Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ha felmondtâk...

Mit csináljak, ha felmondtâk az albérletem?

Figyelt kérdés

Ki mit csinàlna ebbe a helyzetben?

Szóval albérletben élek ès a főberlőm pár napja jelentette be hogy eladja a lakás és február végéig költözzek ki. Szóval durván 30 napom van erre h hogy találjak, illetve kifizessem a kauciót. Probléma itt adódik. Sajnos nincs ennyi megtakarításom. Minden hónapban épp hogy kijövök a pénzből. Januári lakbért február 10.ig kellene kifizetnem. De ha kifizetem nem tudok kauciót fizetni egy új albérletbe, de közbe a főberlő csak akkor adja vissza állítólag a kauciót, ha mindent rendezek. De ugye februárban is ott fogok lakni mèg, így februári lakbért is kikell fizetnem február végén amíg kaptam a határidőt. Magyarul jobb esetben február végén vissza adja a kauciót talán, ha nem talál ki valamit hogy ezt meg azt megkell javítani stb stb. De közbe nekem februárban találni kell alberlet, azaz 2havi kauciót+1 havi lakbért kellene a leendő főerlőnek fizetnem. Ki mit csinálna ebbe a helyzetben? Én arra gondoltam, hogy mar nem fizetek ki februárban, nyugodtan vonja le kaucióból, így talán bebiztositom magam. De nemtudom ez mennyire lenne jó ötlet?!?! Szóval mit csináljak? Köszönöm.


2023. jan. 30. 06:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
100%

Ott, hogy neked a januári és februári lakbért is ki kell fizetned, azt mondod. Ez 320ezer, plusz a festés nem 80, de mindegy legyen annyi, ez 400. PLUSZ a számlák, amik érkeznek majd február közepén.


Szóval mondjuk 430-as kiadással a főbérlőd nyelje be a 240es kauciót?


PLUSZ, ha ez nem elég, a kaució NEM LELAKHATÓ akkor sem, ha fedez mindent!!

2023. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 A kérdező kommentje:
Februári lakbért tudom majd rendezni, itt a hangsúly azon van hogy február közepéig kell lakást találjak és kifizetni természetesen.b
2023. jan. 30. 16:09
 63/79 anonim ***** válasza:
88%
Ha február végéig kell kiköltöznöd, akkor itt a februári lakbért ki fizeti, a kisangyalka?
2023. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem el, ez kezd krimi lenni 😂 ennyire buta ember tényleg létezik? Mondjátok, hogy troll.
2023. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
84%

Cica. Azt mondod, hogy te utólag fizeted a lakbért. Oké, fura, de van ilyen.

Szóval a januárit most fizeted február 10ig, és ha február 30án költözöl, akkor a februárit is ki kell fizetned... mivel akkor még ott laktál. Ezt kifizeted feb 30án majd költözöl, mondjuk márc 1étől az új helyen vagy.

Ezután fizeted a márciusit meg a két havi kauciót az újban, mivel akkortól fogsz ott lakni...


De szóljatok, ha tévedek...

2023. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
93%

Általában előre fizeted a lakbért. Tehát decemberben feltehetően kifizette a januári lakbért.


Tehát csak a februárit kell fizetni január végén. Szerintem viszont így nem fogja engedni a tulaj, hogy lelakjátok a kauciót.


Egy festés nem 80 ezer forint. Ha festő csinálja 300 körül van inkább.

2023. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, ha előre fizeted a lakbért akkor csak sima bukta, ha utólag, akkor extra bukta.
2023. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
100%
Provident esetleg? Számlásan veszed fel nem durva a kamat és ha visszakapod a kauciot vissza is fizetheted az egészet
2023. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
100%

Február, mivel nem szökőév 28 napos.


Jelenleg a havi bérleti díja 160.000.-

Rezsivel vagy rezsi nélkül?


A letett kaució 240.000.-


A fizetés 220.000.-

Családi pótlékkal vagy az plusz?


Ha jó fej, és február 10.-ig kell a január havi lakbért kifizetni. (Lehet hogy késedelmes bérlemény fizetés történt?) Ami 160.000.- !

Plusz február 28.-án (mert akkor lép le!) a februári lakbért - ami szintén 160.000.-


Akkor az már 320.000.- szemben a 240 ezer kaucióval...

És akkor miből van javítva a lakás?



Én kérdező helyében itt keresnék segítséget?


[link]

[link]

[link]

2023. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
100%

"Volt félre tett penz. 1 éve albérletbe lakom itt is volt kauciót. És millió fizetni való. Nem értem mit okoskodsz? Nem milliom voltak félre téve"


Ezek alapján nem tudsz megélni a fizetésedből. Szerintem pályáznod kéne az adott városban önkormányzat lakásra.


Most így hama gyorsan meg személyi hitel kell neked.

2023. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!