Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ha felmondtâk...

Mit csináljak, ha felmondtâk az albérletem?

Figyelt kérdés

Ki mit csinàlna ebbe a helyzetben?

Szóval albérletben élek ès a főberlőm pár napja jelentette be hogy eladja a lakás és február végéig költözzek ki. Szóval durván 30 napom van erre h hogy találjak, illetve kifizessem a kauciót. Probléma itt adódik. Sajnos nincs ennyi megtakarításom. Minden hónapban épp hogy kijövök a pénzből. Januári lakbért február 10.ig kellene kifizetnem. De ha kifizetem nem tudok kauciót fizetni egy új albérletbe, de közbe a főberlő csak akkor adja vissza állítólag a kauciót, ha mindent rendezek. De ugye februárban is ott fogok lakni mèg, így februári lakbért is kikell fizetnem február végén amíg kaptam a határidőt. Magyarul jobb esetben február végén vissza adja a kauciót talán, ha nem talál ki valamit hogy ezt meg azt megkell javítani stb stb. De közbe nekem februárban találni kell alberlet, azaz 2havi kauciót+1 havi lakbért kellene a leendő főerlőnek fizetnem. Ki mit csinálna ebbe a helyzetben? Én arra gondoltam, hogy mar nem fizetek ki februárban, nyugodtan vonja le kaucióból, így talán bebiztositom magam. De nemtudom ez mennyire lenne jó ötlet?!?! Szóval mit csináljak? Köszönöm.


2023. jan. 30. 06:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
100%

Alaptudnivalók:

1. Egyeztess a tulajdonossal hogy lelakhatod -e a kauciót! Ha nem kérdezed meg, sose tudod meg, csak találgatni lehet.

2. Nem minden albérletnél kérnek kauciót, lehet ilyet is keresgetni. Továbbá a 160ezres díj kissé túlzás, olcsóbbat, kisebbet kell keresni, akkor a kaució is kevesebb lesz.

3. Milyen dátum szerepel a szerződés felmondási levélben? Onnan számít ugye a 30 nap, így könnyen lehet hogy a végén már csak a törthónapra vetített lakásbérleti díjat kell megfizetni.

2023. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
75%

2: Pedig 2 havi kaució nem is egy nagy kérés ilyen érték fejében, sok helyen már 3 hónap a szokásos.


(Nézd meg mondjuk Bécsben mit kérnek, ez kb. 8 havi pénz előre:

[link]


Pont az is a lényege a dolognak, hogy lakhatási válságban tengődők ne jöjjenek a lakásba.


A 2 havi kauciót különben a beköltözés napján kell adnod, addigra meg már visszakapod.

Csak 1 havi foglalót kell adnod hónap közben.

2023. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég egyértelmű a dolog szerintem, hogy bizony itt fizetni kéne, de fizetni azért valljuk be senki sem szeret/tud de itt most inkább azt kell emgoldani hogy legyen miből fizetni akár kölcsönből.
2023. jan. 31. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, a 80 ezer festésre nem elég. Vagy te megoldod ennyiből, ha tudod.

Korábban írtad, hogy "nem voltál ott, amikor történt". Tudom, hogy egy anya nem lehet ott mindig és mindenhol, de pont ezért sem adják ki gyerekesnek a lakást sokan. Mert óhatatlanul is jobban amortizálódik a lakás, és a helyreállításra valahogy sosincs pénz. Pláne, amikor megtudják, hogy ez már többszázezres tétel.

2023. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
90%

Ha nincs hova menni akkor el kell adni valamit vagy személyi kölcsön, jobb ötlet nincs.


Februári díjat ki kell fizetned, hacsak nem leélhető a kaució(ami igazából azon múlik hogy a főbérlőd megértő e vagy sem)

Ha nem fizeted ki amúgy is bukod a kauciót, bár ha gyerekek összecseszték a falat(ami a te felelösséged) akkor én mint főbérlő nem adnám neked alapból vissza mert egy lakás festése több 100 ezer forint.

Ha sokáig cseszekedsz akkor fel is jelent a főbérlőd.

2023. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
93%
És akkor csodálkoznak, hogy a kutya nem adja ki a lakását gyerekesnek, miközben ez is itt ecseteli nagy mosolygások közepette, hogy hát ő nem figyelt a kölkeire, így szépen össze van firkálva meg matricázva a fal.🤦🏻‍♀️ Most erre te büszke vagy, vagy mi olyan megmosolyogtató azon, hogy a kölykeid kárt tettek más otthonában? És te ezután még frankón a kauciót akarod lelakni, holott azt már eleve ott buktad, hogy összebsztátok a falat….
2023. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
91%
Meg az is a baj, hogy nyilvánosság előtt leírja, reklámozza, ezzel a többi bérlő megitélését általánosan lerontva.
2023. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
100%

77:

Már eleve probléma, hogy azok, akik Magyarországon albérletben nevelnek gyereket, az esetek nagy többségében szociális esetek is. Hónapról-hónapra élnek, a bevétel koppra kiszámolva és elég egyetlen alkalom, egyetlen váratlan nagyobb kiadás vagy egy hosszabb betegállomány és máris nem tud fizetni.

2023. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
100%
Addig kérj kölcsön valakitől. Szülők stb annyit, amennyi a kaució, amit majd visszakapsz. Esetleg banknál folyószámla hitel stb, amit visszateszel, ha megkapod a kauciót.
2023. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!