Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bútorozott vagy bútorozatlan...

Bútorozott vagy bútorozatlan albérlet jobb?

Figyelt kérdés

2-3 évente költözök új albérletbe. Tudom magammal vinni a bútorokat, de nem tudom, hogy ettől függetlenül megéri-e vacakolni vele.


Például mi van olyankor, hogyha az új albérlet bútorozott? Kérhetem, hogy bútoroztassa ki, mert sajátot viszek?



2023. jún. 12. 22:08
A kérdező szavazást indított:
Bútorozott
Bútorozatlan
Amilyet sikerül kivenni
18 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy volt már saját bútorom (kisasztal, ágy) és azt kiköltözéskor eladtam a főbérlőmnek, de nem hiszem, hogy ha teljesen magamnak bútorozok be, akkor azt is el tudom-e ilyen módon adni kiköltözéskor.
2023. jún. 12. 22:09
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kiadó lakás bútorozott, akkor nem kérhetesz olyat, hogy vigyék el a bútorokat, márcsak azért sem, mert hová tenné, amíg te laksz ott? A következö bérlönek megint bútorral együtt akarják kiadni, évekig raktátozni rengetegbe kerülne.

Vagy direkt bútorozatlan lakásokat keresel, akkor nincs gond, vagy ha ragaszkodsz a saját bútorhoz, neked kell az ott lévö bútorokat megfelelö módon raktározni, és az esetleg eközben keletkezö károkat megtéríteni. Meg természetesen a raktározási költségek is téged terhelnek.

2023. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Bútorozott.

Nem kell vele tökölni. Ha ezt az életmódot választottad, akkor tedd könnyebbé.

2023. jún. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem is hallottam olyat, hogy bútorozottan veszik ki a lakást. És ha nem tetszik az a bútor? Nem olyan ágyat, asztalt, polcot akarnak, akkor mi van?

Mi 17 éve költöztünk be a lakásba, amit bérlünk. Teljesen üres volt. Kifestettünkj, felcsiszoltuk a parkettát, lelakkoztuk, a konyhában kicseréltük a járólapot.

És egy üzletböl megvettük az összes bútort. Minden szobában egyforma barna vagy mahagóni. Namost, ha a tulajnak lenne itt egy kék könyvszekrénye, mit csinálnék vele? Nem megy a többihez.

Úgyhogy nyilván üresen jobb bérelni és úgy rendezed be, ahogy akarod.

Remélem, mi is még sokáig itt tudunk maradni!

2023. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

4. Ha megnézed a hirdetéseket a legtöbb kiadó albérlet bútorozott.


"És ha nem tetszik a bútor?"

Akkor nem veszed ki. De a legtöbben nem ennyire válogatósak, mivel hiány van kiadó lakásokból az országban ahhoz képest, hogy hányan akarnak bérelni. Az, hogy ti 17 éve laktok egy albérletben és mahagóni bútoraitok vannak megsúgom az a ritka, de ezt szerintem te is tudod.

2023. jún. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi. a legtöbb kiadott lakás befektetési céllal vásárolt/tartott, benne van a pakliban, hogy a tulaj 1-2 éven belül eladja és akkor bútorokkal költözni macerás. Magyarországon jóval kevesebb az igazán hosszútávra kiadott bérlakás, mint külföldön, tehát a bérlőnek macerás/kockázatos saját bútorral költözködnie.
2023. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig egy albérletben laktam, az bútorozott volt. Egyetemre jártam, havonta egy-két alkalommal hazalátogattam, így evidens volt, hogy nem viszek bútorokat, hogy maradjanak itthon.


Viszont nálam a tulaj ebből a szempontból rendes volt. Volt egy heverő a szobámban, amire mondtam, hogy nekem nem kell. Megpróbálta eladni, végül nem sikerült, de legalább próbálta. A tévét kérdezte még, mert az volt, de vittem én is magammal, és az enyém jobb, modernebb is volt, így ragaszkodtam hozzá. A régit elvitte a szobámból (az albérletben maradt, de olyan helyen, ahol nem volt útban és gyakorlatilag nem is láttam).

2023. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
"Kérhetem, hogy bútoroztassa ki, mert sajátot viszek?" Kérni éppen kérheted, kérni bármit lehet. De nem köteles teljesítenie a kérésedet, inkább kiadja másnak, akinek bútorozottan is jó.
2023. jún. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bútorozva béreltem ki a lakást, de a tulajdonossal sikerült megbeszélnem, hogy a felesleges vagy nem jó állapotú bútorokat szállítsa el. Tudja tárolni őket, így könnyen megegyeztünk. Szóval ilyen is van.

#4 Hencegésnek tűnik, ahogyan részletezed, hogy saját költségen (nyilván milliókért) újíttattátok fel a bérelt lakást, hogy utána megtöltsétek mahagóni bútorokkal. Valóban jó lenne olyan társadalomban élni, ahol ez a lakást bérlő emberek többsége számára megengedhető és magától értetődő.

2023. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Jajj, nehogy azt gondoljátok, hogy valódi mahagóni bútorai vannak a 4-esnek: :D Mahagóni színű bútorlap lesz az. :D
2023. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!