Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajnak van másolt kulcsa...

A tulajnak van másolt kulcsa az általunk bérelt lakáshoz jogos ez?

Figyelt kérdés
Szóval full nyitva áll az életünk és a vagyonunk, bármikor feltudna jönni.
2018. márc. 10. 18:36
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
26%
Ezt a kérdést nem is értem. Jogos???? Hát csak tán jogos, hogy van kulcsa a saját ingatlanához... Nem is értem, mi a fenét képzelsz. Ahogy az is jogos, hogy bármikor felmehet ellenőrizni, hogy nem kaptátok-e szét a lakást. Ha valakinek albérlője van, az jobb is, ha gyakran ellenőriz, így tudja csak felmérni a károkat és megelőzni a nagyobb bajt. Egyébként a tulajt meg a tolvajt ne keverd össze, habár hasonló hangzású szavak. Nem azért megy fel, hogy a ti vagyonotokkal foglalkozzon, hanem hogy a sajátját megvédje. El nem tudod képzelni, milyen károkat tudnak csinálni az albérlők. Én tudom, álltam már a saját szanaszét vert házunkban sírva.
2018. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
Igen lehet , de egyeztetni kell a látogatásairól és ennek benne kell legyen a szerződésben . Simán bejöhet bármikor vagy elbugázhat bármit . Keressetek mást ha lehet , értéktárgy kápé legyen kártyán stb .
2018. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

#1 nemsemmi mértékben pipa az albérlők fajtájára


"bármikor felmehet ellenőrizni,"

Igen, csak épp a bérlővel egyeztetnie kell, NEKI ugyanis több joga van a bérlethez, mint a tulajnak.

Mint ahogy a bérlőnek kötelessége az állagmegóvás

2018. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

A tulaj menjen akkor,ha bérlő is otthon van .

Elméletileg valóban a tulajé,de kiadta használatra .

Miért kellenre a tulajnak tudni ,látni milyen rendet hagyok magam után .Netán 1-2 intim dolgom elő van .Felháborodott 1 es.te ezt hogy vennéd ilyen helyzetben .

2018. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Jogos? Természetesen jogos, hiszen semmi sem tiltja, hogy legyen kulcsa a lakáshoz.


De ugyanúgy nektek meg ahhoz van jogotok, hogy lecseréljétek a zárat, és ne adjatok neki a kulcsból.


A tulajnak nincs joga ahhoz, hogy csak úgy ki-bejárkáljon a kiadott lakásba.

2018. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

82 kulcsa lehet az ingatlanhoz, ha azt nem használja, azaz bérlő távollétében nem megy be.

Az ellenőrzéshez viszont joga van, akár hetente a bérlő jelenlétében, vele egyeztetett időpontban.

Én tulaj vagyok, de nincs az a pénz, amiért a bérlő távollétében bemennék, mert ha olyan, akkor simán mondhatja, hogy az asztalán voltak a koronaékszerek és elvittem.

Jobb a békesség!

2018. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

A bérlővel előre megbeszélt (tehát nem "5 perc múlva ott vagyok!") időpontban évente két alkalommal joga van ellenőrizni az ingatlana állagát.

Cseréljétek le a zárat. Ha szóvá teszi, kérdezzétek meg, ő vitte-e el az asztalon hagyott tízezrest?

2018. márc. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
45%

#7

Ez nem igaz! Ha a szerződésben az van leírva, hogy hetente/havonta/naponta ellenőrizhet az ingatlant, vagy nincs is időpontosítva, akkor az a mérvadó, mivel mindketten aláírták.

2018. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Jogos.

Viszont nem használhatja.

Egyeztetett időpontban joga van megtekinteni a lakást, ha ti is jelen vagytok.

Lecserélni a zárat a tulajdonos beleegyezése nélkül amúgy nem lehet.

Ahhoz viszont van jogotok, hogy kamerát tegyeek be a lakásba, hogy ellenőrizhessétek bejár e a tulaj.


Érdekes amúgy ez a albérlő-tulajdonos viszony. Ugyanis amikor az ember albérlő, akkor nagyon védi saját jogait és szidja a tulajt, majd egyszer fordul a kocka és az egykor albérlő tulajdonos lesz (egy másik ingatlanban) és valahogy minden átértékelődik.

2018. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy feljön ellenőrizni a lakást, amikor itthon vagyunk.....de mi biztosìték van arra, hogy nem jön be akkor is ha nem vagyunk itthon. Idegenek vagyunk, bìzzuk a véletlenre hogy nem járkál fel? A posta ládát is ellenőrizni akarja álandóan!!
2018. márc. 10. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!