Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mekkora jövedelemre van...

Mekkora jövedelemre van szükség, hogy megtudjak élni egy 130 ezer+rezsi albérletbe?

Figyelt kérdés

márc. 5. 22:27
1 2 3
 21/29 Mézga Krisztina ***** válasza:

Nos, az utolsó hozzászólásokból látszik, h nagy probléma van a fiataloknál, tök homály van a fejükben a szülőséggel kapcsolatban. Mindenki qrvára tudja, h mi a kötelessége egy szülőnek, de vajon a saját, a gyerekek kötelességeikről írnának-e listát...?

Igenis, ha felnevelnek egy gyereket, azt el kell engedni, h a gyerek is élhesse a saját életét és a szülők is a maradékot. Az megint más kérdés, h ha nagy sz@rban vagy egy gyerek, a szüleire számíthat-e vagy se.

Ha már keresőképes és otthon lakik, kutya kötelessége hozzájárulni vmennyire - még ha jelképes összeggel is - a háztartáshoz, mert mi az már, h ahhoz joga van, h éjjel-nappal használja az elektromos áramot, a forró vizet és kizabálja a hűtőt s ne csináljon semmit?! Hol élünk már, könyörgöm???

Az áhított USA-ban úgy vágnák ki már tizenévesen - ha nem tanul tovább -, h dolgozzon s tartsa el magát, hogy csak na!

Kíváncsi lennék, h azok, akik itt nagy pofával elvárják, h felnőttként is eltartsák őket a szüleik, vajon az idős szüleiket, ha arra szorulnak öregkorukra, fogják-e támogatni???

Ezeket a kommenteket olvasgatva, esküszöm, ha hazalátogat a gyerekem, megcsókolom a kezét...

ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
21: Ácsi, nem a gyerek kérte, hogy megszülethessen, hanem a szülei b#szták oda. Nem csak az az 1 perc reszelés kellene, hogy jelentse a gyereknevelést, hanem ennél többről van szó. Sokan ezt elfelejtik sajnos...
ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Én ezt nem szülőként mondtam, én szülővel maradtam és csak a háztartásra adtam pénzt! Kezdeti időben még ellátásom és kevés fizum fele volt, aztán több fizetéssel egyre csökkent és nem húzott le anyám szükségtelenül vagy irreálisan.
ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Mézga Krisztina ***** válasza:

21. Bocsi, már teljesíti a szülő a társadalom minimális elvárását - s nem is csak a minimálisat -, h a gyerekét/eit a taníttatásig - főleg ha felsőfokú végzettséggel járó tetemes kiadásokat is vállalja - eltartja. Onnantól nem kötelessége! A nevelésbe az is beletartozik, h önállóságra nevelje, uis. Mi a frászt csinál majd az a "felnőtt" eltartott utód, ha meghalnak a szülei, nem hagynak hátra "értékelhető" javakat??? Éhenhal? Csöves lesz? Mert ami maradt, azt feléli pikkpakk?

Nem tudom, ki vagy, de tisztában vagy azzal, h egy gyereknek/keknek jogilag is kötelessége/ük eltartani idős szüleit, ha úgy hozza a sors, ellenkező esetben bírósági úton ez kikényszeríthető?

Tudod mit, kíváncsi lennék, h ha majd szülő leszel, s megteremted a saját "rabszolgatartódat", így fogsz-e gondolkodni...

Mert az az érzésem, konkrétan "rabszolgának tartod" a szüleidet...

A részedről hol van a gyermeki szeretet, tisztelet?

ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Mézga Krisztina ***** válasza:
22-esnek ment a válaszom, természetesen. (Elírtam a számot.)
ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
24: "A részedről hol van a gyermeki szeretet, tisztelet?" - Pontosan ott, ahol egyáltalán felmerül a szülőben, hogy kirakja a gyerekét a szülői házból.
ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Mézga Krisztina ***** válasza:

22-es, 26-os (sztem uaz a vki a kettő)

Egy normális gyereket nem kell "kirakni", elmegy magától, mert független akar lenni.

Egy normális gyereket - ha dolgozik, sőt, mellette még tanul is, nem szórja el a pénzét és élhetően nagy az élettér a szüleivel a lakásban - nem fognak kitenni a szülei. Egy ilyen normális gyereket nem kell megkérni, járuljon hozzá a háztartáshoz, mert őt zavarná a legjobban, ha bárki rásütné, ingyenélő.

Az a "gyerek", aki ilyen idétlen mondatot ír le: "Ácsi, nem a gyerek kérte, hogy megszülethessen, hanem a szülei b#szták oda.", az vagy infantilis, vagy 10-12 éves kiskamasz, mert ezzel az elcsépelt "érveléssel" ők szoktak "lövöldözni". Uis anno én is vágtam a szüleim fejéhez hasonlókat: gyerekkoromban!

Nem minden szülő él jólétben, h a végtelenségig ki tudja elégíteni a gyereke/ei igényeit. Ha megtehetik, s értelmét látják, akkor az más. Megszűnt már a nagycsalád, ahol generációk éltek együtt, bizony, kőkeményen alkalmazkodva ehhez az együttéléshez.

Te úgy gondolod, h lássanak el, s te dirigálj. Érdekes elképzelés... Mondom én, hogy infantilis vagy, esetleg bimbózó nárcisztikus szociopata is.😄

ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

27: "Te úgy gondolod, h lássanak el, s te dirigálj." - Én ilyent sehol sem írtam, egy normális családban szülők-gyerekek szeretik egymást, közösen élnek, megosztják a költségeket, és nem cél, hogy "önállósodjon" a gyerek.


A szülők "jó esetben" úgyis előbb halnak, mint a gyerek, így a ház az övé lesz, addig meg minek elköltözni? Ja, hogy elverhesse a pénzét albérletre? Elég fura felfogás, már ne is haragudj.

ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Mézga Krisztina ***** válasza:

28-as Te hol élsz? Gondolom, vidéken, de már ott se élnek nagycsaládban. Mert hogy erről beszélsz. Uis ha otthon marad a szüleivel a gyerek, előbb-utóbb párt akar magának, sőt szaporodni is szeretne.

Csakhogy ma már nemigen lehet párt találnia az olyan embernek, főleg ha férfi, aki otthon él a szüleivel. Senki nem akar az anyósa/apósa szokásaihoz hosszú távon alkalmazkodni, úgy ugrálni, ahogy ők fütyülnek.

A szülők vannak birtokon belül, az új jövevényt nagyon sokszor el se fogadják, a két, majd három nemzedék együttélése komoly konfliktusokat szülhet.

Természetes, hogy gazdasági szempontból a nagycsaládos minta a legkifizetődőbb, de ebben a rohanó világban, amikor a nemzedékek között egyre szélesebb az olló, amikor már a mesterséges intelligencia egyre több területet foglal el, amikor online térben éljük az életünket, egész más nézőpontból látják a világot nagyszülők, szülők, gyerekek, unokák - X, Y, Z, alfa generációk. Egyre nehezebb az "átjárás", ezért egyre lehetetlenebb a kompromisszum közöttük.

Az megint más téma, h a jelenlegi gazdasági helyzet, a jelenlegi bérezés és a jelenlegi felkorbácsolt igények egyre kevésbé teremtik meg annak az alapját, h egy fiatal önállóan lakáshoz jusson. Ám ha otthon marad, akkor is "megosztják a költségeket", csakhogy ezt is mintha eddig tagadtad volna...

Te gondolkodsz egyáltalán...???

ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!