Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudok tenni a tulaj...

Mit tudok tenni a tulaj drasztikus albérleti díj emelése ellen?

Figyelt kérdés
Most hívott pár perce, hogy augusztustól 40 000(!) forinttal akar emelni a bérleti díjon. Persze egyből mondtam neki, hogy ezt már nem fogom tudni gond nélkül fizetni, erre azt mondta, hogy akkor keres más bérlőt helyettem, akkora roham van most az albérletekért, hogy napokon belül talál valakit helyettem. Már több mint öt éve bérlem ezt a lakást és már márciusban is volt egy 10000 Ft-os emelés, de azt még minden további nélkül "lenyeltem", de ez a mostani negyvenezer forintos azt hiszem túlmegy a józan ész határán, ezenkívül hátbatámadásként élem meg. Nektek mi a véleményetek erről?

2016. júl. 24. 10:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
34%
18-asnak: egy költözésnek költsége is van. "Bosszuból" költözni hülyeség. És egyáltalán nem biztos, hogy talál olyan minőségű albérletet, mint amilyent megszokott. Nehéz mostanság albétletet találni, elég sokat kell érte talpalni.
2016. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg az lenne a legjobb, ha az összes lakástulajdonos adózna rendesen. Egyrészt, mert úgy korrekt, másrészt mert akkor a sok bérlő megint hőböröghetne, hogy megint 20%-kal megemelkedtek a lakbérek.
2016. júl. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
66%
Utolsóval értek egyet. És nem értem, miért kell a tulajokra kiakadni: Jelenleg magam is a bérlők táborát szaporítom, de eszembe sem jutna a tulajt okolni azért, mert (szerintem) drágán adja ki a lakást. Nyilván annyiért adja ki, amennyiért ki tudja adni. Én sem adnám el a fiam Mustangját 70.000 Ft-ért, ha jelenleg 7 milla körül lehetne eladni. Az itt hőzöngők sem adnák el az ájfonjukat 60.000 Ft-ért, ha a piaci ára 100.000 Ft. Az a 40.000 Ft nekik is 40.000 Ft. De mondok mást: ugyanezek a hőbörgők elégedett és kárörvendő tenyérdörzsölgetés közben szerencsétlen baleknak, csicskának aposztrofálnák a tulajt, ha x Ft-ért kapnák bérbe azt a lakást, aminek a piaci értéke x+40.000 Ft.
2016. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!