Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik albérletben laktok, hogy...

Akik albérletben laktok, hogy jöttök ki? Mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

Nekem van egy szakmám, 310.000 nettót keresek havonta és 30.000 forintot kapok még SZÉP kártyára.

120 ezer forintért bérlek egy 29 (!) négyzetméteres szoba-fürdőszobát Budapesten, de a külvárosban és nem valami menő helyen… Egy kerülettel arrébb van a munkahelyem, máshol mondjuk Budapesten kívül, nem keresnék ennyit.

15 ezer forint a közösköltség és 25-30 között vannak a közüzemi számlák…

Havi 9.500 a bérlet.


Tehát havi szinten 175.000 forintom arra megy el, hogy lakom (főleg alszom) valahol meg hogy bejárok munkába, stb.


Ebben nincs még benne kaja, tisztálkodásiszerek, ruha, stb.


A szépkártyámmal tudom fedezni egy heti kajám általában…


Én speciel alig jövök ki és félretenni nem nagyon tudok.


Ti hogy csináljátok?


Olyan rossz érzés tudni, hogyha lenne egy bármilyen ingatlanom, akkor a fizetésem felét legalább el tudnám tenni ugyanilyen életszínvonal mellett…


Pedig ez kicsivel átlagfeletti fizetésnek számít.


Majd el akarok menni egyetemre egy piacképes szakra, de most ez lényegtelen…



2023. febr. 13. 22:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon sok helyen elfogadják, de egyszerűbb rendelni a kaját és sírni hogy elfogy a pénz
2023. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

En is rendelem szep kartyaro a kajat, de nem a wolt, foodpanda es hasonlo helyekrol rendelek.


Csak egy viszonyitasi alap:


Bamba Marhaban ha bemegyunk ketten kajalni, kb. ugyanazzal a menuvel 3000 forinttal olcsobban jovunk ki, mintha az emlitett ker platformrol rendelnek. Ez mar plusz egy hamburger. Szallitasi koltsegen felul is joval dragabb az etel mint az etlapon bent.


Vannak kifejezetten ebed rendelos cegek, orszagos kiszallitassal, en most viszonylag dragabbtol rendelek (nutrifit kitchen), de igy kb. 2200 forintnal megall az ebedem, a reggelim leosztva (Lidls nagy dobozos zabkasat eszem ami 1 hetre eleg) kb 160 forint, tizoraira megeszem valamilyen szezonalis gyumolcsot, kb 130 forint, uzsira egy bananos feherje turmix nagyon max 300 forint, vacsorara pedig eszek valami kevert salatat, esetleg valami husit (fel kilo csirkemell kb. 2 napi vacsiadagra boven eleg), esetleg valami turos dolgot, melle egy szelet kenyerrel. Ha meg dragabban szamolok akkor is nagyjabol megall a napi etkezesem 3000 forintnal. Igaz kavet nem is veszek elvitelesre, inkabb lefozom magamnak. Igy ha ilyenekre figyelsz es megprobalod azt hogy nem mesz nagyon 3000 forint fole egy nap akkor egy honapban megsporolsz kozel 56 ezer forintot.

Ha kicsit beleasod magad a porciozos fozesbe, akkor ki lehet jonni meg sokkal olcsobban.

2023. febr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Ketten vagyunk, igy tobbet vasarolunk, de ha csak egyedul elnek akkor a fizetesembol 40 ezret koltenek ebeden kivuli etkezesre, a tobbit pedig meg a napi 2200 forintos ar mellett is boven fedezi a szep kartya keretem. Es ez a fent irt osszeg egyaltalan nem azt jelenti hogy koplalok, rendesen kiszamolt, terveimnel megfelelo kcal bevitelen vagyok dietetikus ellenorzesevel.
2023. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
92%
Amikor rádöbbensz, hogy vidéken, 2 diplomával, felelős beosztásban eddig örültél a 350 nettódnak, mások pesten meg 500-at visznek haza árufeltöltéssel... Life just sucks....
2023. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
32%

Én a magam nevében azt tudom nyilatkozni, hogy ilyen fizetés mellett nem laknék önálló albérletben.


Személy szerint hasonló nagyságrendű 350-400 ezres fizetéssel is csak kicsi, olcsó szobákat béreltem. Így tudtam élni úgy-ahogy és még pénzem is maradt.


Ráadásul ez 3-4 éve volt amikor még 40-60 ezerért volt szoba és a napi kaja 2 ezerből kijött.

2023. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
87%
En vendeglatozok 448ezer +jatt(kb70) es a kajam nagy resze is ingyen.. Egyedul berlek albit 150+rezsi, teloszamla stb kb 200. Azert vmennyi kaja, itthoni dolgok+ szorakozas az vagy 150. 100-150korul minden honapba felrerakok
2023. febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
41%

Ingyen lakok a barátommal Budapesten a lakásában.

Fizetésem nettó 500 eFt + 38,3 eFt nettó cafeteria. A fizum jövőre kevesebb lesz, ha betöltöm a 25-öt az adók miatt. Corvinuson szereztem a diplomámat, folyékonyan beszélek angolul is. Kb havi 200 eFt-ot költök kaja/ruha/hobbira. Havi 100 eFt-ot egy magánban finanszírozott műtétem törlesztésére költöm. A maradék pénzt a külföldi továbbtanulásomra teszem félre, amit néhány év múlva szeretnék megkezdeni.

24L

2023. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
100%

Nekem tavaly amíg volt szépkártyám a CBA-ban elfogadták.. (Igaz utálom azt a boltot de hát ez van)


Szerintem ez a napi 4ezer kajára kicsit sok. Azon szerintem tudnál változtatni. (Pl. kevesebb rendelés)


Én jelenleg 280 nettót keresek szakmával. Abból bérlek egy mini garzont. (1szoba, erkély, folyosón a konyha) ez mindennel együtt nekem 120ezer.

Emellett internet, telefon, tv + tankolás 50ezer.


Ruhákat ritkán veszek már és néha rendelek 1-2 pizzát egy hónapban.

Illetve vásárláskor én mindent végigjárok (tesco-lidl-aldi-) a legjobb dealekért :D


Ezeket letudva marad nagyjából 110ezer havonta. Ebből a megtakarításom változó, 10-60 ezer között szokott lenni. (Random elromló dolgok azért néha keresztbe teszneka megtakarításnak)


Nem sok de örülök ennek is, lesz majd jobb is.

2023. febr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a lepontozást, de hát ez van ha az ember a tényeket írja.


Én 300-350-el nem vágtam bele önálló albérletbe még évekkel ez előtt sem amikor feleennyi volt a megélhetés. A kérdező sem jön ki ennyiből, nem is csodálom.

2023. febr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
93%
En szerencsere csak kovid alatt kerestem 3at. Hat tuleles volt kb albival
2023. febr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!