Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vannak korrekt tulajok is?

Vannak korrekt tulajok is?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják itt, hogy mennyire borzasztó az összes tulaj, random bejárogat a lakásokba, a semmire hivatkozva ("infláció miatt") emelei a bérleti díjat, de ha a lakás nincsen élhető állapotban, az már nem érdekli. Most barátom is küzd a tulajával, hogy vegyen neki egy új tűzhelyet, merrt a régi nem működik. Hát nem akar benne segíteni. Most megállapodtak, hogy vesz, cserébe emelné a bérleti díjat. Őrület. Máshol mikyen a helyzet?

dec. 22. 09:00
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Itt is ez a probléma. Hogy vagy 20 éves ez a tűzhely. Nem működik
dec. 22. 11:38
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon korrekt tulajnak tartom magam, de ez kölcsönös, mert a bérlőm is maximálisan korrekt. 11 éve ugyanaz a bérlőm, van kulcsom a lakásához, de soha nem mentem be a lakásába a kulcsommal. Ő magától elvégzi a kisebb javításokat, cseréket, s mivel viszonylag - általa is elismerten - alacsony bérleti díjat kérek tőle, így soha nem kér semmit a javításokért.
dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle ember létezik. A törülköző fényképezős is meg olyan is, aki sose járkál be. Bérlő is van ezerféle. Egyszer hívott egy fickó, hogy kirakta az asszony és most azonnal be akar költözni a lakásba, ami ráadásul a saját lakásával szembeni házban volt. Kiabálásig értetlenkedett, hogy miért nem költözhet be.

A stikában dohányzók és kutyabecsempészők csapata nagyon népes. Szerencsére nem fizetős bérlővel csak ritkán van dolgunk, de el lehet hinni, hogy a bérleti jogviszony elég komoly idegrendszert kíván mindkét oldalról.

dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én kiadom a lakásomat, nem járok be hozzájuk, sőt, amikor a bérleti díjért megyek is megállok a lépcsőházban. Kb évente egyszer megyek be, azt előre jelzem.

A nyáron volt a lakásban csőtörés, bérlőm szó nélkül kezdett szerelőt intézni, hívott, mondtam szóljon mit segítsek, utaljak stb (messze lakom onnan).

4 év alatt most emeltem először bérleti díjat.


Mi is albérletben lakunk, a tulajt évek óta nem láttuk, nem ír, nem telefonál. A gyerekemet mondjuk nem engedte bejelenteni, mert hogy a nagypapa a haszonélvező és ő nem írja alá. OK. Azon kívül mintha nem is lennénk - utalok és ennyi. 4 év alatt nem emelt. Eddig....


Nem viselném el, hogy bemászkáljon, mikor nem vagyunk itthon.

dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Bejárogat a tulaj a lakásba?


Egyszerű a megoldás: zárcsere!

Az a bérlő, aki lusta arra, hogy kicserélje 5 perc alatt a zárat meg is érdemli, hogy a bérbeadó bejárkáljon a lakásába(amiért fizet!).


jogi kisokos:


A zárcserét a bérlőnek megtiltani nem lehet, ha ez van a szerződésben az événytelen.


Ha tulaj a bérlő ELŐZETES ENGEDÉLYE nélkül bemegy a bérlő által bérelt lakásba/ szobába, akkor bűncselekményt követ el.


Magánlaksértés 221. § (1) Aki más lakásába, egyéb helyiségébe vagy ezekhez tartozó bekerített helyre erőszakkal, fenyegetéssel vagy hivatalos eljárás színlelésével bemegy, illetve ott bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


[link]


Arról ne is beszéljünk, hogy ha a tulaj tovább próbálkozik, akkor még zaklatás bűntette is lehet ebből...

dec. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
56%
Én is eneltem díjat. Ebben mi az inkorrekt? A forint kevesebbet ér de az ingatlan ugyanannyit.
dec. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
De arra fel, mert venned kellet egytuzhelyet? Nehogy mar.
dec. 22. 21:34
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én az elrepedt mosdó cseréjét fizettem ki

Az az enyém, nem a bérlőé, nem az ő költsége ha elkoltozik nem viszi magaval

dec. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%

6. Éve lakom jelenleg az albérletenben.

80at fizetek, és eddig egyszer sem emelt a tulaj. Ennyi volt 6 éve is.

A 6 év alatt háromszor jött, xe nem ellenőritni csak beugrott kicsit beszélgetni.

Nálam a bojler és a mosogatógép adta be az unalmast. Zokszó nélkül azonnal cserélte.

Annyi kérése volt, hogy vegyem meg én, aztán 15 ezrével az áráig levonjuk a lakbérből.


Maximálisan korrekt. Szóval igen, vannak rendes tulajok is.


Olyan emberrel viszont aki " örülj, hogy be enged " szóba sem állnék.

Fizetek érte. Attól a perctől pedig, hpgy hovatalos úton nekem kiadta, lemondott a birtok jogról azaz az engedélyem nélkül ő nem jöhetne be.


De hálistennek sosem találkoztam ilyen emberekkel.

dec. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
29%
19/19 Ti bérlők a balekot hívjátok korrektnek,erre már rég rájöttem.Hat év alatt a hivatalos infláció volt vagy 80%,a valós meg 120%.A saját családja ellensége a bérbeadód,mert ennyit bukott 6 év alatt.
dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!