Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudok tenni a tulaj...

Mit tudok tenni a tulaj drasztikus albérleti díj emelése ellen?

Figyelt kérdés
Most hívott pár perce, hogy augusztustól 40 000(!) forinttal akar emelni a bérleti díjon. Persze egyből mondtam neki, hogy ezt már nem fogom tudni gond nélkül fizetni, erre azt mondta, hogy akkor keres más bérlőt helyettem, akkora roham van most az albérletekért, hogy napokon belül talál valakit helyettem. Már több mint öt éve bérlem ezt a lakást és már márciusban is volt egy 10000 Ft-os emelés, de azt még minden további nélkül "lenyeltem", de ez a mostani negyvenezer forintos azt hiszem túlmegy a józan ész határán, ezenkívül hátbatámadásként élem meg. Nektek mi a véleményetek erről?

2016. júl. 24. 10:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%

"Adót tudomásom szerint nem fizet és a hivatalos bejelentést se engedi."

Én 1 percet nem gondolkodnék, tenném amit írta! VAV vizsgálat! Ennyire gerinctelen éhes... brrr

Keress másikat.

2016. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
55%

Ugyanolyan mocskos alpári az összes ember, mint a kommunizmusban!

Ha valami, vagy valaki nem tetszik neki, megy a feljelentés!

És csodálkoztok, ha senki nem akar kiadni nektek proliknak lakást?

2016. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%

Te szerencsétlen prolizó!

Miből gondolod, hogy nem pont az ADÓZÓ BÉRBEADÓK vannak felháborodva az ADÓCSALÓ BÉRBEADÓK miatt???

2016. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Persze, feljelentheted, de attól neked igyanúgy költöznöd kell. Nagyon felmentek az albérlet árak az elmúlt 1-2 évben. Ha a régi, alacsonyabb árad nincs valami hosszútávú szerződéssel levédve, akkor úgy jártál.
2016. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
27%

Menekülj innen, mert ha elfogadod ezt az emelést, két hónap múlva megint emel negyvennel ez a harács. Keress lakást sürgősen, a felmondási időd azért töltsd ki, addig nem emelhet. A NAV feljelentést én is javaslom!!

Legközelebb pedig határozott idejű szerződést köss, akár évente hosszabítva írásban, akkor nem emelhetnek kedvük szerint havonta bérleti díjat. Sok sikert!

2016. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%

Mindíg tudtam hogy az emberek 99%-a patkány. Ahogy valami nem tetszik a lecsúszott, buta prolinak egyből első gondolata, jelentsd fel a navnál.

Az összes lakást vagy bármit kiadó embernek javaslom, ha eddig nem tette akkor mostantó tegye, adózzon a bérbeadás után, legyen 100% tiszta ha mástnem azért mert láthatja kikkel vagyunk körülvéve. Természetesen az adó mértéke legyen beépítve az árba. Ami eddig 80E volt az lesz 100ezer. Ennyi. Ez kell? Ez lesz.

2016. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%
Első lépésként azt javaslom, hogy mérd föl a piacot. Mennyiért tudsz a jelenlegi bérleményed helyett másikat bérelni? Aztán nagy vszinűséggel rá fogsz jönni, hogy nem 40-nel, hanem 60-nal többért. A bérleti dijak erősen megemelkedtek. Megjegyzem az egyéb költségek is, tehát pl. egy festetés, egy redőnyszerelés, stb. ára is erősen megemelkedett, általában az ingatlannal kapcsolatos költségek is. Nem utolsósorban az ingatlanok ára is nagyon megemelkedett. Nem irtad meg mekkora a lakásod, mennyit fizetsz érte, nem néztél körül a világban, a városban, csak hőzöngesz. A buszjegyek ára is megemelkedett. és mégis ki kell fizetni. Én nem gondolom, hogy a tulaj el akar vesziteni egy sokéves bérlőt. De abban nem túloz, hogy két nap alatt talál helyetted másik bérlőt, aki vállalja a többet fizetést. Iszonyúan nagy hiány van megfizethető árú albérletből Bp-en, mert gondolom Bp-ről van szó. Ez egy üzleti tárgyalás a tulajjal, tessék egyeztetni az érdekeiteket, megpróbálni megbeszélni és észérvek alapján dönteni, nem első indulatból.Nagyon, valóban nagyon megemelkedtek az albérleti dijak! Dehát Te erről nem hallottál eddig???
2016. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%

Itt az a gond,általában amíg egy bérlő az ingatlanban lakik, addig nem nagyon csinálnak felújítást a tulajok, tehát teljesen lényegtelen mennyire drága a redőny, festés, felújítás, stb. Nem az alapján emelnek a bérbeadók, hanem mert az "azt írta az újság 20%-al emelkednek az albérlet árak", aztán ő is kaszálni akar a semmire.


Kérdező!

Én a helyedben másikat keresnék, abba legalább beruháznak, kicsit felújítják kiadás előtt, és gondolom kb annyit fizetnél mint ha emelve maradnál a régiben. És hadd szenvedjen a tulaj az új bérlővel, ki tudja kit fog ki, ha "szerencséje" van pár hónapot fizet a delikvens, leamortizálja a lakást, és még kitenni sem tudják. Ha neki ez megér 40000 FT-ot, lelke rajta :))

2016. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként helyesen; hőzöngsz!!!
2016. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
44%
A legnagyobb patkányok a feketéző ingatlantulajdonosok, s az azokat éltető analfabéta, prolizó, csahos kutyáik.
2016. júl. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!