Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik albérletben laktok, hogy...

Akik albérletben laktok, hogy jöttök ki? Mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Nekem van egy szakmám, 310.000 nettót keresek havonta és 30.000 forintot kapok még SZÉP kártyára.

120 ezer forintért bérlek egy 29 (!) négyzetméteres szoba-fürdőszobát Budapesten, de a külvárosban és nem valami menő helyen… Egy kerülettel arrébb van a munkahelyem, máshol mondjuk Budapesten kívül, nem keresnék ennyit.

15 ezer forint a közösköltség és 25-30 között vannak a közüzemi számlák…

Havi 9.500 a bérlet.


Tehát havi szinten 175.000 forintom arra megy el, hogy lakom (főleg alszom) valahol meg hogy bejárok munkába, stb.


Ebben nincs még benne kaja, tisztálkodásiszerek, ruha, stb.


A szépkártyámmal tudom fedezni egy heti kajám általában…


Én speciel alig jövök ki és félretenni nem nagyon tudok.


Ti hogy csináljátok?


Olyan rossz érzés tudni, hogyha lenne egy bármilyen ingatlanom, akkor a fizetésem felét legalább el tudnám tenni ugyanilyen életszínvonal mellett…


Pedig ez kicsivel átlagfeletti fizetésnek számít.


Majd el akarok menni egyetemre egy piacképes szakra, de most ez lényegtelen…



2023. febr. 13. 22:32
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

9.es vagyok, nagyon lepontoztatok. Azt gondoljátok hogy kamu? Pedig ma ennyit meg lehet keresni egy áruházban némi lelkesedéssel és túlórával. Boldogan újságolta, hogy ennyi lett a bére a januári fizetésemelés után.

Vagy rosszul esik, hogy valakit megfizetnek? Nem értem a logikát.

Lasszóval fogják a cégek a fizikai dolgozókat. Aki meg néha beesik, az elképesztően gyenge eresztés.

2023. febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
75%
500 körül keresek, ebből kb 300 meg, megtakarításba, 200ból meg albérlet+kötelezők. Mondjuk elég minimál módon élek, nyilván most lakásra gyűjtök, nem akarok nagy lábon élni.
2023. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
22%
Fodraszkent nettó 800-900k mindig megvan. Lehet keresni Magyarországon könnyen sok pénzt csak olyat kell csinálni amire van igény
2023. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:

32:

Azert 200 ezerből nem jön ki az alberlet+rezsi+kaja+tisztálkodószerek. Nem tudom hogy csinálod, de nagyon tudatosan spórolsz. Szerintem ez meg spórolva is legalább 300 ezer egy garzon alberlettel is.

2023. márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Mi ketten vagyunk, de ugyanebben vagyunk. Nem haladunk semerre. Ez pedig vidék, nem Budapest. Az albérlet 130 plusz rezsi, 10 közös ktg-gel és ez még olcsónak is számít,mert 150-180 körül van átlagosan. Rettentően kis város, s főként a turizmus-vendéglátásra épít elsősorban. Nincs egy gyár, vagy ilyesmi. Így hiába van diplomám más területen, itt nem tudom hasznosítani. Gürizek garantált bérmnimumért a vendéglátásban, párom durván kétszer ennyit keres, de két munkahelyen. Az én bérem télen 2 hó apig nem elég az albérletbe rezsivel, a többi időszakban elég. Az ő béréből eszünk, öltözködünk és tankol a munkához. Eleinte még tettünk is félre, de mióta ilyen mértékű infláció lett, én pedig laktóz- és gluténérzékeny lettem, továbbá allergiás is vagyok többfajta ételre, nagyon sokba kerül nekem az étkezés, pedig minimális a fogyasztásom. Saját lakás kizárva, hisz önerőnk nulla. 10-20 millióért meg nem lehet se házat, se lakást venni, már 40 km-es körzetben sem. A felett meg már ugyanott lennénk ketten a benzinnel, mint itt helyben az albérlettel. 30-40 millió hitelt nem is adnának, plusz nem is kéne annyiért saját lakás, havi törlesztője lenne annyi, mint a fizunk. Kilátástalan az élet...
2023. márc. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!