Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ha felmondtâk...

Mit csináljak, ha felmondtâk az albérletem?

Figyelt kérdés

Ki mit csinàlna ebbe a helyzetben?

Szóval albérletben élek ès a főberlőm pár napja jelentette be hogy eladja a lakás és február végéig költözzek ki. Szóval durván 30 napom van erre h hogy találjak, illetve kifizessem a kauciót. Probléma itt adódik. Sajnos nincs ennyi megtakarításom. Minden hónapban épp hogy kijövök a pénzből. Januári lakbért február 10.ig kellene kifizetnem. De ha kifizetem nem tudok kauciót fizetni egy új albérletbe, de közbe a főberlő csak akkor adja vissza állítólag a kauciót, ha mindent rendezek. De ugye februárban is ott fogok lakni mèg, így februári lakbért is kikell fizetnem február végén amíg kaptam a határidőt. Magyarul jobb esetben február végén vissza adja a kauciót talán, ha nem talál ki valamit hogy ezt meg azt megkell javítani stb stb. De közbe nekem februárban találni kell alberlet, azaz 2havi kauciót+1 havi lakbért kellene a leendő főerlőnek fizetnem. Ki mit csinálna ebbe a helyzetben? Én arra gondoltam, hogy mar nem fizetek ki februárban, nyugodtan vonja le kaucióból, így talán bebiztositom magam. De nemtudom ez mennyire lenne jó ötlet?!?! Szóval mit csináljak? Köszönöm.


2023. jan. 30. 06:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
84%
Ugyis elveszik, ha nem tudsz nekik kaját sem venni, márpedig nálad ez jászik, hiába hőbörögsz. A gyereknek biztonságra lenne szüksége, egészséges ételekre, állandóságra. Ehelyett van az albérletes bizonytalan lét ahonnan egy hónap alatt kiraknak, a legalja szemét olcsó kaja meg a mindenről való lemondás, letbizonytalanság.
2023. jan. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 A kérdező kommentje:
Ki mondta nincs mit enni? Nagyon elment a téma azt hiszem. Kauciótra nincs pénzem ha kifizetem most q jelenlegi albérletem.
2023. jan. 30. 09:51
 33/79 anonim ***** válasza:
91%

Esetleg segélyszervezeteknél lenne érdemes érdeklődni. Valószínűleg hosszú idő, mire bekerültök, de hátha van ötletük.


A másik, hogy akkor nektek két szoba sok. Mondjuk nem tudom ki fog kiadni 2 gyerekkel egy szobás lakást (mondjuk külön konyhával), de ha azt tudjátok megfizetni (kaucióval), akkor azt kellene keresni. Esetleg munkásszállót tudnátok keresni, hátha az olcsóbb, főleg, ha kaptok hárman egy szobát és a gyerekek fél személynek számítanak.


Nem írtad hány évesek, de esetleg nem lehet őket otthon hagyni már egyedül? Akkor talán hétvégén elmehetnél takarítani, vagy az óvodában felajánlhatnád, hogy elhozod más gyerekét. Nálunk amúgy 5-ig volt ügyelet suliban is, ha kellett, persze összevont csoport, szóval nem tudom, hogy ez nektek segít-e.

2023. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 A kérdező kommentje:

Félre értés van.

Amugy óvodások a kicsik. Szóval egyedül nem lehet hagyni őket. Itt a fő kérdés az hogy ha nem fizetek most, mondható w hogy vonják le a kauciobol? Mert ha találok másik lakást nekem egyből kikell fizetnem 2 havit. Ennyi a lényeg. Nem tudom ki állított olyat hogy a gyerekek hiányt szenvednek bármibe is :)

2023. jan. 30. 10:34
 35/79 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tulaj extrán jófej, akkor megengedi. Ha nem az, akkor nem.
2023. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 A kérdező kommentje:
És ha nem engedi mi a következménye? Február végén igyis úgyis költözünk
2023. jan. 30. 10:40
 37/79 anonim ***** válasza:
93%
#37 Bukod a kauciót. Esetleg beperelhet, de nem valószínű, hogy be fog, hacsak nem laktátok le nagyon a lakást.
2023. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt már leírtam neked...


Ha a februári lakbért nem fizeted, azt levonja a kaucióból, marad még egy havi benn nála, azt meg nem fogja visszaadni szerződésszegés miatt. Vezesd már le, hogy miert járnál így jobban...


Egy havi albidijra a két havi díjat (kaució) bukod.

2023. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 A kérdező kommentje:
Nem laktuk le. Csak nekem legkésőbb február közepéig találni kell, kifizetni a kauciót és atcuccolni. Arra nem lenne időm hogy megvarjam a február véget hogy esetleg megkapjam
2023. jan. 30. 10:50
 40/79 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ő rakott ki. Ezek után a minimum, hogy leülsz vele, hogy megbeszéljétek. Megmondod, hogy megérted, hogy kell a lakás/el akarja adni, akármi, de neked gondot jelent most ezt is fizetni plusz az újat is. Megkérdezed, megoldható-e, hogy nem fizetsz, nézze meg a lakás állapotát, nincs mit felújítani utánatok, kárt nem csináltatok, amire a kaució kellene, ezért szeretéd betudni bérleti díjba.

Vagy belemegy, vagy nem.

Ha nem, akkor fizetéselőleg.

2023. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!