Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ha felmondtâk...

Mit csináljak, ha felmondtâk az albérletem?

Figyelt kérdés

Ki mit csinàlna ebbe a helyzetben?

Szóval albérletben élek ès a főberlőm pár napja jelentette be hogy eladja a lakás és február végéig költözzek ki. Szóval durván 30 napom van erre h hogy találjak, illetve kifizessem a kauciót. Probléma itt adódik. Sajnos nincs ennyi megtakarításom. Minden hónapban épp hogy kijövök a pénzből. Januári lakbért február 10.ig kellene kifizetnem. De ha kifizetem nem tudok kauciót fizetni egy új albérletbe, de közbe a főberlő csak akkor adja vissza állítólag a kauciót, ha mindent rendezek. De ugye februárban is ott fogok lakni mèg, így februári lakbért is kikell fizetnem február végén amíg kaptam a határidőt. Magyarul jobb esetben február végén vissza adja a kauciót talán, ha nem talál ki valamit hogy ezt meg azt megkell javítani stb stb. De közbe nekem februárban találni kell alberlet, azaz 2havi kauciót+1 havi lakbért kellene a leendő főerlőnek fizetnem. Ki mit csinálna ebbe a helyzetben? Én arra gondoltam, hogy mar nem fizetek ki februárban, nyugodtan vonja le kaucióból, így talán bebiztositom magam. De nemtudom ez mennyire lenne jó ötlet?!?! Szóval mit csináljak? Köszönöm.


2023. jan. 30. 06:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó tök korrektet írt, plusz a kéthavi kauciót bukni, hogy egyhavi bérleti díjat nyerj... hm.. enyhén nem okos ötlet.
2023. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 A kérdező kommentje:
De február közepéig kikell fizetnem 2 havit. Nincs időm várni. Bukok egy keveset, de inkább bukjak mint alberlet nélkül maradjunk, nemde?
2023. jan. 30. 11:02
 43/79 anonim ***** válasza:
81%
Nekem mindegy, nem én vagyok albérletben. Jeleztem, hogy valszeg a feb 10es határidő a februári dijra vonatkozik, így csak egy havit kell kifizetned, amire 2 havit buksz. Plusz azt is jeleztem, hogy utolsó fereg dolog ezt a tulaj háta mögött tenni, plusz a számlákra otthagyni őt kaució nélkül. De tudom, gyerekeséknél így szokás, épp ezért nem adok ki gyerekeseknek alberletet. Te meg csak megerősíted a sztereotípiát. További szép napot!
2023. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
88%

Nem keveset buksz, hanem a kaució felét

41-es jót írj, ülj le a tulajjal, mondd el neki, hogy nincs pénzed az új helyre kauciót fizetni, nézze meg a lakást, nincs lelakva, adja vissza a nála lévő kéthavi kauciót, amit ki tudsz fizetni az új albérletre


Utána meg mondd el neki, hogy a maradék hónapnyi lakbért meg rezsit bizisten kifizeted, mert két szép szemed van, meg a pulyák is olyan cukik, biztos bele fog menni a jelenlegi tulaj

Én belemennék, engem megvettél kilóra :)

2023. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
88%

Beszélj a tulajdonossal. Ha én lennék a helyében, valószínűleg belemennék a lelakható kaucióba, de csak akkor, ha a bérlőmmel korrekt a viszony és a lakás teljesen rendben van. A másik havi kaucióból még rendezhetitek a maradék számlákat, és ennyi.

Azt nem javasolnám, hogy kész tények elé állítsd, mert simán jöhet egy azonnali felmondás is.

Egyébként marad a fizetéselőleg, folyószámlahitel vagy a kölcsönkérés.

2023. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező! Te ismered a lakás állapotát. Sok kárt okoztatok benne? Vagy minden az eredeti állapotában van, és szerinted nagy valószínűséggel vissza fogod kapni kiköltözéskor a kauciót? Ezt tőled kérdezem.

Amennyiben nagyon nagy a valószínűsége annak, hogy vissza fogod kapni a kauciót, akkor NE válaszd azt a lehetőséget, hogy nem fizeted ki a februári albérletet. Keress új albérletet, és én kamat és más költségektől mentes kölcsönt adok neked az új albérlet kauciójára és az előlegre. Bankszámlára tudnék utalni. Ha rendeződnek a soraid, vissza kapod a régi albérleted kaucióját, akkor 1-2 hónapon belül vissza tudod adni nekem a pénzt. Ennyiben tudlak segíteni a gyerekek biztonsága érdekében. Tartsd be a régi szerződésed, és ne idegesen intézd a költözést. A gyerekek is megsínylik, ha kicsinálódsz közben idegileg. Amúgy sem lesz könnyű...

2023. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 A kérdező kommentje:
Festés minimum ami kàr, mivel össze lett firkàlva, matricázva a falak stb stb. Szóval nemtudom mi a lehető legjobb döntés most ebben
2023. jan. 30. 14:30
 48/79 anonim ***** válasza:
93%
🙈🙈 de komolyan, minek bsszátok össze a falat, ha tudod hogy se kifizetni, se kauciót otthagyni nem tudod? Vagy az ilyen mit vár, hogy majd örökre ott lakhat a lakásban, sosem kell albit váltani, nem kell kauciót gyűteni, nem lesz emelés, nem jöhet közbe semmi? Hogy lehet ilyen felelőtlennek lenni basszus.
2023. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 A kérdező kommentje:
Személy szerint nem én csináltam:) és nem figyeltem hogy a gyerekek mit csinálnak:)
2023. jan. 30. 14:47
 50/79 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ugyanígy mosolyogva fizesd ki a kárt, bszki :)
2023. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!