Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajnak van másolt kulcsa...

A tulajnak van másolt kulcsa az általunk bérelt lakáshoz jogos ez?

Figyelt kérdés
Szóval full nyitva áll az életünk és a vagyonunk, bármikor feltudna jönni.
2018. márc. 10. 18:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
Zár csere.A bérlők engedélye nélkül nem teheti meg.Egyeztetett időpontban,ha ti jelen vagytok bemehet ellenőrizni.Ez a ti magán szférátok és a törvény ezt védi.A ti postátokhoz sincs joga.Ami neki jön azt ti adjátok oda neki,ha nem ajánlott küldemény.Itt is zár csere.
2018. márc. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Keress másik kiadó lakást!

A bérlés egy bizalmi viszony. Oda, vissza. Ha nem vagytok szimpatikusak egymásnak, szenvedés lesz az egész.

2018. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%

Első, második, ti alapból ennyire hülyék vagytok, vagy ezt tanítják valahol?

A bérlő - bérleti díj megfizetése ellenében - kizárólagosan jogosult a bérleményt használni. A bérlőnek joga van a birtokát védeni, új ingatlanba költözéskor egyébként is értelmes ember zárat cserél; ha a bérbeadónak van másolt kulcsa, vajon kinek lehet még?).

Az bérbeadó (ez jellemzően a tulajdonos) NEM jogosult a bérlő tudomása és engedélye nélkül az ingatlanba lépni, az ingatlan állapotát természetesen - a bérlővel egyeztetve - joga van ellenőrizni. De "feljárkálni" NINCS joga, mert amíg a bérleti szerződés fennáll, addig ő birtokon kívül van (lefordítom a proliknak: oda neki kuss van). Ezért szedi be a pénzt...

Sok hülyeség terjeng itt, de nézzünk már utána a dolgoknak!

2018. márc. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

Persze, hogy van kulcsa a tulajnak, fura lenne, ha nem lenne. Vész esetére, bármi okból.

Sokan írták már előttem, hogy a tulaj csak előre egyeztetve, a bérlő jelenlétében mehet fel.

Viszont a bérlő nem cserélhet zárat. Az már a nem rendeltetés szerű használat kategória szerintem.

Az albérlő teljes jogú tulajdonosnak számít a használatot illetően, de nem alakíthat át semmit, nem cserélhet le semmilyen beépített cuccot, beleértve a zárat is, nem adhatja el stb...

2018. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi laktunk olyan lakásban, ahol volt a tulajnak kulcsa, ezt mondta is mikor kivettük, de azt is hozzátette, hogy nem fog bejárkálni, de bármi történhet, ezt teljesen normálisnak gondoltuk, persze legyen csak. Sosem járkált be a lakásba, egyszer volt baj a vízvezetékkel, jeleztük, és a javítás időpontja pont úgy jött ki, hogy nem voltunk otthon, át akarta tenni, de mondtuk, hogy mivel úgyis van kulcsa, nyugodtan bemehetnek a szerelővel, így is történt.

A mostani helyen még a lépcsőházhoz sincs kulcsa a tulajnak, csöngetnie kell, azt mondja neki nem kell :) nekünk ígyis-úgyis jó, az persze más lenne, ha állandóan bejárkálna, amíg nem vagyunk otthon....

2018. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
Ha a bérlőm lecserélné a zárat, akkor már mehetne is másik albérletet keresni. Viszont soha nem megyek be a lakásba előzetes egyeztetés nélkül. Kb 1/2 évente 1x szoktam, mert rendes bérlők, mindíg pontosan fizenek, a szomszédok nem panaszkodnak.
2018. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Cserélj zárat! Jogod van hozzá! Mi két albérletben laktunk (most már saját), költözés után első dolog volt a zár csere. Nem is értem másnak ez miért nem magától értetődő?!


"Viszont a bérlő nem cserélhet zárat. Az már a nem rendeltetés szerű használat kategória szerintem."

Na ez az, hogy "SZERINTED"

Ez nem így működik, hogy szerinted... A bérlőnek joga van zárat cserélni, a tulajdonosnak semmi keresnivalója ott. Azért kapja a bérleti díjat, hogy cserébe az ingatlant nem használhatja.

2018. márc. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

De most ez komoly? Van olyan tulajdonos aki úgy adja ki a lakást h saját magánál nem hagy kulcsot? És ha bármi történik, vagy a bérlő lelép kulccsal együtt (volt már ilyen esetem), akkor betöröd az ajtót?

Szerintem minden tulajnál van kulcs, persze ez nem jelenti azt h be is járkál. Én mindig előre egyeztetve szoktam menni a lakásba, soha nem volt ezzel gond, de olyan is előfordult h úgy mentem h nem volt otthon senki (erről is tudtak a bérlők). Ez az egész lakáskiadás bizalmi kérdés is, mindkét fél bukhat rajta, mindkét fél tud olyat tenni amin a másik veszít. Ha nem tudsz megbízni a tulajban akkor költözz rokonhoz...

2018. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
15%

Igen, lehet, hogy van kulcsa a tulajnak csak hát mihez is? Ha a bérlőnek úgy tartja kedve akkor zárat cserél és így hiába van kulcsa a tulajnak.

Megteheti, joga van hozzá!

2018. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok: igen joga van zárat cserélni, olyan is volt már hogy az egyik bérlőm zárat cserélt, de egyből szólt róla és adott egy kulcsot ami jó az új zárhoz.

Ahogy mondtam ez kölcsönös bizalmon alapul, én sem feltételezem azt a bérlőimről h kipakolják a lakásból az összes holmit/bútort, ő se feltételezi rólam h bejárkálok a háta mögött és ellopok dolgokat vagy akármi.

2018. márc. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!