Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik albérletben laktok, hogy...

Akik albérletben laktok, hogy jöttök ki? Mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Nekem van egy szakmám, 310.000 nettót keresek havonta és 30.000 forintot kapok még SZÉP kártyára.

120 ezer forintért bérlek egy 29 (!) négyzetméteres szoba-fürdőszobát Budapesten, de a külvárosban és nem valami menő helyen… Egy kerülettel arrébb van a munkahelyem, máshol mondjuk Budapesten kívül, nem keresnék ennyit.

15 ezer forint a közösköltség és 25-30 között vannak a közüzemi számlák…

Havi 9.500 a bérlet.


Tehát havi szinten 175.000 forintom arra megy el, hogy lakom (főleg alszom) valahol meg hogy bejárok munkába, stb.


Ebben nincs még benne kaja, tisztálkodásiszerek, ruha, stb.


A szépkártyámmal tudom fedezni egy heti kajám általában…


Én speciel alig jövök ki és félretenni nem nagyon tudok.


Ti hogy csináljátok?


Olyan rossz érzés tudni, hogyha lenne egy bármilyen ingatlanom, akkor a fizetésem felét legalább el tudnám tenni ugyanilyen életszínvonal mellett…


Pedig ez kicsivel átlagfeletti fizetésnek számít.


Majd el akarok menni egyetemre egy piacképes szakra, de most ez lényegtelen…



2023. febr. 13. 22:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
48%
Keresztlányom 3 éve dolgozik egy multi kiskerlancban eladóként és nettó 550et keres
2023. febr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Nekem van műszakvezető rokonom is, aki 3 év tapasztalattal rendelkezik, de 8 éve van a cégnél (multi)… Ő 3 műszakban keres 300 nettót és hasonló kafit kap mint én.

Színtén Budapesten. Diplomával.


Nővérem a III. kerületben gyári munkás, operátor. 250 a nettója + 30 kafi.

A munkatársai azt mondják, hogy ez a legjobb gyár Bp-n fizetés szempontjából.


Az én munkahelyemen is kevesebbet keres nálam mindenki, csak a mérnökök keresnek jobban…


A XXIII. kerületben lakok és a XX. kerületben dolgozom.


A legtöbb albi ezekben a kerületekben még drágább… A XX.-ban láttam egy hirdetést, ahol az 50 négyzetméteres lakást akarják kiadni 4-5-6 munkásnak, fejenként 75.000-ért. Oké hogy az olcsóbb mint amit most bérlek, de 4-5 emberrel együtt lakni, ennyi pénzért még mindig rohadt drága szerintem, akkor már inkább bérlem amit most (amire amúgy sajnos hosszútávú szerződésem van, mert hirtelen kellett valami és akkor tényleg ez volt a legolcsóbb).

Ráadásul az az Erzsébeti “munkásszálló” minőségű magánlakás, az sokkal rosszabb állapotú is mint az enyém.

2023. febr. 14. 13:15
 13/35 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk szerintem az, hogy a teljes szep kartya osszegedet egy het alatt feleled, az kicsit sok. En megprobalnek a helyedben csak a hetkzonapokon foetkezeseknel korlatozodni a szep kartya hasznalatra, boltban pedig mellette olyan alapanyagokat valasztani, amelyek magas rost, feherje es lassan felszivodo szenhidrat tartalmuak. En egy idoben peldaul nagyon racsusztam az olasz kajakra, tesztaval pedig nem lehet hosszu teltsegerzetet elerni es abban a honapban kiugroan magas volt az etelre forditott penzosszeg.

Miota jobban figyelek arra, hogy miket eszem, milyen felszivodasuak, azota hiaba minosegibb eteleket veszek hosszabb tavon sporolok vele.

2023. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

#13.


Amikor van a szépkártyámon pénz, akkor csak abból étkezem, pénzt költök általában.

Kb. napi 4300 forintot költök kajára, szerintem ez nem sok, főleg hogy általában szállítási költség is van.

2023. febr. 14. 13:35
 15/35 A kérdező kommentje:
Pénzt nem nagyon költök általában*
2023. febr. 14. 13:35
 16/35 anonim ***** válasza:
74%

“Keresztlányom 3 éve dolgozik egy multi kiskerlancban eladóként és nettó 550et keres”


Csak tudnám hogy miért kell hazudozni!


Én a belváros közepén vagyok eladó és 240et keresek, 4 év tapasztalattal!


Ha valaki ennél 130 százalékkal többet keres, ott valami szexuális dolog, szívesség is van.

2023. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%

Én műszakvezető vagyok egy multinál Győrben ,de nem Audi és éves átlag fizetésem 730.000 nettó körül van. Igaz folyamatos 12 óra..., nem a legjobb, az lehet, de lett belőle egy saját 52 milliós lakásom, és havonta csak 15-16 napot dolgozok.

134000 a lakáshitel, 35000 körül van a rezsi. Így van pénz mindenre, tudok félretenni, nem kell spórolnom.

Idén még a lakásra költök, jövőre meg már másik kocsira. 4-5 millió között akarok venni valamit.

A beosztottjaim 350-400 nettót keresnek.

2023. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
77%
360-at keresek, plusz mellette van szabadúszó munkám, így sokszor megvan a 400-450 is. A lakás, amit bérlek a 3. kerületben van, 32 m2 és mindennel együtt 140. Bérletre nem kell költenem, mert van éves bérletem a munkahelyemen. Ha okosabb lennék, akkor tudnék félrerakni, de sajnos sokszor elcsábulok és költök.
2023. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
44%
Ha kiszállítási dij van valamin azt jelenti hogy rendeled a kaját. Ez egyértelmű pénz pazarlás a te bevételed mellett. Tudatosabban kellene élni és nem sírni
2023. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Szépkártyával még szép, hogy rendelem a kaját… Sehol sem fogadják el a közelben.
2023. febr. 14. 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!