Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakótársam folyton füvezik,...

Kim Bo Mao kérdése:

A lakótársam folyton füvezik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Alapjáraton 4-en lakunk együtt, 1 fiú, 3 lány, mindenkinek külön szobája van. A fiú konkrétan minden nap füvezik, valamikor többször egy nap és az egész lakás szúros marihuana szagú. Nem vagyok fűellenes, de ki nem állhatom, ha pöfékelnek a lakásban, se füvet, se cigi ki nem állhatom, mert beszívják a ruhák, falak, és akkor is azt ontják magukból, amikor épp nem tép.

Már szóltam neki hónapokkal ezelőtt többször, és mentegetőzött, hogy többé nem csinálja, de azóta mintha még csakazért is még gyakrabban szívna. Egy másik lány is szólt először nekem, hogy nem bír aludni (mert a fiú mellett van a szobája) mert olyan fullasztóan átleng a szag.

Arra is gondoltam, hogy talán pont az a célja, hogy valamelyikünk megunja ezt és kiköltözzön, hogy az "ex"barátnője beköltözzön, de én nem tehetem meg, hogy kiköltözök (mer szeretnék), mert ez a legjobb (anyagilag) szoba/lakás amit jelenleg megengedhetek magamnak.

Arra is gondoltam, hogy szólok a tulajnak, de mivan ha nem érdekli (mert a fiú többet fizet mint én, mert nagyobb a szobája), vagy szól a fiúnak és a fiú meg "bosszút" állna? (Egyébként Ausztriában lakunk.)



2015. okt. 17. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg szépen párszor, aztán mondd meg neki, hogy ez nem állapot, fel fogod nyomni akár a rendőrségen, ha nem megy máshova szívni.
2015. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

"Nem vagyok fűellenes": ezen azért elgondolkoznék...


Amúgy meg rendőrök örömmel elviszik neked azt a fűkirályt.

2015. okt. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Kérjél tőle, és akkor már nem fog zavarni a dolog! :-)
2015. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért tényleg erős szaga van, szóval simán megértem a kérdező gondját.
2015. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Szólj a tulajnak vagy a rendőröknek.
2015. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már én is próbáltam, és tisztában vagyok a jó hatásaival, de magát a szagokat nem bírom ha lakáson belül vannak (pl.: túl erős disznóhús szagát se bírom de az hamarabb kiszellőzik), és a fűnek meg nagyon szúrós szaga van (főleg mostanában mintha erőssebb lenne).
2015. okt. 17. 21:42
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Hívd ki rá a rendőrséget, nincs mit tenned.
2015. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Első körben szólsz a tulajnak, ha nem működik a dolog, akkor kihívod a rendőrséget.
2015. okt. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ha tényleg sokszor kérted és nem volt eredménye hívd fel a rendőrség zöld számát és jelentsd fel.
2015. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod a többieket is zavarja. Én ebben az esetben leülnék az összes lakótárssal és együttesen, hárman "esnénk neki" a srácnak, hogyha ezt nem fejezi be, akkor szóltok a tulajnak.

Nekem sincs bajom azzal, ha valaki dohányzik, vagy füvezik, de azt ne olyan helyen tegye, ahol másik három ember nem. Vagyis legalább menjen ki az erkélyre, vagy a ház elé. Tök mindegy. Én is utálnám otthon, a saját lakásomban, úgyhogy én szólnék újra, ha nem használ akkor pedig a tulajdonos segítségét kérném abban, hogy találjon ki valamit...

2015. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!