Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főbérlőm mondhatja nekem azt,...

Főbérlőm mondhatja nekem azt, hogy máról holnapra költözzek ki?

Figyelt kérdés
Sajnos akadoztam a fizetéssel családi okokból, de most megsértődött és már pénzt sem akar elfogadni csak hajtogatja, hogy menjek. Nekem viszont nincs hová. Jogilag mondhatja azt, hogy X időpontig hagyjam el a házat különben ez meg az lesz, vagy ezt ne vegyem komolyan, törvényesen nem teheti meg csak úgy? Kell hozzá valami törvényes papír, hogy kilakoltathasson? Elmennék én is, de még időre van szükségem.
2017. máj. 2. 17:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Bizonyítsa, hogy nem ott lakok, nem enyém a ház ennyi, akkor kap róla papírt és kipaterolhatnak. Addigra mondjuk már eltűnnék úgyis, annyi idő elég, hogy jó helyet találjak.
2017. máj. 2. 22:38
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Neki van papírja arról, hogy övé a lakás, úgyhívják tulajdoni lap, meg adás-vételi szerződés.

Te viszont SEMMIVEL sem tudod bizonyítani, hogy ott laksz.


Neki nem telik időbe ezt bizonyítani. Sőt szüksége sincs rá. Én a helyedbe inkább összecsomagolnék gyorsan, nem nagy nyugodtan úgy lennék vele, hogy ráérek és akkor megyek, mikor én akarok.

2017. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha van esze, rád hívja a rendőröket, megmutatja a házról a tulajdoni lapot, te meg magyarázkodhatsz.

Miért gondolod, hogy olyan nehéz bizonyítani, hogy övé a ház? Jó esetben még a lakcím kártyáján is szerepel mint állandó lakcím.


TE mit tudsz felmutatni? Egy betörő is lehetsz más lakásában szerződés nélkül. Ennyi!

2017. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Miért vagy ideges? :)
2017. máj. 2. 22:42
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem idegesek vagyunk, csak fogjuk a fejünket, hogy milyen ostoba vagy. Idegeskedni neked kéne.
2017. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ja hogy értem aggódsz...már azt hittem, rátapintottam a lényegre és csak az igazság fáj...
2017. máj. 2. 22:50
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen igazság? Az, hogy buta vagy, mint a tök?
2017. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon simlis ügy. Nem adózik utánad, te meg nem fizetsz időre, jól bevásároltatok egymással. Ha elmész otthonról, kiteheti a cuccaidat a ház elé és nem tudsz visszamenni. Egyébként meg ott sem voltál hivatalosan. Nincs olyan, hogy jogilag meg törvényesen, mondhatni szívességből voltál ott. Ha nagyon utálod, emlegetheted a NAV-ot neki.
2017. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Emlegetheti a NAV-ot, de hogy bizonyítja be, hogy adott neki pénzt és nem ingyen lakott ott? Mert nyilván készpénzbe adta, nem utalta.
2017. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Én laktam feketén és eléggé félt a tulaj a hatóságtól. Abba is hagyta később emiatt. Mesélte, hogy ismerőse telefont kapott, hogy albérlők vannak, kimentek, szomszédokat kikérdezték, ők mondták is, hogy albérlők vannak, aztán nem tagadtak a tulaj sem, megszívta, több százezerre büntették őket.
2017. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!