2 gyereket nevelni.

2023. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 A kérdező kommentje:
Mesélj barátom. Mi a teendő? Érdekel te hogy oldalad meg
2023. jan. 30. 09:34
 27/79 anonim ***** válasza:
69%

21! te mennyi időre fogadnál be néhány random rokont gyerekekkel?

Legjobb haverom elkövette ezt a mostani felesége anyjával és 2 gyerekével.

1,5 szobás panelbe betelepültek 6-an (haverom + barátnő + 6 hónapos gyerek és barátnő anyja + 2 kamasz gyerek).

Az 1-2 hónapból 1,5 év lett! Úgy tudtak megszabadulni tőlük, hogy lakás tulajdonos eladta a lakást, ők pedig (haverom+barátnő+ 2 éves gyerek) visszaköltöztek haverom szüleihez. A szülők pedig nem engedték oda +3 embert.


19 voltam.


Egyéb megjegyzésem: ha lenne párom (aki kb úgy élne mint te most) egy gyerekkel és szétmennék, szerintem nálam férfi létemre lenne jobb helyük a gyereknek. Egyszerű ok van, jóval többet keresek, tehát megfelelően tudom etetni, ruházni és saját családi házam van jó sok hitellel. Szóval biztos nem én keresnék albérletet.

A másik dolog: én kb ilyen körülmények között nőtem fel, és nem kívánom senkinek sem :( A mi esetünkben devizahitel és minmálbért kereső anya volt.

2023. jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
78%
Én pl nem a semmire szültem, de ez ugye már a múlt. Apukát is sz.rrá perelném a gyerektartásért, keresnék olcsóbb albérletet és nem válaszoltál a kérdésre: SENKI nincs aki egy hónapra befogadna titeket? Azért az beszédes, hogy egyetlen ember sem akar segíteni nektek.
2023. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
72%
Gyerekek apukához vagy gondozásba. Ez nem élet.
2023. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:
Mai világban mégis hova tudnék akár egy hónapra is bekoltozni? Gondolok itt ismerős, barát. 3 fő azért nem kevés. Bármilyen barát, ismerősrol legyen.apuka semmilyen formában nem játszik. Gondozasba adni? Látszik nincs gyereked ocsem.
2023. jan. 30. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!